Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано23.07.09 11:44



Колеги,пак ще ви помоля за съвет как да процедирам с летораслите,които постоянно избиват от двата кордона,а и със самите кордони,някои от които достигнаха дължина повече от метър и се кръстосаха с тези от съседната лоза.Чак напролет с резитбата ли ще се режат,защото като гледам доста дебелеят,да не станат големи рани?Ето актуални снимки,растат като луди

.И последно,който има каберне,при всички ли са така жилави и здрави мустаците?Често превиват самия връх и доста листа,та все трябва да ги освобождавам...




Тема аз не съм последна инстанция, ама на твое мястонови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.07.09 12:38



бих пробвал някоя съветска двуетажна формировка, щом са толкова мощни!


Съвсем сериозно!
Иначе при конвенционалния Гюьо, ако не ме лъже паметта, последният летораст от ДОЛНАТА страна на пръчката, се оставя и се извива нагоре, след което вече се реже на съответната чепиова или стрелкова формировка



Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.07.09 22:06



Лозето ти е подготвено за формировка тип "чадър" . И както се вижда - стеблата са изкултучени и кордоните доста мощно се развиват .
Ако прищипеш върховете , ще дадеш развитие на летните пъпки , в резултат а което можеш още сега да си осигуриш две рамена или плодни чепове за напролет ( нещо от рода на т.н. "ускорено развитие на формировката" ) . Вярно , съществува известен риск да изтормозиш лозичките .



Тема Re: с превиванетонови [re: hadjiyata]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано23.07.09 22:40



Искаш да кажеш,да прищипя върховете на двата кордона,ако съм разбрал добре? Значи в момента,на доста лозички,така както си растат кордоните,паралелно с това по тях набират сила млади леторасли,може би това имаш предвид под "летни пъпки"?На някои от снимките даже се виждат как стърчат нагоре.А инак четох,че според формировката Мозер,напролет трябва да отрежа двата кордона на 6-8 очи.Кой ще е по-благоприятния вариант за мен,като се има впредвид състоянието на лозичките?



Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано24.07.09 08:33



---Остави ги да си растът на воля, стига им едно прекъсване на връхчетата.Хубаво засадените лозички каберне така си растът буйно, още повече че си оставил само по един летораст от основата на лозата, аз бях оставил по два и пак така растяха буйно, нека развият повече листна маса та да вкарат повече хранителни вещества в корените, ако сега ги прекъснеш пак ще има млади листа и леторасти но те не носят храна а само лапат.Вместо да кършиш лозите, виж поразчисти тревата, че идват жеги а тогава влагата е ценна и не си заслужава да отива в бурените.



Тема Re: с превиванетонови [re: roroboro]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано24.07.09 13:01



Значи оставам на варианта да НЕ пипам нищо засега,да растат на воля,пък напролет ще я мисля резитбата

.Тревата е окосена вече,а за поливане мисля че няма да имам проблеми засега,ако е сухо през август нали няма проблем да ги поливам на десетина дни?



Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.07.09 18:45



Остави ги да се развиват на спокойствие . А и вече е късно да даваш "зелена улица" на летните пъки .



Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано23.09.09 11:59



А дали мога да си нарежа пръчки за вкореняване напролет(или тази есен,стига да узреят) ,тъй като от бурния растеж има доста дълги пръчки.Така и така напролет ще режа двата кордона на няколко пъпки,та да ползвам пръчките

.Всички са едногодишни,това може ли да е проблем?



Тема Re: с превиванетонови [re: dido1966]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано26.09.09 21:24



По принцип можеш (аз съм правил така), обаче трябва внимателно да подбереш пръчките - да не са много тънки или криви и е желателно да не са с големи междувъзлия (което може да се получи при буен растеж в средната част на пръчката), освен ако не ти се копаят дълбоки дупки.

По-добре напролет според мен, за да се види как пръчките ще презимуват - при толкова буен растеж е добре да се види докъде е узряла добре пръчката.



Тема Re: с превиванетонови [re: Quellor]  
Автор dido1966 (новак)
Публикувано17.03.10 10:47



Колеги ,дойде време за резитба,та да ви питам за да не объркам.Лозичките ми презимуваха добре,измръзване има в края на пръчките по 30-40см.Понеже четох,че на този етап трябва да оставя по 6-8 очи и на двата кордона,изрязах така една като я снимах преди и след рязането за да се види ясно.Някой ме беше посъветвал да се оставят за начало само по 2-3 очи на кордон,та затова се чудя.
Преди резитбата-


След-
Какво мислите за отбелязаните по-долу места на рязане,дали изцяло да премахна растящите нагоре пръчки...

И последно,каня се всички пръчки които отрежа като показаните по-долу да опитам да вкореня директно през лятото.Само от кордоните ли мога да ползвам,или и тези вертикално растящите?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.