Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 20.04.24 
Музикални
   >> Висоцки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спор за една песеннови  
Авторivaivalito (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:13



здравейте аз съм сигурно един от най младите фенове на великия бард Висоцки .Преди 2 години баща ми ми даде една касетка да лсушам в колата и така се запалих по него и сега съм почти на 21 години и имам около 600 негови песни някой по 3 -4 вариянта и продължавам да намирам песни.Та да питам песента Паручик Галицин спорих в Датата че я има в испълнение на Висоцки аз я имах на касетка но не мога да я открия на мп3 .Имам вариян на един мъж с определено по нежен глас ,имам и вариянт мисля че Висоцки го пее или някой негов дублиор не знам.Но тази песен започваше с Цеилене и тропот на коне .Ако някой знае от къде мога да я намеря да помага.Мерси предварително.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: ivaivalito]  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 23:13



Здравей,

В този случай никой не може да ти помогне.
Няма запазена фонограма на Поручик Галицин в изпълнение на Висоцки.
Също така няма и сведения, че той е изпълнявал тази песен.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: Любитeл]  
Автор amadina (новак)
Публикувано12.05.06 19:17



О, не знам колко официална или неофициална е била фонограмата, но лично аз съм слушала "Поручик Галицин" в изпълнение на Висоцки. Освен това съм я слушала и в изпълнение на Миша Шифутински.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: ivaivalito]  
Автор Tyrannosaurus Rex (изкопаемо)
Публикувано15.05.06 22:27



Здравей и поздравления за музикалния ти вкус!

Това изпълнение на "Поручик Голицын", което започва с цвилене и тропот на коне, определено не е на Висоцки. Няма значение де.
Дай действащ мейл с достатъчно място в него, ще ти го пратя.

Има едно интересно (и доста по-малко познато) изпълнение на Михаил Звездинский - ето например

. На любителя...
Лично аз предпочитам изпълнението на Александър Малинин. Някак си по-истерично е.

Ante porcos margaritas meas mitto.

Тема Re: Спор за една песеннови [re: ivaivalito]  
Авторauco2 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 12:15



Песента май е на Булат Окуджава :)



Тема Re: Спор за една песеннови [re: auco2]  
Авторstar (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 22:44



Visocki nikoga ne e pyal tazi pesen. Tya e mnogo po-kasna. Pri nego opredeleno nyma monarhicheski nastroenia



Тема Re: Спор за една песеннови [re: amadina]  
Авторkитapиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 03:03



Много те моля,ако може кажи ми от къде мога да си сваля песни на Шувотински(дано не бъркам правописа-всеки различно го произнася).Едно приятелче имаше касета с негови изпълнения,но тя се загуби!



Тема Re: Спор за една песеннови [re: star]  
Авторmaiusca (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 07:32



Песента е не по-късна,а много по-ранна.Свързана е с белогвардейската емигрантска вълна след 1917г.Изпълняват я Александър Малинин,Иван Ребров и др.Не съм слушала изпълнение на Висоцки.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: maiusca]  
Автор lacheto (непознат )
Публикувано22.11.06 14:38



http://www.voininatangra.org/modules/PDdownloads/viewcat.php?cid=6 Можеш да я свалиш , но е малко трудно!!!! Определено не е Вова !!!! има качени други интересни неща



Тема Re: Спор за една песен [re: lacheto]  
АвторBce нe тak (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 21:00



Висоцки не е пял тази песен. Той не би я пял и с нож, опрян на гърлото и това е ясно за всеки, който познава песните на Висоцки. Песента не е от 1917 г., но не е и много нова, просто става популярна в изпълнение на Александър Малинин през 90-те години на 20-ти век. Иначе най-правдиво звучи версията, че е белогвардейска емигрантска песен, за пръв път "събрана" или "шлифована" в познатия текст в края на 70-те и началото на 80-те години на 20-век от Владимир Роменский и изпята от Аркадий Звездин (Северной). И Александър Малинин и Михаил Звездинский претендират авторство върху нейни вариации. Най-популярен е вариантът на Малинин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.