Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не мога да получавам SMS-и от два оператора!нови  
Автор gredstef (непознат )
Публикувано07.12.05 23:31



Не мога да получавам SMS-и от два оператора в чужбина. Първият е PlusGSM в Полша, а вторият е от Белгия - не му знам името, но номера започва с 0032 472XXXXXX. От Вивател (на номер 123) ми казаха, че това е проблем на тези оператори, че не са отворили вратичка към вивател. Вивател отговарят само, ако не може да се изпраща sms-и към други оператори, но не и ако не може да се получава. Така ли е? Служителката ме посъветва да предам на хората в Полша и Белгия да се обадят на техните оператори да съобщят за проблема. Вие какво мислите?



Тема Re: Не мога да получавам SMS-и от два оператора!нови [re: gredstef]  
Автор Чo :) (търси дипл.раб.)
Публикувано08.12.05 10:39



Според мен, оператора трябва да си се обади на другия оператор и да си разрешат проблема. Предполага се, че имат споразумение/договор за размяна на съобщения и никакви "вратички "няма да са пречка. Недопустимо е изобщо да карат клиентите си да се занимават с подобни неща.



Тема а аз от 02 Германия! [re: gredstef]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 10:46



обаче пращам!



Тема Re: Не мога да получавам SMS-и от два оператора!нови [re: gredstef]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано08.12.05 12:44



Ако ти можеш да им пращаш, значи проблема най-вероятно е при тях.



Тема Re: REНе мога да получавам SMS-и от два оператора!нови [re: gredstef]  
Авторjorko (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 00:58



Ti mojesh da im prashtash, zashtoto te sa stari izvestni operatori i vsichki transitni tochki za signalizacija zanajat na kude da nasochat tvoja SMS. Obache obrtano, edna ot transitnite tochki da ne e chula che ima nov operator 35987, i SMS-a ot chujbina njama kak da stigne



Тема И аз имам същия проблем!нови [re: gredstef]  
АвторStriker (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 02:43



Здравей, и аз имам подобен проблем с оператора от ОАЕ(Арабските Емирства) На мен операторката от Вивател ми каза същото!!!Много тъпо наистина. Още по-интересното е, че от 1 мсец имам Вивателската карта, а от 1 седмица го имам проблема с получаването!?!Дотогава двупосочно бачкаше...Тъпо



Тема Re: И аз имам същия проблем!нови [re: Striker]  
Автор little_android (androida)
Публикувано21.12.05 10:12



ти си късметлия защото все пак си получавал смс-и, а на мен това ми трябва служебно и от самото начало (5.XI) пробвам, но не става. Става въпрос за австрийския оператор MOBILKOM, с който имат роуминг спорузомение



Тема Re: И аз имам същия проблем!нови [re: little_android]  
Автор jgmudei (член)
Публикувано21.12.05 11:43



И от Telenor Норвегия не се получават от Вивател към Теленор няма проблеми но обратно не много тъпо защото и без това международните им СМС-и са по-скъпи и от на 2-та оператора не знам защо би трябвало да са по евтини ама не по-скъпи са въпреки че и М-Тел и Глобул се държат по-добре с международни СМС-и !!!



Тема Re: REНе мога да получавам SMS-и от два оператора!нови [re: jorko]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 02:10



Jorko izvinqvai,che se namesvam v "kompetentnoto ti mnenie" no Vivatel e 284 03



Тема Re: Не мога да получавам SMS-и от два оператора!нови [re: gredstef]  
Авторzoroto (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 14:14



Всеки оператор се грижи за СМС-и изпратени от негови абонати до други абонати (били те пак негови или чужди). Така че ако даден СМС изпратен от чужбина до Мтел, Глобул или Вивател недойде то проблема не е в Българския оператор а в оператора чийто клиент е изпращача.
Също ако наш абонат Мтел, Глобул, Вивател е в роуминг и се опита да изпрати СМС до друг абонат не е задължително този СМС да стигне крайната точка. Този СМС трябва да достигне СМС центъра на Мтел, Глобул, Вивател първо и тогава СМС центъра да го изпрати до получателя. А това дали ще стигне първо до СМС центъра и после до крайния получател зависи от много фактори и оператори.


С две думи всичко е въпрос на договор. И това че има споразумение за "глас" не означава автоматично че има и за СМС. За СМС е допълнителен анекс.
Много оператори неискат да има споразумение за СМС, а само за "глас".


А това че Вивател е назад с договорите и споразуменията е нормално за всеки стартиращ оператор. Така че всяко нещо с времето си.

А за най-ядосаните от този факт, ще предложа един пример да помислите над него:

Гошо и Васко са на почивка в Гърция. Гошо е абонат на Глобул, Васко на Вивател. Гошо ромингува в Cosmote, Васко в Q-telecom. Васко праща СМС до Гошо. За да состигне СМС-а до Гошо трябва:
1. Q-telecom да има подписано споразумение с Вивател за SMS
2. Cosmote да има подписано споразумение с Вивател за SMS





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.