Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 22.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано17.11.05 13:31



Някой може ли да каже?



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.11.05 15:42



Никой от 3-те GSM оператора не използва честотния обхват 1800 MHz. Всички работят на 900 MHz

Редактирано от Ramirez на 17.11.05 15:43.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХцнови [re: Ramirez]  
АвторJC (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 16:08



Аре бе Ramirez кой ти го каза? Напротив ползва се. За провинцията не знам, но мога да те уверя, че в София Мтел ползват и 1800 MHz, за Глобул не мога да кажа в момента какво е положението. За Вива още не съм засичал работеща клетка на 1800, но не съм обикалял цяла София за съм сигурен, че не ползват 1800



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Авторdiv (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 16:45



Отговора е ясен - нямат още много абонати а имат нужда да покриват голяма площ с малко клетки - следователно са на 900 и не са пуснали никъде все още 1800 а и да не забравяме 1800 по-мъчно прониква в сгради :( Засега у нас 1800 се използва предимно за уплътняване на места къде се струпват много хора.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХцнови [re: JC]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.11.05 16:46



Съдя единствено по наблюденията си от НетМонитора на моя телефон. Верно е, че в София съм рядко и следващия път ще проверя специално какви БС се виждат на 1800 MHz.

Интересно ми е ти как определяш, че телефона ти е минал и работи на 1800 MHz ?



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови [re: div]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.11.05 16:50



Някакво явно противоречие има в това което си написал:
> "и не са пуснали никъде все още 1800"
а след това
> "Засега у нас 1800 се използва предимно за уплътняване ..."

И все пак ползва ли се или не ?
Моя отговор на въпроса беше свързан с това, че не съм виждал до сега 1800 MHz-ови канали на НетМонитора, както и някакви стари спомени, че този обхват беше ползван от военните и се чакаше (май) освобождаването му за използване от GSM оператори.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХцнови [re: JC]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.11.05 17:01



Да, направих справка където трябва и ме убедиха че Глобул имат БС на 1800 MHz със сигурност.

Причината да не съм видял такова нещо най-вероятно се дължи на твърде малкото такива БС както и ограничената площ на покритие.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови [re: Ramirez]  
Авторdiv (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 17:02



Не искам да споря с тебе - но у нас се ползва 1800 от Мтел в почти цяла София. Просто имам и една моторола и я сетвам да работи само на 1800. Тази честота е отдавна свободна и се полза от оператори Глобул имат на доста по-малко места 1800 от мтел но и те го ползват /става дума за софия/ Вивател нямат нужда да пускат 1800 сега защото с тази честота се покрива 4 пъти по малко площ т.е. клетките трябва да са 4 пъти повече за същото покритие и както писах в горния пост 1800 прониква по-зле в сгради.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХцнови [re: div]  
АвторJC (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 17:16



На 1800 наистина има в София, а може би и в някои от по-големите градове. Както горе се спомена, това са места с по-голямо струпване на хора.
Инфорациата си я взимам от инженерното меню на телефона. Освен това съм си пачнал сименса да оцветява нивоиндикатора в зелено за 900 МХц и в червено за 1800. Така не ми се налага даже да гледам нетмонитора.



Тема Re: На коя честота работи vivatel 900 или 1800 мХц?нови [re: div]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.11.05 17:16



Далеч съм от мисълта да споря с теб, просто това което си написал ми се видя като противоречие и за това писах.

Иначе останалото за покритието си напълно прав.
А за ползването - проверих и ми казаха за Глобул че има. Аз лично обаче не съм попадал на такова място.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.