Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Доволен съм!  
Автор v-city (admin)
Публикувано30.11.05 14:04



Исках да изкажа едно позитивно мнение...
- Говоря, и плащам за колкото съм изговорил, често под 1 минута за да се разбера с приятел за кафенце нещо
- ползвам интернет през GPRS и като се изключим че се радвам че въобще го имам за предплатената услуга, се радвам и че таксува първоначално минимума - 1 кб, а не 15 кб както е при другите оператори.
- радвам се, че говоря два пъти по евтино до 7-ми януари (реално е така, а не 100% напълно абсолютно безплатно)
- не се дразня от трика с безплатните разговори а евала им правя на мозъците които са го измислили, заслужили са си парите които са им дали за тази стратегия да измъдрят
- имам хубав номер, който иска може да ми звънне - 0877003835, и се радвам че в 2би ми дадоха 1 кашон карти за да си го избера аз.
- радвам се че много мои приятели които по принцип ползват само предплатени карти - минаха на вивател и сега с тях мога да говоря още по евтино.
- радвам се, че операторката с хубавия глас ми обесни любезно, че съвсем скоро ще е възможно и частни лица да минат на абонамент, а за фирми е необходимо просто да и продиктувам данните на фирмата и те ще изпратят техен търговски представител директно в офиса ни, където да ни обясни всичко от което се интересуваме - такова лично внимание отделено е наистина страхотно!
- доволен съм и от нормалното покритие, което не съм засичал да изчезва съвсем, и че и при минимално такова което ми се е случвало да мога да проведа нормален разговор!


като заключение мога да кажа че досега, не съм бил по-доволен, въпреки че винаги ще си искаме повече и повече..

доволен съм!!

Редактирано от v-city на 30.11.05 14:21.



Тема Re: Доволен съм!нови [re: v-city]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 14:38



а не 15 кб както е при другите оператори

е нека бъдем коректни - глобул засичат гпрс с точност до байт и в фактурата го смятат с точност до 0.01 кб.

Покритието не чак толкоз добро - особено из централните части на Сф. Там има перфектно outdoor покритие, но за indoor покритието не мога да кажа същото. просто влезеш ли в магазини покритието просто изчезва. Нямат покритие и в метрото (а то се ползва от 80000 души на ден). Друго стратегическо място където нямат покритие е подлеза на Плиска. и сигурно има и други места където нямат покритие.
Но като за начало - е повече от добре



Тема И аз съм доволен съм!нови [re: v-city]  
Автор мoбимeн (непознат)
Публикувано30.11.05 14:53



Браво! Един човек който пише нещо за да изрази задоволството си, а не за да търси интрига или да оплюе някого или нещо.

И аз съм доволен, че съм клиент на Вивател!



Тема абе в цяла българия ли номерата санови [re: v-city]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 14:58



087700 хх хх?
Значи тогава има пуснати само 9999 карти?
Има ли някой по-различен номер
от (087)700 в началото



Тема Първа съм! За подлеза на Плиска!нови [re: жopo]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 15:00



Аз първа забелязах че там няма покритие и първа съобщих!
Неприятно е, защото забелязох това когато говорех...



Тема Re: абе в цяла българия ли номерата санови [re: Mapия]  
АвторLiMuBai (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 15:17



моя е 087 709 ......



Тема Re: абе в цяла българия ли номерата санови [re: LiMuBai]  
Автор мoбимeн (непознат)
Публикувано30.11.05 15:29



Моя е 087 704 хх хх



Тема Re: абе в цяла българия ли номерата санови [re: Mapия]  
Автор alys ()
Публикувано30.11.05 15:29



Моят е 087 703..., а на сина ми 087 710...



Тема Иманови [re: Mapия]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.11.05 16:58



087719хххх



Тема Re: :) :)нови [re: alys]  
Автор v-city (admin)
Публикувано30.11.05 17:04



Само първите номера са 087700, имам такъв защото си взех картата още рано рано в събота, 6-ти ноември. Логично е и да са първите де.., иначе за глобул - говорех за първоначално таксуване - то е 15 кб и в мтел и в глобул, при вивател е 1 кб. indoor покритието в действителност е по-слабо, но не създава проблеми докато го има, outdoor покритието пък е въпрос на време. Там където сега няма - там може би още утре ще има. Съдя по това, че там където на мен ми направи впечатление че няма, клуб в който ходя, на другия ден - имаше. Случайност или не..



Редактирано от v-city на 30.11.05 17:04.



Тема Re: абе в цяла българия ли номерата санови [re: Mapия]  
Авторbrum (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 17:09



баща ми има 0877 123 ххх
предплатена карта



Тема Re: :) :)нови [re: v-city]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано30.11.05 17:31



Глобул няма първоначално таксуване на гпрс.Отчита се с точност до байт.



Тема Re: :) :)нови [re: VANDAL]  
Автор v-city (admin)
Публикувано30.11.05 18:13



някак си съм сигурен че и в мтел и в глобул първоначално те таксуваха с 15 кб независимо дали си ги даунлоаднал, за всеки случай търсих информация от глобул.бг но там не пишеше или поне аз не намерих. ще ми дадеш ли линк къде пише?




Тема Re: :) :)нови [re: v-city]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано30.11.05 18:18



Мтел таксуват първите 15 килобайта като едно цяло после на всеки килобайт.Глобул нямат първоначално таксуване при гпрс.Не знам дали го пише някаде казвам ти го от личен опит.



