Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Търся разсад на хинапнови  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано24.09.08 22:41



Ако някой има инфо къде в София може да се намери разсад на това дърво, ще ме зарадва особено много. Видях го за сефте и го опитах в ботаническата градина над Сандански (бившата Татова резиденция), а после затвърдих запознанството в Гърция - обра ми възторзите като вкусен плод и красиво дърво

... Та ми се ще между трите петровки да бодна барем един хинап за радост на народонаселението ...

... Enjoy !!!

Тема Еййй, к'ви хора, бе !нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано30.09.08 21:13



Кажете си, че не знаете за какво иде реч, вместо да ми подминавате въпросителния без да го забелязвате

...

... Enjoy !!!

Тема Re: Еййй, к'ви хора, бе !нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор mainata_vi_dir (новак)
Публикувано30.09.08 21:21



Графе, прекрасно зная за кво иде реч, но щом си мълча, значи почти не мога да съм ти полезен. Казвам почти защото: В София туй чудо никой не го предлага. Но за сметка на това в Пловдив вероятно го има. Дигаш се до Пловдив и търсиш следната личност: Илия Кузманов, GSM 0885 690 460 или 0885 323 933. Колегата е "nurseryman", специалист по тропични и субтропични овощни видове. Има разсадник и със сигурност предлага и хинап. Тъкмо ще посетиш и панаира.



Тема Ето това се казва реакция !!!нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано30.09.08 21:25



Благодарско !!!



... Enjoy !!!

Тема Re: Ето това се казва реакция !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор armeria (новак)
Публикувано08.10.08 21:04



иПреди 2 година си купих в Бургас едно растение, посадено в пласмасова шише. Сега има плодчета. На пазара в Стара Загора съм виждала да продават плодове. Ако ти трябват по-големи количества растения, може да си посадиш костилки. Поникват бързо.



Тема Ако става разсад ...нови [re: armeria]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано08.10.08 22:56



... от костилки, ще черпя

...

... Enjoy !!!

Тема Re: Ако става разсад ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано08.10.08 23:40



От костилки не знам, обаче хинапа дава издънки, които много добре се прихващат. Поне нашите 2 дръвчета (храсти) така ги завъдихме, ама му махаме издънките и сега май няма (вероятно пролетта са чистени, ако е имало). Ще проверя пак, ама почти съм сигурен, че няма в момента.



Тема Ти ми кажи на мен ...нови [re: Quellor]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано09.10.08 21:14



... къде да търся издънки тогава, пък аз ще пробвам и с костилките.

... Enjoy !!!



Тема Re: Ти ми кажи на мен ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор sizon (непознат )
Публикувано09.10.08 22:48



най-добре е да си купиш готова фиданка-облагородена едроплоден сорт.На пловдивския панаир предлагат такива и на пролетното и
на есенното изложение за цветя.Но си струва да опиташ с издънки , а също и с костилки, ноето е доста по-трудно.Костилките трябва да са събрани от
дребноплодни сортове и залагай повече ,защтото% на поникване е съвсем
малък.За хинапа е добре да се засади на песъклива почва, но нетрябва да се допуска дълго засушаване в първите 2-3 години



Тема Re: Ти ми кажи на мен ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Южняk (непознат )
Публикувано03.11.08 20:52



Ботаническа градина(Татова резиденция)-Снадански,човек,ти ме хвърли в девета глуха.В Ивайловгард това растение го има в двора на всяка втора къща.Аз си мислех,че е така и в Сандански.Все пак то се води един от най-топлите градове в България.Тази година в Ивайловград видях в двора на една къща хинап с особено големи плодове(около5-6см)с форма наподобяваща тази на крушата.Много ме впечатли това растение с неговите плодове.Не знам къде смяташ да го сееш,но се имай в предвид,че това растение от субтропика не вирее на всякъде в България.при условие,че е подходящ климата,моят съвет е да потърсиш едроплоден хинап,подобен на гореописаниия.С него ще обереш точките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.