Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 17.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Роумингнови  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 18:09



Здравейте,
Някой има ли информация как стои положението с роуминг'а с предплатените карти на Вивател? На сайта на фирмата в раздела за предплатени услуги са упоменати само Сърбия и Турция и има цени. От друга страна в раздела за бизнес абонати има доста голям списък от държави, но пък няма цени. Като чета форума, явно и в Румъния има роуминг за предплатени карти.
Въпросът ми е - (ще) има ли разлика в това в кои държави се предлага роуминг в зависимост от това дали се ползва предплатена или карта на договор. Новите предплатени оферти на Вивател предлагат всичко, от което имам нужда (най-вече GPRS) и липсата на роуминг навсякъде може да е единственото нещо, за което да се наложи да мина на договор. Вероятно догодина ще пътувам в Германия.



Тема Re: Роумингнови [re: Йo]  
Автор мoбимeн (непознат)
Публикувано01.12.05 18:25



Тъйкато при абонатите ползващи предплатените услуги на Вивател отчитането на разговорите (и таксуването) е в реално време необходима е била по-специална система за осъществяване на това отчитане. За сега са успяли да постигнат споразумение само с тези държави/ оператори, които са имали такава система.
Към настоящия момент роуминг има в Сърбия, Черна гора и Турция. Скоро време се очаква да се допълни списъка и с други държави.

Усмихвайте се повече!

Редактирано от мoбимeн на 01.12.05 18:28.



Тема Re: Роумингнови [re: мoбимeн]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано02.12.05 19:46



В черна гора операторите са други



Тема Re: Роумингнови [re: мoбимeн]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано02.12.05 20:40



И с Румъния има роуминг. като бях вречва в Русе даже се вързах на една от мрежите им и мизвънна телефона през тях. Разбира се затворих за данесе набутам, по точно незнаех колко ще ми струва това.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Роуминг [re: Julian]  
Авторdiv (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 12:06



И с Чехия вече има работещ роуминг за предплатените. Обаче не се получават СМС и няма изходящи обаждания - само входящи!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.