Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Докога ще вали?нови  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано30.06.10 22:15



Баси, сигурно има две седмици откак тук, Варна, не е спряло да вали..не мога да вляза в лозето...хубаво, че малко преди това го пръсках и още не го е хванала маната. Я кажете при вас как е? Накрая гроздето да не излезе с ниски захари? Какво правите, когато нищо не зависи от вас

кофти чувство

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Докога ще вали?нови [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.07.10 09:50



Приемаме нещата философски:)
При мен няма чак толкова валежи, едва вчера и завчера гледам, са паднали по 4-5 литра на квадрат, иначе си е все около 30 градуса. Рано е още да се отписва захарността, един горещ Юли и ОСОБЕНО август могат да оправят нещата. Но засега да, перспективите са по-зле в това отношение, в сравнение с предишните 2-3 години. Все пак, повтарям, е рано.
Относно прогнозата, към неделя ще почне да се стабилизира, но областта на ниско налягане във височина се изтегля точно на североизток и поне до вторник-сряда при вас ще има условия за превалявания. Вече не яки, но колкото да държи неприятно висока влажност...

...съвременните жени са самостоятелни и непокорни нито на мъжа си, нито на Църквата.


Тема Re: Докога ще вали?нови [re: Kиpo]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано01.07.10 15:36



Добре, ще се настроя философски

. Като гледам всъщност дъждът доста добре се отразява на лозето, гроздовете наедряха, почнаха да се наливат, самите лози са свежи, с доста големи леторасти. Просто дойде малко в повечко. Мерси за прогнозата, поздрави.

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Докога ще вали?нови [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.07.10 22:38



Няма за какво. Виж как ги пържи на запад в Европа: ако другата седмица и при нас жегите(те ще дойдат, въпросът е колко интензивни ще бъдат, а моят усет е, че ще са продължителни), може да се окаже, че нещата ще се обърнат:лозите са изобилно влагозапасени, трябва само жега за гроздето.

...съвременните жени са самостоятелни и непокорни нито на мъжа си, нито на Църквата.


Тема лоши новини отново за вашия районнови [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.07.10 08:55



съжалявам. Пак висок циклон, пак си харесА Черно море. Още седмица дъждове, а днес и утре ще ви удави.

Кажи му да взема причастие и да спасява душата си и душите на своите хора.
.


Тема Re: лоши новини отново за вашия районнови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано15.07.10 21:14



"Кире" , моли се да не ми се маноса лозето , защото трезвен лозар си е жив зян .



Тема О,нови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.07.10 08:37



продължавай да пръскаш и няма да се маноса.
По принцип в повечето лозарски райони положението е трагично.

Комарите касаят тялото, което става на пръст, но ти пази душата си от грях, за да я спасиш


Тема И при мен положението е зле,нови [re: Kиpo]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано16.07.10 13:15



но все пак мисля, че що годе загубите няма да са големи, или фатални. Успокоява ме донякъде и мисълта, че нямаше кой знае какво да направя, причините са независими от мен. А да питам, прекомерното пръскане крие ли някакви опасности? Отрови в гроздето и прочие? Хубав уикенд



"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема с уговорката, ченови [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.07.10 13:50



не съм в час конкретно с това, тъй като досега реално не съм имал чак такива проблеми и че разсъждавам умозрително: Да, разбира се. Лично за мен изборът е 3 максимум 4 пръскания. А сегашното време реално изисква за перфектно опазване на всичко поне двойно, ако не и тройно повече. Оставяйки настрана факта, че ако пръскаш 10 пъти едно лозе, чисто икономически няма как да ти се върже цената при стойности на горива, обработки и ПРЕПАРАТИ. Освен, ако не говорим за собствено лозе от максимум 1-2-3 декара, до което да живееш и привечер да се разходиш за кеф с гръбната пръскачка.
При площи от 50-100 дка дори само - ...
Сметката е елементарна - един разумен максимум от средно 6-700 кг от декар по (много оптимистично) 50 ст на килограм, приходите ти от декар ще са 300+лв в ИДЕАЛНИЯ случай. Няма как да вместиш в тях >6-7 пръскания със системни препарати, поне 5-6 плитки обработки с/у плевели при цени от над 6 лв.обработка(само машината!), надници за резитби и бране.

И да, при толкова пръскания, дори да спреш месец преди гроздобера, със сигурност, убеден съм, че в гроздето ще остане бая химия. Тъй че -3 пръскания до средата на юли и каквото остане. Чакаме по-хубави години. Аз вино за пиене и приятели все ще имам, при това максимално чисто и истинско, жалко, за хората, които разчитат САМО на това...

Комарите касаят тялото, което става на пръст, но ти пази душата си от грях, за да я спасиш


Тема Хаджи, сори, аманови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.07.10 13:53



ти нали имаше и някакви хубави сливови насаждения?) Ще има с какво да наквасиш морно гърло.
А и все ще остане нещо. Зле е при мен с Гъмзата, както и при варненския колега(ако има Димят от АПКарско време), Кабернето е доста по-устойчиво...



Комарите касаят тялото, което става на пръст, но ти пази душата си от грях, за да я спасиш


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.