Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лозите от пръчки  
Автор engel2 ()
Публикувано13.06.10 15:54



Разправете как се развиват таз годишните ви лозички, които са от пръчки.

Моите са още много скромни. Поливам ги често, защото ако имат коренчета, те са още много нежни.

Има ли специалист на пръчково засаждане?



Тема Re: Лозите от пръчкинови [re: engel2]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано16.06.10 17:31



Още е рано да се каже как се развиват пръчките, засадени тази година. Все пак при невкоренени пръчки не е задължително още юни месец да имат буен растеж, за да се прецени, че пуснали достатъчен брой корени (даже ранното развитие, преди да са пуснали корени по-скоро пречи). Това за поливането е добре, въпроса е да е достатъчно дълбока вадата, за да се полеят обилно и да може водата да стигне достатъчно дълбоко. Аз ги поливам моите на 1 или 2 седмици макс, до 5-10 август краен срок (освен в случаи за предпазване от изсъхване), за да могат да узреят добре.
Успех !



Тема Re: Лозите от пръчкинови [re: Quellor]  
Автор engel2 ()
Публикувано16.06.10 18:21



Quellor, Мерси много. Аз попитах защото първоначално пръчките се развиват от собствените си сокове. Моите дори и пустаха реси, но в момента има задръжка и затова поливам - защото при мен няма вади а поливам в "гнездото" където са по три засадени.
Защо до 10 август? Ти смяташ че са се вече окоренили? При мен е доста влажно, но и слънцето е силно.
Та въпроса ми беше: как изглежда развитието на лозичките при вас?



Тема Re: Лозите от пръчкинови [re: engel2]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано16.06.10 22:34



Ами то реса не ти трябва още, т.ч. може да я махнеш

. До 10 август, защото така препоръчват в литературата, за да могат пръчките да узреят добре до есента, като единствено може да се прави изключение при много сухо лято с цел да не изсъхнат лозичките. Дотогава вече трябва да са се вкоренили достатъчно, за де се оправят и с намалена влажност. Най-важното първата година (и не само) е слънцето и водата - да не са на сянка и да се поливат редовно (естествено и пръскането срещу болести).
Иначе при мен някои лозички за вкореняване почнаха да се развиват по-активно вече, но до юли не е фатално и да има леко забавяне - има достатъчно време все още. Ако и юли обаче слабо мърдат - тогава увеличавай поливките



Тема Re: Лозите от пръчкинови [re: Quellor]  
Автор engel2 ()
Публикувано17.06.10 12:15



Добре, ще махна ресите. Само ме смущава че в момента не се развиват.
Ще спазя твоите съвети. Иначе са на идеално место - имат слънце /ако грее/ от 5,оо часа че до 21,оо часа.
Блазя ти за лозичките. Но ти благодаря че ме успокояваш - има достатъчно време все още чул те Господ.


Не е ли противопоказно ако много често ги поливам?

Чак сега започнаха и смокините от долу да се развиват, аз ги бях вече отписъл.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.