Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вкореняване 2010-стъпка по стъпка  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано08.04.10 19:40



Средата на април наближава,но така и още не съм успял да посадя пръчките от каберне,които останаха от резитбата.Вода и кал колкото искаш след дъждовете

.Добре че поне 10-те лозички Сторгозия успях да сложа преди 2-3 дни,но и те са укиснали във вода.Режейки ги по време на саденето ми хрумна да запазя тънките пръчици за вкореняване.Знам че са доста слаби и едва ли ще стане нещо,но какво ми пречи да опитам.Ето ги и тях



Това по-долу пък са част от 50-те пръчки каберне,подготвени за вкореняване



Тези пръчки са по около 40см. и с по 5-6 пъпки,като както се вижда над горната съм оставил около 2см.а под най-долната директно съм рязал.
Понеже нямам време ще премина сигурно на варианта пробиване дупка със свредел за колове...пък каквото стане.
Ако утре се е поодцедило ще атакувам,че след това идват нови дъждове.Евентуално ще пусна и снимки от другите етапи на процесаМоже пък и някой да се поучи от моите евентуални успехи/неуспехи



Тема Re: Вкореняване 2010-стъпка по стъпканови [re: dido1966]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано07.05.10 19:16



Тъй като вече мина месец откато набодох пръчките,да видим какви са резултатите досега

.От пръчките Сторгозия,които взех от вкоренените лозички доста изкараха листенца-ето една снимка

Пръчките от каберне също са добре,поне половината са изкарали листенца засега



И накрая-днешни снимки на моето каберне




Тази по-долу обаче,нещо не се развива,едвам изби на 2-3 места.Може би е поизмръзнала,а инак е доста силна.




Тема Re: Вкореняване 2010-стъпка по стъпканови [re: dido1966]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано10.05.10 08:11



Ало дидо, браво бе човек. Снимките ти са много поучителни - пояснителни. Супер!
Не ми е ясно, това са вече цветчета. Не знаех, че веднага се появяват. Бях чувал, че чак след третата година ражда лозата. Желая ти много успехи.
Също и лозето ти е бомба. Снимките ти са бомба!!!





Тема Re: Вкореняване 2010-стъпка по стъпканови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.05.10 08:37



Не са цветчета, а са свежи зелени леторасти :)

Kum kolko lv stufa edino doberman4e


Тема Re:Киро тази смятахнови [re: dido1966]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано10.05.10 14:08



На третата снмка ми се видя така, но нали нямам опит.

Щом казваш листенца - така да е. При мен вегитацията още чака! Аз имам време.



Тема Re: Вкореняване 2010-стъпка по стъпканови [re: dido1966]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано13.06.10 16:53



Ето как върви развитието на пръчките,които сложих за вкореняване преди два месеца.Учудващо ,но факт-тънките пръчици Сторгозия,които отрязах от вкоренените лозички преди засаждането им се развиват в пъти по-добре от самите вкоренени лозички на лозето.Ето ги в момента




Пръчките от каберне също ми харесват като развитие,и те се развиват по-добре от тия които набодох на лозето-явно пръстта в градинката ми вкъщи е по-рохкава,а и са до дувара,там е по-влажно и сенчесто до обед.Ето ги и тях



От тези на самото лозе не поствам снимки,че трудно биха се различили в тревата,но тия дни мисля да ги оплевя.А между другото-защо имам чувството,че кабернето ми не бърза с цъфтенето...нямам идея кога е нормално,но асмата в двора мисля че прецъфтя...

Редактирано от dido1966 на 13.06.10 18:19.



Тема Дидо, филоксератанови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.06.10 18:10



е пряка причина лозарството да стане в пъти по-трудоемко и скъпо и косвено - милиони пиячи да умират десетина години по-рано, пиейки евтини ерзацвина и концентрати, вместо истинско вино, КОЕТО Е ЛЕКАРСТВО, НО сега е твърде скъпо. Все едно дали лочи ,еланджийско или курамиянковско по два лева пластмасата 2 литра.
Много ясно, че една лоза ще е по-добре на собствените си корени, отколкото изкуствения Франкенщайн на американска подложка. Но не ми се говори за това...





Тема Re: Дидо, филоксератанови [re: Kиpo]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано16.06.10 22:41



Прав си, особено ако си засадил доста декари и разчиташ на това за доходи - не е желателно да се рискува ( освен при достатъчно пясъчна фракция) да загубиш всичко без да можеш да сториш нищо. Но ако става въпрос за няколко лози на любителска основа, особено ако е нямало филоксера наоколо близките години - може да се пробва човек.





Тема Re: Дидо, филоксератанови [re: Quellor]  
Автор engel2 ()
Публикувано17.06.10 12:19



Колко често се пръскат и с какво?





Тема Re: Вкореняване 2010-стъпка по стъпка [re: dido1966]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано27.06.10 17:42



Прецаках поне 10 от започналите да се вкореняват и разлистили се пръчки каберне

Как ли-ами имах глупостта да поръся около пръчките с амониева за да ги подсиля,и то без да я заровя.Резултатът-още на другия ден листата покафеняха и изсъхнаха.За радост доста от останалите засега са добре,да чукна на дърво.Така че......внимавайте,дано няма още някой като мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.