Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 23.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Седнал съм ...  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано17.11.05 20:18



..... и чета тука

и се чудя.Излиза че е по-евтино да пратя смс до България, отколкото до абонат на туркцел или мобтел или до който и да е друг оператор в Турция или Сърбия.Това според мен не е нормално



Тема Re: Седнал съм ...нови [re: VANDAL]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано17.11.05 20:54



А не е ли това в голям + за потребителите на Вивател които са в тези страни и искат да поддържат връзка с България чрез СМС?



Тема Re: Седнал съм ...нови [re: pegasO7]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано18.11.05 08:50



Абе така е.Но според мен не е нормално смс към турски оператор, дори към туркцел да е по-скъп отколкото към български.Когато си в Турция.Иначе за евтиния смс към БГ нищо против.
пс.Голям фен на вива си станал нещо.Какво стана да не разлюби мтел



Тема Re: Седнал съм ...нови [re: VANDAL]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.11.05 09:56



Ами....стани и иди си отвори една бира и спри да мислиш за глупости



Тема Re: Седнал съм ...нови [re: Cтepн™]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано18.11.05 10:09



В 10 сутринта......леле братче



Тема Re: Седнал съм ...нови [re: Cтepн™]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано18.11.05 10:51



Мерси за идеята ама работа ме чака.Довечера А кажи как да не мисля за глупости като отвсякъде ни заобикалят глупости и простотии?Седнали тука някакви събрани от незнам си къде да оправят телекомуникациите в България.То това ни е най-малкия проблем.......



Тема тука вече си в грешка.нови [re: VANDAL]  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано18.11.05 10:55



Изпращане на SMS до който и да е друг оператор, е въпрос на договорка между двата оператора, и най-често чуждия опредлея такси. Ето защо някоя икономистка във vivatel е пресметнала че цените трябва да бъдат по-различни.
Освен това в Европа изобщо не е прецедент, за подобно нещо.
Във Франция например все още има мобилен оператор който изобщо не подържа услугата sms до чужбина!



Тема Re: тука вече си в грешка.нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано18.11.05 10:59



Във Франция нещата са малко по-различни от на другите места.Ако не се лъжа все още от нито един френски оператор не може да се прати смс до България.За договорите за свързаност съм на ясно.Но за сега не се намери някой който да ми даде разумно обяснение и да ме убеди че да се прати смс от мрежата на турцел до мрежата на туркцел, или от мрежата на туркцел до друг турски оператор е реално по-скъпо отколкото да се прати до мрежа в чужбина.Съответно до България.



Тема Re: тука вече си в грешка.нови [re: VANDAL]  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано18.11.05 11:13



виж то е много просто: Ако цената на вътрешните sms-и е над себестойността си, а тази на външните под себестойността си, е логично да се пусна еднаква цена. И това е нормална ЦЕНОВА политика:
Например в KFC голямата салата се продава под себесотойността си, но когато касиерката предложи "Голя ма ли" Клиента отказва, защото си мисли че голямата салата, която по количество е двойна спрямо малката се предлага и на двойна цена. Това обаче не е така а всъщност цената на малката салата е много над себестойността и!



Тема Re: тука вече си в грешка.нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано18.11.05 11:34



Абе не ми прави аналогия със салата.Мойте уважения към салатата ама не е така.Не се сравними двете неща.Смс-а и минута разговор в собствената мрежа е струва почти 0.Ако една минута разговор в мрежата реално струва и 1 стотинка пак ще е добре.Ако пратиш смс от туркцел в туркцел този смс на туркцел не му струва почти нищо.Трафика който минава по мрежата за един смс е нищожен.Но ако този смс се прети в друга мрежа той се плаща примерно от рода на 7-8 стотинки не знам колко точно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.