Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се прави вишновка?нови  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано06.02.10 06:07



Казаха ми три различни рецепти. По едната се махат костилките, по другата се добавят допълнително. По едната вишните престояват 4 седмици, по другата - 3 месеца!

Тотално разминаване.
Аз си мислех, че има универсална рецепта за правене на вишновка.



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано06.02.10 22:32



Пробвай и по трите начина и виж коя ще ти хареса най-много . Ама няма да е лошо да махнеш костилките , защото те развалят вкуса на питието и алкохола извлича цианидите (гадно , нали ?) .
А , и не излъгвай да правиш вишновка от "слаба" плодова ракия .



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано07.02.10 00:34



Аз си правя всяка година и всички са възхитени /не защото е без пари


Тъй че през сезона пълна една голяма бутилка - 5 л. /дамаджана/ с вишните или Schattenmorellen - цели и без дръжките, заливаш се със захар /покриваш ги/ добре и ги оставям да си пуснат сока - може да са 4 или 6 седмици - имам време. Някъде пред есента ги заливам с чест спирт и пак затварям бутилката. Понеже имам достатъчно от предишните години , то го оставям до другата пролет /това е за мен/ прецеждам плода, който пък се яде като мезе, но се напива от него. Получения ликьор се разрежда по желение и до получаването на желания %.



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: hadjiyata]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.02.10 18:48



Точно това си мисля да направя тази година.

За догодина, вече като "МайсторИца", ще си подбера любима рецепта.



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Asen38]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано07.02.10 18:54



През тези 4-6 седмици разбъркваш ли вишните? Колко захар слагаш на 5л контейнер? С какво разреждаш получения накрая ликьор - със спирт или с ракия, или с нещо друго?





Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано08.02.10 00:04



Dolce виж сега:
Тъй че през сезона пълна една голяма бутилка - 5 л. /дамаджана/ с вишните или Schattenmorellen - цели и без дръжките, заливаш се със захар /покриваш ги/ добре и ги оставям да си пуснат сока - може да са 4 или 6 седмици - имам време. Някъде през есента ги заливам с чест спирт и пак затварям бутилката. Понеже имам достатъчно от предишните години , то го оставям до другата пролет /това е за мен/ прецеждам плода, който пък се яде като мезе, но се напива от него. Получения ликьор се разрежда по желение и до получаването на желания %
Така е моя текст, което значи:
аз пълня бутилката 1/2 до 2/3 с плод и сипвам кило захар. Разбира се че от време на време "разлопчваш" за да стигне захрта навсякаде.


След като сока се е отделил ДОБАВЯМ ЧИСТ СПИРТ 700мл И с него оставям до другато лято. Но ти го остави още 2 седмици със спирта /общо са 6 - 8 седмици/ и чак тогава отстраняваш плода и прибавяш преварена вода - но до толкова, че да са се получи някаде между 18 - 20% Пробваш докъто се нафиркаш Да е ликьор, а не вишнова ракия.
Аз не взимам ракия / в най лошия случай може добра водка/ Тали искаш да е хубаво!
Значи, имаш вишновката за Коледа



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано08.02.10 10:23



А няма ли да споделиш продукта ма майсторлъка си с колегите от клуба ?





Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: hadjiyata]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.02.10 21:17



С най-голямо удоволствие бих почерпила!!!


Веднъж само да стигна до там.



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Asen38]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано08.02.10 21:22



Асен, Благодаря ти!


Допълнителната информация много ми помогна да си изясня купчина въпроси.


П.П. И пияни вишни за блясък в погледа по Коледа.




Тема Re: Как се прави вишновка? [re: Dolce De Leche]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано08.02.10 22:19



Да ти е сладко. По същия начин правя ликьор от капини, касис и пр.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.