Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Апоплексиянови  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано12.05.11 10:37



Имам една кайсия, голямо дърво, но нямам представа на колко години е. Миналата година не даде почти никакъв плод, а тази листата й са много рехави, въобще не цъфна и има доста клони, които са изсъхнали по краищата. Нападнаха я и доста болести(кафяво гниене, съчмянка). От агроаптеката ми казаха, че най-вероятно става въпрос за апоплексия и няма шанс да спася дървото. Доколкото се рових из нет-а, няма научно обяснение за тази болест, тук таме срещнах някои обегли обяснения, но - не и решения по проблема. Някой, ако има челен опит или знае нещо повече, ще помоля да сподели, че не ми се ще да го оставя така да си замине дървото, много хубави плодове дава. До скоро

.

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Heизвecтeн на 12.05.11 10:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от Heизвecтeн на 12.05.11 10:39.



Тема лично аз съм имал само 2 случая: [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.05.11 13:01



с една лоза през 2000 година - обяснимо, вероятно не са и понесли жегите и 2. с една млада череша преди няколко години, полуобяснимо: суша, много бързо просъхваща горна част на почвения слой, наличие в близост(2-3 метра) на джанки(някой в клуба обясняваше, че не се понасяли в близост с череши).
Тъй че и в твоя случай има обяснение, въпросът е, че едва ли те грее, респ. хората са били прави...
Не знам доколко опитът ми би бил ценен в случая, но аз съм връщал към живот стари и закържавели лози с торене с комплексни торове, яко поливане и...това е. Не знам какво друго бих могъл да кажа.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Тема Re: Апоплексиянови [re: Heизвecтeн]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано16.05.11 19:54



По принцип кайсията има около 30-35 години живот . Това го знам от баща си , и честно казано не съм виждал старо кайсиево дърво .
За съжаление съветът ми не е приятен , знаеш за какво намеквам .





Тема Re: Апоплексиянови [re: Heизвecтeн]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано25.05.11 20:46



Направих някои от процедурите, напръсках дръвчето, сложих му тор, ще го поливам редовно лятото. Сега гледам листата му се пооправиха, станаха тъмно-зелени, наедряха. По-добре изглежда дръвчето, личи си че има подем, въпреки че на доста места има засушени клони. Ще пиша нататък как се развива кайсията. Па дано да я бъде

. Поздрави!

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Апоплексиянови [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.05.11 08:43



По темата: на много места в страната има проблеми с кайсиите, като дори здравите дръвчета имат поражение по връхните части на миналогодишните клонки, а по-слабите направо са предали богу дух. Моята на село не е много пострадала, почти хич, но има съвсем слаб завръз, няколко кайсийки(вярно, че е и млада, но на фона на връстничките си - попски и Кюстендилски сини сливи, отрупани с по десетина кила плод(3-годишни са) е мноого назад.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.