Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Реколта 2013 - добро начало, нонови  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано08.04.13 10:45




Редактирано от Киро на 08.04.13 10:45.



Тема Re: Реколта 2013 - добро начало, нонови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано08.04.13 10:49



Годината започва добре. С много, много влага, на предела на ППВ, че и отгоре. Радват очите локвите, дори по Бачовските пясъци. Лозята ми са орязани, поражения от меката зима няма, очакваме падането на мандалото на валежите(установяване на обичайната за последните години лятна суша и жега) и поредна супер реколта.
При овошките в пункта има закъснение с между 5 и 10 дни по фенопризнаци "на око", но при лозята топлото време от четвъртък ще изкара средноденонощната температура над биологичния минимум/10 градуса/ на Лозата и всичко ще започне в срок.

кавиоще на правите вие бе хора да ниби пак да одвинявате зиганите и къчетата


Тема Re: Реколта 2013 - добро начало, нонови [re: Киро]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано11.06.13 15:11



В яката 2м. не беше валяло.Само много вели припикавания, които не пробиваха и на сантиметър в почвата.Дано това не се е отразило негативно на лозята.
Вчера и днес за първи път паднаха едни хубави, напоителни дъждове.

Тази зима се запознах с изкл. човек! винар на около 80г,който още като 12г. е започнал да се учи от Чорбаджака на изкуството на вино производството.
От него си купих около 100-ина л. каберне совиньон и със сигурност мога да заявя, че от този сорт е най-разкошното червено вино!
какво ще правя и къде ще обикалям да търся качествено такова грозде не знам още със сигурност(макар, че имам на предвид някой близки масиви и не дотам близки), но следващата зима и въобще занапред смятам да не оставам без такова вино





Тема Re: Реколта 2013 - добро начало, нонови [re: Bлeчyгo]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.06.13 08:59



CS ненапразно е световен сорт номер едно като комплексни показатели. Аз съм правил неколкократно малки количества(до 100-150 килограма, говоря за изходния материал - рандеманът му в сухи лета е към 35 на сто

) и неизменно се превръщаше в чутовен елексир : )
Миналата прескочих, тази ще направя пак. Проблемът е, че имам само единични лози, разхвърляни из масивите и трябва да се бере отделна ръка - играчка си е, за 50-100 кг. Същевременно при мен е без конкуренция в Северна Бг като захарност - 2000 - 28-30%, 2007, миналата и по-миналата някъде между 25 и 27-27.5%.
Хубавото при него е, че дори в моите турбо-жеги запазва достатъчна киселинност, което е и основно предимство пред сортове от неговата група на качество. Мерло например, при сравнима захарност, остава почти без киселини и хубаво вино в горещи лета НЕ СТАВА.

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Реколта 2013 - добро начало, но [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.06.13 09:05



Цъфтежът на Гъмза вече е завършил в повечето масиви, макар че - признавам, не съм се качвал последната седмица, ще го сторя този уикенд.
Поредно пръскане, със системен фунгицид, правя тази събота. Следващата седмица ще има жеги, но за жалост засега не се очакват "лечебните 39 градуса"

- да се надяваме, че скоро и това ще стане.

Има заложено много голямо количество грозде, заради по-малкото натоварване през 2012, след измръзване на голяма част от главните очи(заместващите имат значително по-ниска родовитост) при граничните минус 18-19 градуса. С оглед на отличните условия за развитие изминалото лято и добрите стартови, засега, през настоящето, има шанс за четвърта поредна много качествена реколта, при това в нелоши количества.
Но - иншаллах!

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Текущ репортажнови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано20.09.13 09:33



И така, през уикенда обрах известно количество Гъмза и Памид, от които източих известно лоличество за Розе, останалото оставих да се винифицира червена Гъмза.
Захарността, след много силния дъжд миналата седмица(35+ литра на квадратен метър, което е почти цяла месечна норма само за няколко часа), е 22 на сто за Памида и 23 за Гъмза.
След още един дъжд вчера, въпреки, че в следващите десетина дни очаквам по-топло и сухо време, оттук насетне качеството на Гъмзата ще пада, заради склонността на този сорт към напукване. Обветрянето и слънчевото време ще забавят процеса, но е хубаво всичко да се прибере до седмица и 2-3 дни(до края на месеца). Захарността няма да пострада, дори на фона на слънчевото време може да се вдигне с някоя десета при отлично запазена листна маса на растенията, но при винифицирането дозата серен двуокис трябва да се завиши с 1/3 до 50 на сто. Поне аз така бих направил/ще сторя.

Редактирано от Киро на 20.09.13 09:56.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.