Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лозя, сезон 2011  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.02.11 10:54




Вчера на 16 градуса не устоях на напращялата неколкомесечна лозарска скука и засадих три лозички на собствен корен, вкоренени от мен миналата година на припек на едно място в двора до една стара стопанска постройка:)
Нямам съмнение, че ще се хванат, защото досега нямам случай засадена от мен лоза да не се хване
Обявявам годината за открита и да почваме с магиите за здраве и берекет, горещо и сухо лято и висока захарност!

Сега за приключващата вече зима: В Северозапада имаше два периода с температури около и малко под минус 10( -14 само за един ден през декември под лозарския Йерусалим Бачово) и значително по-мек от миналогодишния януари с повече от 6 градуса по-висок абсолютен минимум.
На практика такива студове не представляваха НИКАКВА опасност за едно нормално гледано лозе и можем да отбележим успешен старт на новата лозарска година без поражения.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.02.11 13:06



Киро, Бачово в чунгурузкото землище ли е. Позабравил съм местностите в района.





Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kossoman]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.02.11 21:59



Не. За Него "спорят" три селища, точно както за Мъртвина(Дос), ХХХХХ. Но за разлика от него, няма спор за името.

( с хиксчета съм означил името, с което в Алваджи наричат Дос(Мъртвина).
Докато Бачово е култ, там няма различия.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.02.11 10:29



Имах предвид формалната принадлежност към чунгурузкото землище.





Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kossoman]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.02.11 11:00



Не, формално е най-малко тяхно. Как е било "преди девети" нямам идея:)

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано31.08.11 09:45



Да видим сега дали Септември ще опази реколтата.
В моя регион тя се очертава добре като количество, въпреки сушата, най-свирепа от 2000 насам(заради песъчливата почва лозята страдат по-малко от другите култури) и отличното качество, което не е задължително да остане такова, ако започнат продължителни дъждове. Във всеки случай няма да бързам, освен една ръка памидов отбор към 4.09, ако има поне 19 захарност.
Гъмзата ще чакам да се "напомпи" на макс. Ех, как се мержелее призракът на 2000, с 23.5 Гъмза и повече от 28 на сто на Каберне и Букет (Мавруд по Пино Ноар)


Ама де да видим!

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано15.09.11 15:21



Абе не знам по Вашия край как е, ама при нас уж сушавата годината, а пък гроздето още зелено и захарността нещо се губи. Това на 4.09 муската да е 19-19.5 захарност си е направо няма нищо, други години по това време е 21-23 градуса. Бих го оставил още 2 седмици, ама тая година незнайно защо (а може би, защото имаше слънчогледова нива в съседство и я ожънаха) птиците нападнаха яко бялото грозде. Досега нападаха само червеното, ама аз за него имам мрежи и го покривам. Сега като ме изненадаха, се наложи да го бера леко зелено





Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Quellor]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.09.11 22:54



Това е нормално на непесъчливи почви в много сушава година. Който е на поливна площ или на песъчлива(като при нас) може да изкара и захарност. Иначе - ракия.
Всъщност аз не съм замервал захарност при мен, тъй че също не отричам, ако не чак неприятна изненада, поне леко разочарование. При всички случаи след няколко дни ще имам първи резултати.

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Aнтoн Блaгoeв (новак)
Публикувано16.09.11 16:16



При мен Шардонето показва 20% захарност и от утре почвам да го бера, не ми трябва по висока захарност.



Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано16.09.11 23:20



Е, аз не се оплаквам, все пак в Южна България се препоръчва белите грозда да се берат малко по-зелени за вино, но ми е интересно, че миналата пак закъсняха с дигането на градус, ама тогава беше дъждовна. Иначе съм го поливал 2 или 3 пъти. Сега чакам да видя червените грозда как са, ама май ще се чака октомври ми се струва.





Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Aнтoн Блaгoeв]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.09.11 21:03



Разбира се, идеална е захарността за тоя сорт.

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!


Тема 23нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.09.11 21:08



е захарността на Гъмзата в Бачово. Историческа година, повторение на 2000. Днес(организирах ги малко късно) прибрах половината от едното лозе, утре довършваме, а преди дъждовете вторник се надявам да приключим с изключителната реколта в лозовия Йерусалим - Бачовските хълмове. Другите лозя, на южните, Арап-ски остава за след дъждовете.

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.09.11 21:09



П.С. Изглежда февруарската магия е подействала



Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.09.11 22:26



Сложеният снощи материал вече ферментира умерено силно. Екстрактът е чудовищен, ширата се точи като олеум, не съм виждал подобно нещо за 12 години, откак се занимавам с това. Да видим що за вино ще излезе. Че ще е уникално няма никакво шибано съмнение...

Отвътре ще те напъне към правене на грехове, а не за изповед!!


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (ентусиаст)
Публикувано21.09.11 14:23



Ние си фиркаме от 2,5 седмици лудо вино, бяло и червено. Голям кеф е, жалко че го няма през цялата година или пък трябва да се пътува по света....





Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано25.09.11 16:25



Реколтата таз година: рубин и мерло - 23, 5 захарност!

Следващото бране, след около 2 седмици, ще е мерло, хамбургски и шефка - очаквам малко по висока!

Хайде берекет!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: kikimor]  
Автор KupoАдминистратор ( )
Публикувано26.09.11 09:53



Да ти се връща. При вас на изток ще бъде малко по-хладно, но през деня все ще и ма по някой слънчев час, така че ще качи още някой половин-1 процент.

BTV ДГД



Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kиpo]  
Автор KupoАдминистратор ( )
Публикувано26.09.11 09:54



Общо взето, приключих 85 - 90 на сто. Останаха 1-2 лозя за другата седмица, всичко друго е прибрано и ферментира, дори Бачовското трябва да тегля до 2-3 дни. Ще стане историческо вино



BTV ДГД

Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: Kupo]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано26.09.11 12:43



Доволен съм да ти кажа, макар историята да помни и случаи на захарност 28 - досипваме вода инак не ферментира.....

Лошото е че все по трудно го опазваме от болести...... най вече от Брашнестата мана.....
има хора пръскали по 10 пъти и със различни препарати - и пак не е чисто......
Странното е че Оидиума се появява 5-6 дни след планово пръскане, а преди това не се наблюдава абсолютно никаква зараза. Появява се вече калциран, и в последствие избива отново на вече заразените места........ странна работа.....

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Лозя, сезон 2011нови [re: kikimor]  
Автор KupoАдминистратор ( )
Публикувано28.09.11 12:37



А мен тая година ме е яд, че изобщо пръсках(хайде, поне последното пръскане). Никаква мана, никакъв оидиум, зелена листна маса и само тук-там започващи да придобиват есенна окраска листа. Отсега лозите са 110% готови за всякаква зима, няма да ги мисля въобще, а ако времето позволява, започвам есенна резитба след две седмици - по половин-един редче на уикенд, хем събиране на оскъдно есенно слънце, хем намаляване на обема на работата за напролет.
Напомням: есенната резитба се извършва през горната диафрагма, не 1-1.5 см над последното око, както напролет. Успех на всички лозари и мераклии.



Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!

Тема но цомментнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.10.11 21:34





Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.