Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 16.04.24 
Музикални
   >> Висоцки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Край на спора за една песеннови [re: Bce нe тak]  
Авторocвeдoмeн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 09:27



Песента не е белогвардейска. Изпята е от Аркадий Северной още в края на 60-те.Част е от блатния фолклор.Популярността е след "демокрацията" в Россия 1992 год. от изпълнението /варианта/ на Малинин. На мен по ми харесва оригинала. Жаль за Аркаша.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: Bce нe тak]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (член)
Публикувано26.07.07 12:31



Чувал съм вариант в изпълнение на Жана Бичевская.
Някои хора, вкл. Асен Сираков твърдят, че той бил най близък до оригинала.
Но не мога да го намеря :(



Тема Re: Спор за една песеннови [re: amadina]  
Авторsaylor (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 18:44



фонограмата определено не е била на Висоцки. Най вероятно е било изпълнението на Аркадий Северний , който също има дълбок и дрезгав глас и е известен като краля на блатната песен. Имам изпълнение и на Михаил Гулько , което мисля, че е най доброто представяне на тази песен.
Мога да ти дам линк и на Аркадий Северний и на Михаил Гулько



Тема Re: Спор за една песеннови [re: saylor]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано19.11.07 02:31



Дай де





Тема Re: Спор за една песеннови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Авторsaylor (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 10:29



на, дръж, заповядай де







Тема Re: Спор за една песеннови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Авторsaylor (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 21:44



ето ви линк за Поручик галицин в изпълнение на Жана Бичевская


изпълнението на Аександър Малинин е някак си по лирично докато това на Михаип Гулко е по реалистично.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: saylor]  
Авторoдecит (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 19:43



за любителите на руска музика един форум където има всичкосамо да знаете какво търсите и да се регистрирате

http://www.shanson-plus.ru/forums/ дано съм пил полезен



Тема Re: Спор за една песеннови [re: ivaivalito]  
Автор masterof (непознат )
Публикувано02.02.08 20:26



Здравей,
Вариантът с цвиленето на конете се появи в България някъде около 1981-82 година, ако не се лъжа, от парижките руски (а някои - "руски"...) оркестри. Някъде тук прочетох, че Висоцки с нож на гърлото не би изпял тази песен - чак толкова силно не бих го казал (да не забравяме прочутите изпълнения в Одеса за някакъв тъпанарски филм), но наистина, песента е доста куха, не знам какво намират в нея.



Тема Re: Спор за една песеннови [re: masterof]  
Авторsaylor (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:54



За да усетиш , песента или филма, или изобщо нещо трябва да можеш да го разбереш. Това , че едно нещо ТИ него разбираш не означава, че не струва.
И в тази връзка да те питам - защо си ги събрал тези 2 и кусур гигабайта песни на Висоцки щом определено не ги разбираш? /Съдя по писаното от теб/



Тема Re: Спор за една песеннови [re: saylor]  
Авторmasterof (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 23:11



Тук не става ли въпрос за песен на Аркадий Северный? Не мога да твърдя, че разбирам този изпълнител, а и е трудно, тъй като той няма собствено творчество. Той е изпълнител с оркестър.
А конкретната песен мразя от 1982 г. - този тип творчество се нарича "развесистая клюква" - какие нахрен станицы пылали? Какие нафиг ордена может нацепить поручик? Говорим за орден! Може би от японско-руската война? Пълна фалш.
Колкото до другото - то е поправимо: ще слушам още 30 години Висоцки и може би нещо ще разбера?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.