Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво правите с ново окоренените пръчкинови  
Автор engel2 ()
Публикувано18.08.10 21:34



Аз все питам за нещо и Киро и колегите ме отварят.

Кога е най правилното време новоокоренените лозички да се сложат на истинското им място? Прави ли се още нещо по тях?
Много съм доволен, развиха се сравнително добре - вдигнаха се вече на по високо от 60 см и да се надявам да пораснат още малко.

Кога да спря с поливането за да поозреят стъбълцата?



Тема Re: Какво правите с ново окоренените пръчкинови [re: engel2]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано07.09.10 23:51



В отговор на:

Аз все питам за нещо и Киро и колегите ме отварят.

Кога е най правилното време новоокоренените лозички да се сложат на истинското им място? Прави ли се още нещо по тях? ['quote]
Окопаваш, поливаш, ториш и пръскаш за опазването им от мана.
След листопада през есента лозичките се изваждат, сортират се и се превързват в снопчета по 25 броя. До засаждането им рано напролет се съхраняват във влажен пясък в мазето.



Тема Re: Какво правите с ново окоренените пръчкинови [re: lYl Acпapyx]  
Автор engel2 ()
Публикувано08.09.10 02:02



Аспарух мерси! Аз разбира се че нямам това количество, касае се само за няколко лозички.
Ще направя както казваш - след листопада ще трябва да ги изкарам, но тогава ще трябва да ги засея на избраното за тях место - Мазето ми е много топло /с около 26о/ и ще ги убия.
Какво ще кажеш? Да ги зарина с пръст или какво друго?
Или пък за по сигурно да ги остава там до пролетта, пък след това ? Знам ли.



Тема Това, заради което си ги вкоренил.нови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.10 08:58



-Засаждаш ги. За какво си ги вкоренявал? Именно - щом са се вкоренили, засаждаш ги на мястото, където си смятал да ги засадиш, при това най-добре сега, есента, след като им опадат листата. Дупки, обръщане на дълбочина 60-80 см в зависимост от почвата, тор, смесена с пръст, после само пръст, после лозичките, пръст, трамбоване(вода докато попие и така - няколко пъти), купчинка 10-15 см отгоре(която махаш до 2-3 см напролет) и това е.
И се пише ВКОРЕНЯВАМ.

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: Това, заради което си ги вкоренил.нови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано08.09.10 10:14



Е браво Кире, мерси!
Така ще направя както ме упътваш. Проблема ми ще бъде с купчинката - те /2/ са вече високи около 70 - 80 см, но са още тънки и сигурно една 1/3 ще "отиде на кино", но сигурно ще избие от по долната част. Но този сорт е доста студоустойчив, така че имам доброто чувство за успех - с твоите съвети. На "Майката" лоза не и стана нищо и тя беше така млада /но окоренена купена/ и тази година се "наака" от гроздове. Аз май ти пратих снимки.
Така Кире, мерси и със здраве!


ОК - вкоренявам - не съм използвал думата от пантивек



Тема след засаждането режешнови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.10 10:57



на 2 пъпки, разбира се. Това си е по дефолт:))

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: след засаждането режешнови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано09.09.10 09:25



Добре Киро, щом това е принципа, то той е изпитан и това ще е правилния път. Жалко за израсналото, исках да я вдигам на асма.





Тема Re: след засаждането режешнови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.09.10 09:28



Приготви се психически тогава след година и половина напролет ПАК да изрежеш на 2 пъпки


Така се правят асмите:))

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве

Тема Re: след засаждането режешнови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано09.09.10 13:38



E Киро, сега съм разочарован и дори очаян. Като все я режа на 2 пъпки, няма да се вдигне никога. Нямам понятие как ще се вдигне. Лелее! Колко е лошо да си неграмотен..........


Значи нямам никакъв шанс да си пия ракииката /или други хубави питиета/ на сянка под асмата



Тема Re: след засаждането режешнови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.09.10 14:03



Не бе човек, така се прави: трябва да се получи дълга, гладка(без "снадки") достатъно дебела пръчка за да започнеш формирането на асмата на 3тата година:)
На втората пролет все още е с твърде хилава коренова система, за да и възложиш толкова недежди. Дори да ти се струва, че ще стане - ...
Не, че няма да стане и "със снадка" - да оставиш най-горното здраво око за продължител и изфилизиш долните, но...не е редно.


При всич1ки случаи, ти си избираш.

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.