Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 19.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да премахнем и минусите - пощенкатра кутия и..нови  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 17:09



Ето и как да премахнем минусите, все още почти безплатно защото се надяваме парите за SMS да ни ги върнат на 07.01.2007
1. закриване на пощенската кутия:
Изпраща се SМS със съдържание "NE" на номер:
90110
2. деактивиране на услугата пропуснати повиквания:
Изпраща се SMS със съдържание "MCN NE" на номер:
1234

След като направите тези стъпки, когато ви търсят, и вие Говорите, Не сте в Обхат, телефона ви е изключен, или просто откажете разговора с червената слушалка, вашите приятели които ви търсят няма да платят нищо за това.
Иначе по подразбиране както при Мобилтел, Вивател беше активирала тези услуги, уж за удобство, но всеки който набира номера и му затворите плаша все едно че е говорил поне 1 минута както са "Новите"цени на ужасните стари оператори Мобилтел и Глобул.



Тема Re: Как да премахнем и минусите - пощенкатра кутия и..нови [re: Mapия]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 17:27



2. деактивиране на услугата пропуснати повиквания:
Изпраща се SMS със съдържание "MCN NE" на номер:
1234 [\red]
не разбирам какъв е проблема на тази услуга. Това е също като при глобул - и тя е абсолютно безплатна за този който те търси и за теб. А и мисля че смс-ите към споменатите от теб номера са безплатни - не съм сигурен (не съм ги пробвал), но поне е логично да е така. Аз още в началото след като вътрих един познат с тази поща си деактивирах пренасочването към пощата и автоматично но негово място се появи услугата за известяване за пропуснати обажания.



Тема не е като при Глобул, а взима пари!нови [re: жopo]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 17:44



Тази услуга взима пари от сметката на този който се обажда.
Пробвай да видиш: Провери сметката на някой друг номвер. Молсе звънни от този номер на номер от Вивател ти откажи разговора с червената слушалка. Тогава от правери пак сметката, ще видиш че това се таксува.
Следователно, ако някой абонат на Мобилтел Прима Стар, ти звънне, и ти му затвориш, той ще "олекне" с цели 0,59 ст.
Това е скрит "рекламен трик", Въпреки че реално погледнато Вивател, не печели нищо от тези пари, милионниа абонат на Мобилтел- прима, след поредица от такива позванявания си казва, я тая прима колко "скъпо взима", и минава към Вивател.
Добре би било Ако операторите не тръгваха с такива набутвации - а да предложат на клиените си такива екстри ако искат, ама не...
Явно в България всеки се мисли за по-велик от другия. За това страдат и всички клиенти!



Тема Re: Как да премахнем и минусите - пощенкатра кутиянови [re: Mapия]  
Автор dimodi (bike rider)
Публикувано09.11.05 17:46



Всякакви настройки, които се правят към централата на vivatel с помощта на пращане на sms, са си абсолютно безплатни.

Услугата "Известяване за пропуснато повикване" е безплатна както за абоната на vivatel, така и за обаждащия се.

Колкото до това, че гласовата поща била минус и т.н. - живеем в 21-ви век, ехо



Тема не е вярно, всеки смс- се таксуванови [re: dimodi]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 18:09



освен това
Услугата "Известяване за пропуснато повикване" е безплатна за абоната на vivatel, но не и за за обаждащия се.
Няма защо да наричаш черното бяло, като вече всички започнаха да се набутват за това че ми звънят на новия готин номер на Вивател а пък аз им затварям с червената слушалка защото не мога постоянно да говоря.

А за гласовата поща: ми да много голям минус на 21 век е.
Карам си аз и съм в задръстване, всичко фучи околомене, трябва да следя дали маршрутката няма да реши да направи ляв завой от дясната ми страна, и в този момент телефона ми звъни! Докато се обърна да взема чантата ми от задната седлака, докато бръкна в нея, докато си намеря телефона и докато вдигна, вече се е включила тази Придобивка на 21 век и аз никакъв разговор не съм осъществила. През това време маршрутката ме засича и аз изпадам в паника. Освен това в 21 век улиците са пълни с дупки, и трябваше някой си Пожарникан с Докторска и Генералска степен да стане Кмет че да се сети че тея дупки трябва да се запълнят.

Да да това е гласовата поща: неудобен начин на комуникация!



Тема Re: не е вярно, всеки смс- се таксува [re: Mapия]  
Автор jgmudei (минаващ)
Публикувано09.11.05 18:17



А незнам ти за какво се изказваш некомпетента ама аз сега 5 пъти си звънях от Прима-та към Вивател-ската карта и само си чувах Вивател ще предаде за вашето обаждане и сметката в Примата ми не намалява със стотинка така че като не знаеш нещо по-добре си трай а не говори наизуст ОК !!!



Тема да бе... само се правишнови [re: jgmudei]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 18:21



взима пари като трай та гледаш



Тема Re: да бе... само се правишнови [re: Mapия]  
Автор Nistel (минаващ)
Публикувано09.11.05 18:27



И аз потвърждавам че нито стотинка не ми е взимало - нещо се бъркате ..



Тема Re: да бе... само се правишнови [re: Mapия]  
Автор jgmudei (минаващ)
Публикувано09.11.05 18:30



Абе ти тъпа ли си малоумна ли си сега пробвах и с един B-Connect и не взима пари дай да се обзаложим на 50 лева ще се видим ще звънем и ако не взима пари ще ми дадеш 50 лв. ако взима аз ще ти дам 50 лв. !!!



Тема Re: не е вярно, всеки смс- се таксуванови [re: Mapия]  
Автор dimodi (bike rider)
Публикувано09.11.05 18:53



Абе девойко

Съвсем случайно по закон си длъжна да ползваш handsfree, докато шофираш, което ще рече, че телефонът ти е някъде около теб, слушалката в ухото и телефонът отговаря автоматично, без да натискаш копче. Така че ситуацията "ровя си в чантата, докато шофирам" просто не се нуждае от коментар...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.