Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помощ!нови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано27.03.10 05:52



Деветте лозови пръчки, които живеят в мазата в изчакване на подходящо време за засаждане навън, започнаха да се разслистват (напъпват или както се казва). Всичките до една!!! Как да ги забавя, за да не бързат толкова много? Едва ли ще мога да ги засадя по-рано от края на април.



Тема Re: Помощ!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано20.04.10 21:56



Ето ме и мен , този , който е пуснал тази тема.
Та накратно да докладвам ;
Около 10,на пръчки от избрани сортове сложих в кофа , обикновена , около 15 литрова . Пръст , обикновена , без всякакви трици , тор и т.н.
Кофата беше в хола , нямах проблем с жената , те бяха заедно е нейните китки . Тя се грижеше да не останат без вода. Температурата не спадаше по малко от 10 -12 градуса , хола е обитаем целогодишно . През топлите дни бяха изнесени навън на южната тераса , а вечет бяха прибирани заедно с китките , изобщо бяха положени добри грижи / макар не от мен , а от жена ми , малко ме е срам

/ , но важното е крайния резултат .
От изнасянето им навън започнаха да се разлистват . Бяха три сорта , от който единия сорт беше най "мързелив " , не им сложих табелка / мислех че ще ги помня / , и не го знам кой е .
Както и да е . Дойде време да ги засявам в началото на април. По рано не можах , че имаше доста причини, повечето персонални
Отивам с кофата, всичко приготвено за засяване , а пък едва напъпилите , за присаждане .
Айм шокинг - нито едно поникнало коренче на моите мили бъдещи лозички .Та , да кажа че ми е ясно кога , как , защо , къде и т.н. могат да се присаждат млади лозички в старо лозе, не ме критикувайте - знам всичко , почти де ....
Бахмааму, все на мене ли тия номера , ама нейсе, ще го преживея някак си .
Засявам , присаждам, ама готино на полето - събота , началото на м. април , ама хубаво си беше временцето ...
Ставам в неделя - ужассссс- гарнитурата на колата даваше признаци , ама сега вече капут , маслото - боза.
Край, сега вече 20 април всичко е о кей . В събота съм на лозето , ще докладвам как вървят засадените лозички и присадените от тях на дивачките . Дивачките , които преди 2-3 години трябваше да ги ашладисвам, ама.... хайде да не се излагам да казвам че е от мързел
Добре че си имам мотофреза от 20 години , че .... нали съм скаран с копането ...така и щях да пия бира вместо вино . Ама то виното много сладко бе ... нямам думи .

Редактирано от iham на 20.04.10 22:01.



Тема безнадеждна работанови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.04.10 09:02



трябваше да ги засадиш по-рано.
И сега можеш да опиташ, ама...



Тема Re: безнадеждна работанови [re: Kиpo]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано21.04.10 19:43



Трябваше Киро , ама нямам добър път до лозето и с тия валежи ... така се получи . А бе квото стане...



Тема Re: безнадеждна работанови [re: iham]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано21.04.10 20:39



Както е казал шопа : "Като не мога както сакам , ще сакам както мога"


Тъй де , ако само ти си на този хал - тогава с мед да те храним .



Тема Re: безнадеждна работанови [re: iham]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.04.10 21:22



Spoko, аз съм на подобен хал. Каквото дойде, да приемем нещата философски.





Тема Re: безнадеждна работанови [re: iham]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано22.04.10 00:15



Не се занасяй, щом си ги докарал до тук /да не си влах на край Дунава?/, Слагай ги в дупката и чакай. Нали няма да плащаш, ако дойдат - ще се радваш, ако ли не - поне си опитал!
Зарявай ги и си трай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.