Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Изсушаване орехово дървонови  
Автор ninini1 (непознат )
Публикувано07.09.09 15:45



Моля, помогнете със (лош) съвет: до къщата ми на село има орехово дърво. Пренареждам керемиди и чистя олуци всяка година. Същото прави и съседа отдясно. Говорим вече 5 години със собственика на ореха да си го подреже, но човека е твърдоглав и не ще и да чуе. Така, вместо аз да си съборя покрива, реших да изсуша дървото. Знам, че е много лошо, ореха расте дълго и бавно, защитен е и т.н. и т.н., то алтернативата е да правя покрив всяка година. Моля, дайте акъл с какво да извърша това "убийство" - киселина, нафта какво и как точно ? И не ме плюйте, просто се поставете на мое място.



Тема Re: Изсушаване орехово дървонови [re: ninini1]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано07.09.09 21:52



Абе,не се сърди,ама да не те стигне после некоя прокоба.Иначе знам от стари хора-в основата дънера се пробива със свредел и дупките се пълнят със сол.Така дървото изсъхвало.Ама не го прави,не си слагай грях на душата.Сигурно повече беля ти прави,ала има и нещо полезно.



Тема разумни хора сменови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.09.09 22:06



не пълни главата на човека с глупости!
Тъст ми отсече един стогодишен орех преди 15 години и си е жив и здрав, но и да не бе, уверявам те, на тия години нямаше да е чак толкова чудно и едва ли би било резултат на прокоби и суеверни простотии.

Към човека, задал въпроса: Пробвай и със системно третиране с раунд ъп на големи площи от листата му.



Тема Re: разумни хора сменови [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано08.09.09 10:10



---Верно че сме разумни.Имахме орех в двора, сигурно бе набор на баща ми около 70г.Буйно здраво дърво, но след много силни късни слани няколко години поред изсъхна.Баща ми изкопа яма около корените, и аз го отрязах в корените.Така се случи че, той почина от инфаркт след един месец, а бе здрав.Ако искаш да го изсушиш, предизвикай изкуствена слана около дънера.А, ето какво съм чул но не съм изпробвал и няма да го направя.Напролет, точно като започне буйното сокодвижение, вземаш един голям чук(вария), и начукваш кората на дънера като правиш пълна обиколка без да остава неударено място.Но по- добре недей, поговори си със съседа защо не иска да го подреже, може би вижда силата си в него!



Тема 70 гнови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 10:29



при цялото ми уважение е над средната продължителност на живот в България за мъжете. Дай боже повече и нам, и на него(ако е жив, дай Боже) и на душманите дори.
Относно съветите ти- ако тръгне да го обикаля с чук, доколкото разбирам, трябва да го прави в двора на комшията, респективно да се наложи да ползва чука и за друго, ав чуджд имот законът не е на негова страна(той пази само крадците и мангалите)


Неколкократно тайно пръскане рано сутрин с Раунд ъп според мен ще свърши работа.
Сега малко встрани: аз също имам саден от мен орех в североизточния край на двора. Сега малко ме е яд(на почти 30 години е):орехите му са дребни, той- неоформен, но сърце не ми дава да го махна, макар,ч етам по-добре би стояла една зарзала или нещо декоративно. Предполагам, все пак няма да го пипам, а ще го пооформя и облагородя района около него(в близост до няколко месеца ще правя кладенец).
Все пак, ако се налагаше заради него да редя керемиди всяка година, съдбата му би била предрешена, още повече, че керемидата има свойството да бъде по-твърда от човешката глава, а наоколо тичат деца и се пекат на слънце възрастни) Примерно..



Тема Re: Изсушаване орехово дървонови [re: ninini1]  
Автор ninini1 (непознат )
Публикувано08.09.09 11:22



Благодаря за съветите. Ореха е голям и ми е жал, грехота е наистина; ще трябва да посадя поне 2 вместо него (на друго място

), но както вече писах, трябва да избирам - или всяка година покрив, или брадвата. То комшията като не е човек...



Тема Re: разумни хора сменови [re: Kиpo]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано08.09.09 19:30



За сетен път се убеждавам,че не търпиш чуждо мнение.Не се вземай толкова насериозно,де,че току виж и всички други вземат да ти вярват.





Тема Re: Изсушаване орехово дървонови [re: ninini1]  
Автор spasss ()
Публикувано08.09.09 20:22



По добре комшията, отколото ореха...
Бъзикам се, но по добре да редиш керемиди, отколкото да отсечеш такова дърво. Предполагам, че покрива ти не е достатъчно здрав. Махни керемидите и го направи от ламарина. Или циментова плоча. Ще ти струва около 1000 лева. А дърво като този орех, на тези години е много повече. То няма реална цена. Проблемът е, че не е твое, а на комшията.
Най-добре се разберете помежду си. Ако не можете, вземи и орежи някоя нощ клоните, които ти събарят керемидите. Ще се гледате накриво някой друг месец, но не си слагай грях на душата като унищожиш такова дърво.



Тема абе човекнови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.09 20:44



Не натрапвам мнението си никому! Ако накому е кеф, може да си пъхне свещ, икона или снимка на патриарха в гъза- щом му доставя удоволствие! Споделям мнение, избор на интелигентния човек е дали ще ме разбере или на потъналия в невежество тъпунгер дали да се кланя на идоли и суеверия.



Тема Re: абе човек [re: Kиpo]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано08.09.09 22:05



Трудно е да се говори за интелигентност с някого,наричащ другия "тъпунгер".Няма да се принизявам до нивото ти,пожелавам ти дълги години живот и здраве.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.