Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Винени сортове около Софиянови  
Автор kober_5bb (непознат )
Публикувано04.09.09 10:19



Какви винени сортове може да са подходящи за района на София и по-специално някой да има впечатления от Пино ноар, Букет...



Тема аз имам впечатления от Букет, но в Плевенско инови [re: kober_5bb]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано04.09.09 10:30



при мен, Новоселския Лозов Йерусалим


За София е рисковано, тъй като дори на село Букетът успява към средата на септември. Тури му две седмици отгоре за Софийско и е на кантар.
Докато с чист Пино Ноар мисля, ще уцелиш в десятката. Мое мнение.
Все пак, зависи и от микроклимата на района, където смяташ да садиш- Костинброд и Петърч е малко...Докато да речем Горна баня, Банкя, дори Беледие-то и на изток по южните подножия на Балкана мисля, не би имало проблем.
По примерите, които си дал, приемам, че имаш предвид червени сортове. При белите е много по-лесно, ама...червеното си е червено.
Освен това има и доста нови червени винени на нашите учени-селекционери, успяващи през първата половина на Септември, но с тях не съм в час, трябва да погледна в оная книжка с тях, забутал съм я някъде...



Тема Re: Винени сортове около Софиянови [re: kober_5bb]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано04.09.09 11:05



--Аз съм на 60км. на юг от София във високите полета на 570м. надморска височина пробвал съм доста сортове. От червените винени нормално узряват към края на септември Мерлото и Памида и Сторгозия от който за съжаление имам няколко лози но ще го размножавам.Та на него единия от родителите му е именно сорта Букет.Букет нямам , но мога да кажа за Сторгозията че в книжката където е описан са му писали по късен срок на узряване, при мен зрее заедно с Мерлото.И сега в "маносаната" година си показа качествата, гроздетата му светят.От миналата година засадих за изпробване Евмолпия който трябва да зрее по -рано и от мерлото, но още нищо не мога да кажа.А тази година засадих и Пино ноар , но ми направи впечатление че изкара леторасти много по рано от другите, което ми говори че при мен ще страда от сланите.Та за червено ти препоръчвам Сторгозия-в националната сортова листа е в момента.--Киро в Беледието виреят само Люляци и Дъбици.Познавам го там климата, тия сгради дето се виждат на баира горе, са обитавани от мен още при пуска им, 2г и 3месеца!



Тема Re: аз имам впечатления от Букет, но в Плевенско инови [re: Kиpo]  
Автор kober_5bb (непознат )
Публикувано04.09.09 11:14



Aми пролетта търсих Пино ноар, ама на Женския пазар нищо.
Иначе местата са:
1) Кътина-ниски южни склонове на Мала Стара планина, старо-много старо лозе. В момента има останали само няколко лози-някакъв клон на Памид (жълтите пръчки) и по спомен имаше и друг сорт-розовки пръчки с дребни тъмни зърна, но не е от директните.
2) Курило-асми:
Чауш-става обикновенно средата на септември и осите го почват;
Хибридно, без семки-нещата са лоши-до средата на октомври, ако не изгние;
Отел-до две години го махам, като го заместих с пренесен от Кътина Памид, който тази година дава първа реколта-странното е, че е с доста по едри гроздове, че и даже крилати за разлика от другият ми Памид. Чакам го обикновенно да узрее към началото на октомври.
Имам 2 ароматни Мискетки и 1 млада лозичка Супер ран Болгар-започна да зрее началото на агуст и вече е...(евала на продавача, че ми го набута в ръцете, че аз не знаех за този сорт и си очаквах нормалния Болгар, който много трудно узряваше през октомври чак.

Е това са общо взето условията, иначе за Пино ноар наистина ще е в целта стига намеря от къде.



Тема Re: Винени сортове около Софиянови [re: roroboro]  
Автор kober_5bb (непознат )
Публикувано04.09.09 11:21



Гледах я Сторгозията, и сега я гледам, но наистина ме спираха сроковете дадени от Инститита в Плевен-средно до късно зреещ сорт. Ама знаели все пак човек.



Тема Re: аз имам впечатления от Букет, но в Плевенско инови [re: kober_5bb]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано04.09.09 11:34



---Тази година си купих Пино ноар от расадника в Цалапица, май че по 2лв. бройката. парафинирани нагласени , абе там май са почнали да работят по европейски.А, и използват за тях някаква нова сухоустойчива подложка "Поулсен"-или нещо такова.Аз мойте ги садих между лозите на мястото на пропаднали при засаждането преди три години.И да ти кажа добре се държът.Дадох на друг човек, които ги е засадил на чисто, и неговите имат по два метра летораси, но той ги полива.



Тема Re: аз имам впечатления от Букет, но в Плевенско инови [re: roroboro]  
Автор kober_5bb (непознат )
Публикувано04.09.09 11:59



Благодаря! Ще трябва да пробвам най-накрая. Това със сухоустойчивата подложка също е хубаво, защото лозето е глина и като спече...



Тема не си купувай нищо отнови [re: kober_5bb]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано04.09.09 12:19



Женския пазар


Сега си спомних и друго: Един мой клиент има в Дефилето няколко асми Хамбургски мискет, много е доволен
А аз съм решил твърдо напролет да преприсадя поне един декар Пино Ноар. Когато получа инфо откъде да си взема резници и малко присадени лози, ще споделя тук.



Тема Да, с половане и яко торененови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано04.09.09 12:21



се докарва плододаване на втората година още.





Тема Re: не си купувай нищо отнови [re: Kиpo]  
Автор kober_5bb (непознат )
Публикувано04.09.09 12:31



Ами мисля, че двете, които мисля, че са Мискет са Хамбурски мискет-аромат "мискетов" ?!?, рехав грозд, но знам ли откаде дядо ми е вземал пръчки да кажа точно какъв е. А като асма се мъчи малко, но тази година го "понахраних" с комбинирана тор и ще гледам ефекта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.