Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Тема асмата Киви  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано10.02.14 20:19



Не съм много хаберлия, дали към лози или плодно да го отнесем това, щото си расте на асми и лозници но .. някой гледа ли тоз чуден плод ?

Засега опитите ми да се сдобия с растения /били двуполови - мъжки и женски/ са неуспешни. Но търсенето продължава.



Вядях го отрупано от плод в двора на църквата на Черноморец /препоръчвам мястото/, където отеца е направил чудна градина и .. край цялата църква /за моя изненада/ асмите бяха не от лози, а от киви.

Изглеждат си съвсем адаптирани и с много плод, а винаги съм смятал че тва растение е южно. Стъблата им са си като чиста лозница, листата подобни а плодовете .. други. Стотици на всеки асмалък .. чудо.

Та .. търси се.



Тема Re: асмата Кивинови [re: borecom]  
Автор prisoner-93619 (Приятел)
Публикувано10.02.14 23:02



Беглият ми опит е с кивито на едни познати. Да, двуполови са. Можеш да си хванеш от резници. Имай предвид, че виреят в южна България и по Черноморието - прекалено ниските температури не им влияят добре. Аз ги подрязвах на принципа на асмите и май не сбърках - доста плод дадоха. Берат се към края на октомври, началото на ноември. Ако ги откъснеш по-рано са много твърди, голям киселяк, и трудно доузряват. Между другото съм виждал доста растения-киви да продават по разсадниците, така че едва ли ще ти е трудно да намериш. Успех!

\\\"Няма нищо по-хубаво от лошото време\\\"


Тема Re: асмата Кивинови [re: prisoner-93619]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано11.02.14 12:50



М .. благодаря ти за включването, очевидно не съм отишъл на правилните зелени центрове .. 3, 4 наоколо питАх и даже не бяха чували. Което ме малко демотивира ..

И да, за морето - за църквата в Черноморец идеше реч, и за южна .. селото ми е в полите на Странджа, надявам се да ги прихвана. Ще докладвам ..





Тема Re: асмата Кивинови [re: borecom]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано12.02.14 08:56





Киро(Кирил Донов - истински Киро, не като мен) е супер про и абсолютно заслужаващ доверие.

При мен в Северозападния субтропичен Форпост в края на седмицата засаждам 3 женски и 1 мъжки Хейуърд.

вцичко,което це пихе е лая и измицлица на юрналицти.в.ук ако си плахтах данаци всичко е ок

Тема Re: асмата Кивинови [re: cyrus-93580]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано13.02.14 22:45



Чудо!

Ще ..





Тема дебиш ..нови [re: cyrus-93580]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано02.04.14 21:27



Ожари ги слана .. и трите кивита са без листа, виснали и сиви са. На прасковките също.

На кивито пъпките дали ще оцелеят ?

Пфуу .. а така хубу се бяха засилили, набухнали и набъбнали и свежи .. им се радвах



Тема Re: дебиш ..нови [re: borecom]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано07.04.14 10:02



С помощта на Всемогъщия Аллах може да се оправят : ))

Бате ще викаш на тъпкача си - мангал. За теб аз съм другаря Яковлев


Тема Re: дебиш ..нови [re: cyrus-93580]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано12.04.14 11:46



Мдам, разбрах че има нещо сбъркано .. на грешния Господ съм се молил.





Тема Живи са ..нови [re: borecom]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано14.04.14 12:15



.. оцелели и много живи, пфууу !!

Таз година пъпки, догодина рАкия .. от киви.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.