Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Visual Basic
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Формуляр за печат.нови  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано23.03.05 22:07



Какъв ще да е най-читавия начин за правене на формуляр, дето да можем програмно да го попълним и печатаме на принтер?

Например, трябва ни формуляр - фактура. Бланката е съставена от много чертички, поленца, надписи в тях, и програмно с предварителни данни да попълним тез поленца, и да печатаме на принтер. Как ли ще стане това по-културно?


Щирлиц

Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Щиpлиц]  
АвторVBProgrammer (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 23:12



1. PDF form

2. MS Access Form+Report



Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: VBProgrammer]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано24.03.05 01:40



10х, беше много описателно. ;о)

Аз намерих и един пример, дето ползва картинка. Само дето ще трябва да се пише процедурчица за дописване (и наместване) на допълнителните неща, дето искам да попълня върху полето за картинка преди печат. Иначе изглежда културно, има си превю, може да се скролира, да се избира принтер, ориентация, и т.н.

Засега ще се дозанимая с Excel-а, да си довърша склада, пък после ще ти драсна да кажа докъде съм стигнал.


Щирлиц

Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Щиpлиц]  
АвторZarev (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 10:32



Приятелю, ако желаеш мога да ти изпратя нещо на Excel, където решавам подобен проблем. Хем ще ми е приятно да чуя мнението на един разбиращ от тези неща човек.



Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Zarev]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано24.03.05 11:29



Програмата ми в момента е под Excel. Просто започва да се натрупва голяма база, и затова се заех с преписването и на VB6. Та в Excel-ската съм вкарал фактура, разни документи, и попълването става по предварително зададени в кода на програмата клетки от страницата. Искам да направя нещо като принт-превюто на Word например.

Но пример може да пратиш, обади се по кюто...


Щирлиц

Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Щиpлиц]  
АвторZarev (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 12:09



Би ли ми оставил E-mail или ми пиши на L_Zarev@abv.bg



Тема Re: Формуляр за печат. [re: Щиpлиц]  
АвторActiveX (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 15:06



Привет,
Може да използваш webbrowser, които да ти зарежда формуляра от файл или ресурс в един <SPAN> елемент, които позволява да се редактира съдържанието му.



Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: ActiveX]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано24.03.05 15:20



Става прекалено тежка за моите изисквания. Много контроли, много програми, много зареждане.

Ако не се държеше толкова на интерфейса - аз лично бих правил всичко с добрите стари CommandButton, стандартни менюта, нормални лейбъли, и не бих редил нито една картинка.

Нооо, с течение на времето клиента оценява програмата най-вече по функционалността и от потребителска гледна точка, а не от програмистка. Сега ровя за хубав контрол-меню, което да прилича на менютата от Office XP. Даже намерих меню и бутони, които могат да се превръщат в нещо като чек-боксове, а с повечко ентусиазъм (да се счита - процедура от 50-100 реда) може и тулбар да се направи с тях.


Щирлиц

Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Щиpлиц]  
АвторVB_Fan (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 14:11



Щирлиц,
Темата е интересна и ще се радвам да споделиш до къде си стигнал в търсенето



Тема Re: Формуляр за печат.нови [re: Щиpлиц]  
Автор ActiveX (запознат)
Публикувано01.04.05 15:44



Бих ти предложил този контрол за менюто на програмата ти:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.