Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой има?нови  
Автор engel2 ()
Публикувано28.08.09 11:26



Кой има евентуално снимка от бялия ОТЕЛ. Една млада лозичка "роди" 2 средни грозда, но не зная каква пръчка съм посадил. Зърната са бели и продълговати /сантиметър и половина/ сладички и с малки и малко семчици. Листата на лозичката са малки и доста на зъбени.

Нямяше ме 6 седмици и някой ми беше пратил поща - но е няма вече. Съжелявям!





Тема не е [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.08.09 11:32



бял отел.



Тема Re: Кой има?нови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.08.09 20:37



Сори , пич , но това твое грозде няма как да е "Отел" . По-прилича на нещо от рода на "афузали"-ите .



Тема Re: Кой има?нови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано29.08.09 02:29



От къде е дошъл такъв сорт при мен. Афузали не е ли БОЛГАР? Не е - зърната
не са голями. Имах донесени пръчки от Блян, Елиза, Белащица/?/ и те уж не се хванаха / или?/
Листата да са до 10 - 12 см, а зърната към 1и1/2 см голями, а семката да е 5 мм



Тема Re: Кой има?нови [re: engel2]  
Автор engel2 ()
Публикувано14.09.10 09:43



Не че трябва да съм нахален, но тази голяма загатка за сорта ме прави не само безсилен, но и натъжен че не може да се определи какво е. Верно е че като знам как се казва, няма да стана големия пройзводител на бяло грозде.
Все още се надявам някой /Киро/ да погледне в книгите /аз ги нямам/ или каталога и да ми напише, да ме зарадва с някаква информация.



Тема човек,нови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.09.10 09:49



има 20 000(двадесет хиляди) сорта на европейската лоза, информация от 50-те години. Оттогава насам, чрез хибридизация броят им е поне утроен. Тъй че, освен няколко десетки или стотици сортове, нито някой наистина добър специалист(камо ли просто лаик с опит като мен), нито шибаният всемогъщ пиклив аллах, нито самият Дионис може да ти разпознае безпогрешно всеки един от тях. Затова - опичаш си акъла за автентичност, когато садиш или просто се радваш на това, което имаш, стига мели едно и също с месеци наред!

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве

Редактирано от Kиpo на 14.09.10 09:51.



Тема Re: човек,нови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано14.09.10 12:02



O съжелявам много, ако съм попитал нещо не правилно, но като четя от време на време как с лекота се определя :не е мавруд, а не е това и онова, та си въобразих, че в България не са всичките тези 20.000 сортове.
Но както и да е -прав си :Затова - опичаш си акъла за автентичност, когато садиш или просто се радваш на това, което имаш, стига мели едно и също с месеци наред!
Ама нали знаеш че на "харизан кон..........." и на времето се радвах, че са ми дали нещо. Така и то /по някога/.
Сега няма дa ми си случат никога повече такива "аджамииски" наивностти. И се радвам само на известни и хубави сортове, които мога и да опиша и да ги ям.
ОК - разбрах те - няма да питам, ще казвам: това е някакво бяло грозде от видинския край.


Дамски /Damen) гамбит също играя, но не го предпочитам




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.