Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПИН код....проблемнови  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 17:20



в събота си взех една предплатена карта на ВИВА от 2BE и слагам картата в телефона - сменям пин1 кода с мой си личен (6 цифрен) и ми казва че е възприет. След известно време сложих сим картата в друг телефон и пробвам да въведа новия си пин1 код - не ще. Пробвах поне 10 пъти да въведа новия пин1 код е не ще и не ще да го възприеме но не дава съобщение че пин кода е грешен и че остават еди колко си опита. Най-накрая ми писна и въведах някакъв си пин код и на третия път картата се блокира. Въведох си пук1 и след това пак въведох същия (моя си) 6 цифрен код и телефона ми каза че е приет. Пак разминих картата и телефона и пак се получи същото - не възприема 6 цифрения код но не дава съобщения за грешно въведен пин код. Тогава реших да сменя кода и от 6 цифрен го направих 4 цифрен. И от тогава до сега съм сменял сим картата и телефона няколко пъти и съм нямал никакъв проблем.
Въпроса ми е на някой друг случвало ли му се е такова нещо?



Тема Re: ПИН код....проблемнови [re: жopo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.11.05 17:35



най-вероятно не всички телефони, които си сменял, поддържат повече от 4-цифрен пин код...

Just a genius



Тема Re: ПИН код....проблемнови [re: жopo]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано07.11.05 17:48



Още докато ти четях постига се сетих, че е заради 6 цифрениея пин код. Иначе да беше го блокирал на третия а не на повече от дететия път. Аз затова си карам на 4 цифрен.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: ПИН код....проблемнови [re: Julian]  
Автор feb (заплес)
Публикувано08.11.05 08:51



Що плещите глупости бре? Еле па ти с тоя инженер в скобите.
Какъв точно му е проблема на 6-цифрения код, че не ми стана ясно?
Щото моя си е 8-цифрен откак се помня и нямам спомен да ми се е опъвал, в който и телефон да си сложа СИМ-а.

А повече от 4-цифрен код поддържа дори сименс С25...

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."

Редактирано от feb на 08.11.05 08:52.



Тема Re: ПИН код....проблем [re: жopo]  
Автор dimodi (bike rider)
Публикувано08.11.05 09:00



В книжката към SIM картата пише "след като активираш предплатената услуга, ще може да зададеш собствен ПИН". Да не би пък ако се опиташ да го смениш преди да си я активирал, да става проблем?



Тема Re: ПИН код....проблемнови [re: Blake]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 09:25



грешиш - със същите телефони съм си от край време абонат на глобул и в сим картата има вкаран 6 цифрен ПИН1 код. А другото което искам да допълня че смених и пин2 кода със мой си 6 цифрен код и там няма никакъв проблем



Тема Re: ПИН код....проблемнови [re: dimodi]  
Автор Лyдko (непознат )
Публикувано15.01.06 09:39



Всичко си е Тип Топ с пин кода... само, че на вивател картите поддържат до 4 цифри а не до осем. А също така няма никакво значение какъв е телефона, пин кода е асоцииран към картата!

п.п. Нека някой направи тест - да си въведе 5 или 6 или 7 или 8 цифрен код на вива-картата и после да включи и изключи ГСМ. като го включи да пробва да въведе само първите 4 цифри от новият си 5, 6, 7 или 8 цифрен код и да види че става!
Готино а?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.