Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Visual Basic
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Preview в VBA  
АвторKoлeв (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 13:57



В Userform1 правя някакви обработки и зареждам Sheet1.След което извиквам
UserForm2,където също правя някаква обработка и допълвам Sheet1,извиквам User3 и т.н.,в Userform10 правя печат на Sheet1.
Преди печат на Sheet1 искам да направя преглед на страницата.
Изпълнавам:
Sheet1.Activate
Sheet1.PrintPreview
Горното изпълнено от UserForm10 минава нормално.Но когато започна изпълнението от UserFom1 aко не скрия User1,User2 и т.н. не се получава.Как мога да скрия User1,User2 и т.н. без да ги описвам поотделно,след което отново да ги отворя по ред в който бяха.
Благодаря за помоща.





Тема Re: Preview в VBAнови [re: Koлeв]  
АвторKoлeв (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 14:14



Хайде какво става,всички ли сте отпускари!!!!



Тема Re: Preview в VBAнови [re: Koлeв]  
Автор пpoГЪPMИcт (ненормален)
Публикувано14.07.04 15:32



Аз нямам Ексел в момента, но отговарям с въпрос:

А ти откъде си толкова сигурен, че ако от UserForm10 скриеш UserForm1, UserForm2, и т.н. ще се получи, след като не знаеш как да ги скриеш и явно не си го правил?
Според мен не това е проблема. А проблемът е, че ти куца дизайна. Я се позамисли дали не може тези 10 UserForm-и да ги сведеш до една. Това твоето на пръв поглед малко ми прилича на Wizard. А ако си следил внимателно ще забележиш, че във Windows Wizard-ите са само една форма на която и се сменят различни фреймове с контроли. При теб няма ли да може да стане така?

Бии, за да те уважават!


Тема Re: Preview в VBAнови [re: пpoГЪPMИcт]  
АвторKoлeв (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 08:11



Скривам ги така: UserForm1.Hide,User2.Hide и т.н. след което Preview.После UserForm1.Show и т.н.Може би неправилно съм се изразил - и без да ги скривам Preview се изпълнява но излиза под формата,която е на екрана.Как да стане Previev да покрие Usera и след CLOSE HA PREVIEW да се покаже отново USER.
Благодаря.



Тема Re: Preview в VBAнови [re: Koлeв]  
Автор пpoГЪPMИcт (ненормален)
Публикувано15.07.04 10:59



Значи доколкото разбирам (ако правилно съм разбрал, де) думата User я използваш за формата която ти затваря другите форми, но не може да се затвори сама себе се и да се отвори след това, и това ти е проблема.

Значи за нея ще използваш не името и ("User" както си я кръстил в случая), а "Me" и тогава кодът ти ще е такъв:


UserForm1.Hide
UserForm2.Hide
и т.н. до броя на формите, които имаш.....

Me.Hide
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintPreview
Me.Show

UserForm2.Show
UserForm1.Show
и т.н. до броя на формите, които имаш....

Аз го пробвах това нещо с една форма и видях, че работи - комадата Me.Show не се изпълнява докато не натиснеш Close бутона на PrintPreview-то

Дано да съм ти помогнал, но все пак още веднъж ти напомням да обърнеш внимание на дизайна.
Успех!

Бии, за да те уважават!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.