Тема Re: :) :)нови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (член)
Публикувано30.11.05 20:20



Моята е 0877 03**03



Тема Re: Доволен съм!нови [re: v-city]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано30.11.05 21:25



Как става номера да говориш по евтино с абонатите на вивател като цаната от 44ст е еднаква за разговорите със всички оператори.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Доволен съм!нови [re: Julian]  
Автор v-city (admin)
Публикувано30.11.05 22:37



погледни на нещата от следната гледна точка, най-евтино говориш с вивател ОТ вивател! Как да ти го кажа по ясно не търсиш ли точно това? най-евтиното?




Тема Re: Доволен съм!нови [re: жopo]  
АвторHlM (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 23:19



Samo da te korigiram, che v metroto ima pokritie dosta otdavna:)



Тема Re: Доволен съм!нови [re: HlM]  
Автор bTk ()
Публикувано01.12.05 07:27



стига бе хора. Какво сте взели да изреждате кой какъв номер има, това няма никакво отношение с това кой сте поред. То моя номер е 0878хххххх , но това нощо не значи освен че съм на такса , а не предплатен.



Тема Re: Първа съм! За подлеза на Плиска!нови [re: Mapия]  
Автор pekingese ()
Публикувано01.12.05 10:41



То и на Глобул там изчезва някъде по средата на подлеза...



Тема metrotoнови [re: HlM]  
Авторdiv (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 11:43



Само да отбележа че в метрото Вивател няма.



Тема Re: Доволен съм!нови [re: v-city]  
АвторБyлдoзep (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 13:20



Грешка- от БиКънект разговора към Вивател е точно колкото от Вивател към Вивател тъй че не е по-евтино. А и още- не стана ясно защо от Глобул към БТК е по-евтино от Вивател-БТК.



Тема Re: Доволен съм!нови [re: Бyлдoзep]  
Автор v-city (admin)
Публикувано01.12.05 18:18



да но от вивател те таксува минимум 30 сек, а от глобул минимум 60 :) така че, за разговор до 59 секунди, от вивател ще ти е по-евтино.
а от глобул към бтк е възможно да ти е по евтино защото е сключено споразумение между глобул и бтк..

в общи линии това споразумение прави така, че:
1. абонатите на глобул могат да говорят с глобул и бтк по евтино
2. абонатите на вивател могат да говорят с вивател и бтк по евтино
3. абонатите на мтел могат да говорят само в собствената си мрежа по евтино, т.е. около 2 милиона абоната по-малко.

бТК не са глупави, с това споразумение елимираха мтел от играта от раз... и в същото време това наистина е най-доброто което можеха да направят защото да предложат по-добро от и двата оператора няма смисъл, не че не могат. Просто така в играта пак остават 2 оператора и пак ще продължават да си бозат от потребителя както си искат. Невероятно, но факт!

Редактирано от v-city на 01.12.05 18:24.



Тема е то може да не е чак "споразумение"нови [re: v-city]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 19:10



аз като се замисля, на колко стационарни номера звъня от мобилен телефон, то бройката е толкова малка.
Всички имат мобилни... няма нужда да се пъне някой че предлага евтини цени до стационарни.



Тема Re: е то може да не е чак "споразумение"нови [re: Mapия]  
Автор v-city (admin)
Публикувано07.12.05 20:53



нека се пънат, пък който е по-умен ще звънне на стационарен бТК-рски от мобилния (вивателски или глобулски) особено когато знае че ще намери когото търси там където го търси. Най-малкото вивател дават безплатни минути в мрежата на вивател и бТК




Тема Re: е то може да не е чак "споразумение"нови [re: v-city]  
АвторVivatel (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 22:19



Hahaha golqma smeshka si be Marche. Koi sa tiq vsi4ki s mobilni che az ne razbrah primerno? Specialno pri mene nai-vajnite mi hora sa na stacionarni. Otdelno da ne govorim kolko biznes potrebiteli polzvat stacionarni telefoni ili zvunqt na tqh ot mobilni.Ne si misli che biznesh abonatite na vivatel sa puberi kato tebe i si mislqt che rabotata si shte svurshat po mobilen da ne govorim za skupite razgovori. Otdelno drugoto predimstvo sa evtinite razgovori v rouming. Aiiiiiiiii



Тема оо?нови [re: Vivatel]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 10:55



Дори и Баба ми и всичките и приятелки имат мобилни.
Явно твоята все още кара на телефон със шайба, и плаша месечно по 15 лв, за да и влиза някаква жичка.
А за Бизнес клиените "МНОГО СИ ПРАВ"! И аз до сега се чудих дали тази сим карта с предплатена услуга Би-Конект ХИТ ТАРИФ е за бизнесмени, които говорят до стационарни телефони, бизнес разговори за 29 ст/мин (без ДДС) при такт 1 минута
Ей как не се бех сетила. Сигурно, си връщат и ДДС-то после!?
И не намесвай вивател, май някъде горе писахме за би-кънекта и евтината му цена (29 ст/мин (без ДДС) при такт 1 минута) към стационарен телефон!



Тема Re: абе в цяла българия ли номерата санови [re: Mapия]  
Автор cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано10.12.05 10:38



Да, моят номер започва с 087 71,,,,



Тема Re: оо?нови [re: мapия]  
Автор Lightbringer (непознат )
Публикувано16.01.06 17:42



Много поздрави Мария, за това че първа си открила липсата на мрежа в подлеза на Плиска, поздрави и за баба ти и за всички нейни мобилни приятеелки. Печелиш пощипване ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.