Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Тема болест по лозата  
Автор bobiboy (непознат )
Публикувано03.06.09 22:01



Здравейте!
На село цялата къща съм я обиколил с астми. Тази година една от тях (Плевенски мискет) е видимо много по-жълта от другите. Видимо се развива добре, Има нормални грозчета но листата са много светло зелени почри жълти. Може ли да се лекува това и с какво? Първата ми мисъл бе да я наторя със зелен камък.



Тема Re: болест по лозатанови [re: bobiboy]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.06.09 22:19



първата ти мисъл е правилна, мисля. Но при условие, че хлорозата(тъй му се вика) е неинфекциозна, демек причинена е от липса на желязо, обусловена от физични(липса на такива соли) или химични-наличие на други съединения, които възпрепятстват усвояването на тоя възлов елемент за хлорофила у растението.
Ако, обаче е инфекциозна, прогнозата е лоша- махаш я, за да не зарази останалите посестрими.
Все пак си мисля, че ако лозата ти е присадена на някоя по-неустойчива на калций американска подложка(завалийките, които дават твърд отпор на филоксера и криптогамни болести, са по правило в пъти по-зле с тоя признак от европейските си братовчедки, някои не понасят и 2-3 процента калций в почвата), а в почвата има много варовик, по-вероятен е първият вариант. Торене с включени лесноусвоими железни съединения, комплексен тор и поливане.
Личен опит- нещата няма да се опрявят тая година, но до 2-3 години-100%. Ще бъде като нова





Тема Re: болест по лозатанови [re: Kиpo]  
Автор bobiboy (непознат )
Публикувано06.06.09 22:33



Всички лозички съм ги купувал от лизарския институт в Плевен.И идея си нямам на каква подложка са правени. Съседните лозички са на по 2 метра от нея и изглеждат чудесно. Тази е по средата и как само на нея ще липсва желязо. А тя беше най буйно ръстящата за 3-4 години откакто съм я сложил стана с най-дебело стъбло. А миналата година имаше извънредно много род и аз не очистих да я облекча. Може ли да е от изтощение?



Тема Това, че бързо е растяла,нови [re: bobiboy]  
Автор Учeниka (непознат)
Публикувано24.06.09 09:01



навежда на мисълта за хлороза. Действа се със железен сулфат (зелен камък). И с подрязване, ако трябва, й спри малко растежа. Да може да развие коренова система, адекватна на надземната част. Ако има гроздове, махни ги. Плодът много изпощава всяко едно растение.



Тема Re: Това, че бързо е растяла,нови [re: Учeниka]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано24.06.09 21:44



Абе ученико и аз така са ме учили,че за да се развие добра коренова система трябва да се остави минимум шума,ама някъде по-назад някой твърдеше,че шумата спомагала за създаване на по-добра коренова система



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема правилно са те училинови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.06.09 22:43



значи, трябва да изрежем всичко отгоре, за да иде всичко У корените. А гроздето ще го копаем като картофи, елементарно. А асимилатите, нужни за изграждане на въпросните корени и картофено грозде...от небето. С телепортиране.

pogledaj stado, andjele-
sve sami pogani i prosjaci


Тема Re: Това, че бързо е растяла,нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано25.06.09 00:12



А важна ли е фотосинтезата за ръстението?





Тема Re: Това, че бързо е растяла,нови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано25.06.09 18:45



Здравей Асенчо.Аз лично не съм на ти с биологията,но ако наистена те интересува запитай капацитетите тук:



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: Това, че бързо е растяла,нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано25.06.09 22:52



Не драги boltik, не ме интересува защото знам че фотосинтезата е най важното за развитието на всяка "зеленина". Така че като се махне шумата, ще отслабне и развитието им.
Киро написа, че на новата лоза не се маха нищо и това ще е поради тази причина.
Но ти благодаря за съвета.


В момента и на мен една нова си "прави отпуска" и дори трябваше да попитам има ли за това някаква причина - не, нямало - всяко ръстение се развивало различно. Повичко вода /само дъждовете не помагали/ еветуално малко зърниста тор / но много малко/ и доста търпение.
Но в България може би ще трябва и да се пръска - за това нямам никакъв съвет- не го разбирам пръскането.
Моите лози са устоичиви на мана и пр.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.