Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпросченови  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 12:08



Тъй като нямам градинка, а ми се бучка нещо зеленко, посадих на терасата в саксии (от сирене) смокиня, къпини и малини. Как мислите, ще излезе ли нещо освен листа

?



Тема Re: въпросченови [re: nnaarr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано22.04.13 08:32



Ще излезе, но трябва по-голям съд.

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.


Тема Re: въпросченови [re: Киро]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано22.04.13 10:00



Благодаря за отговора, можеш ли да ми кажеш някакви размери - в литри или в сантиметри? Засега вървят хубаво, то и времето е повече влажно и им е много добре.



Тема Re: въпросче [re: nnaarr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано22.04.13 10:12



За лоза трябва да е нещо с поне 40 см широчина. Дължината - толкова или малко повече, а дълбочината - колкото повече, толкова по-добре : )
Споменатите от теб растения може да са и в по-малки, предполагам, но конкретни размери...
Имам опит само с лози. Получих 1-2 малки грозда дори в елементарна 10-литрова туба, а в споменатия минимален размер горе, вероятно бих получавал по няколко килограма плод ежегодно :)
Но това са ми експерименти отпреди 7-8 години, начесах си крастата и сега не се занимавам. При положение, че имам няколко хиляди растения на полето.



Чисто умозрително, една 30-литрова саксия на първо време, мисля, би ти стигнала за смокиня, а след някоя година ще си покаже дали иска още простор.

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.

Тема Re: въпросченови [re: nnaarr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано22.04.13 10:14



За къпините и малините съвсем нямам идея. Смокинята вероятно ще стане хубаво растение - все пак това си е вид...фикус.


А ония бодливи твари не знам с каква идея са ти на балкона, но всеки си има симпатии - пробвай, може да стане...

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.

Тема Re: въпросченови [re: Киро]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано22.04.13 12:00



Благодаря много! Смокинята я купих от Метро и на нея направо си пишеше Ficus

. Таралежите - от Бриколажа, защото бяха по 2 лв.,а изглеждаха вкусно на картинката. Интересното е, че ми подариха и една ягода в саксия със закачалка. Сега като изляза на балкона им се радвам. Засадих си семенца от годжи бери - поникнаха. Мисля, че повече са ми за настроение. Всичко хубаво и благодаря още веднъж!



Тема Re: въпросченови [re: nnaarr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано23.04.13 08:56



Чувството ми е известно и няма смисъл да се опитваме да го опишем с думи. Преди месец, като тръгвах в 3 сутринта да се прибирам към града, щах да закъснея - толкова хубаво блестяха на светлината на уличната лампа листата на наскоро развитата от зимна защита палмичка Юбея. Не ми се тръгваше. Имам си един пън за седене, сложен специално за целта до нея.

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.


Тема Re: въпросченови [re: Киро]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано23.04.13 09:13



Ех, земеделски души ...





Тема Re: въпросченови [re: nnaarr]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано31.07.13 19:21



Отчет:
1) смокинята я преместих в зелев бидон и е над метър с няколко разклонения. Много ми харесва мириса на листата и, когато я напече слънцето.
2) Къпините ми вързаха 3 плода, много едри, единия го изядохме зелен, т.е. червен, но се оказа, че трябвало да станат тъмнолилави.
3) Малината даде много израстъци и сега двама

от тях цъфтят с по 10-15 цветчета. Намериха се и едни дребни пчелички, които да им бръмчат. Сложих я на конструкция, като вързах за водосточната тръба и за пръчките на терасата два реда корда.
4) последната ми безумна идея беше да насадя едно коренче диня, която купих от пазара в кофичка от кисело мляко. Докато се майтапяхме с нея, тя превзе терасата с гъсти листа и взела, че родила 5 динички. Сега им се любувам. Малки са, но един братовчед на съпруга ми, стар бостанджия, каза, че към Нова година ще имаме и дини.




Тема Re: въпросченови [re: nnaarr]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано31.07.13 20:36



за последното може и да те е избъзикал :)
Но може па да стане. За другите - респект:)

варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.