Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема И така, 24.05нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано25.05.09 08:25



Масовият цъфтеж на сорта Гъмза очаквам след около седмица.
НОА-та вече прецъфтява, започнали са, точно както предполагах преди седмица да цъфтят и единични реси на асмата ми Кардиналка. Великата и тя вероятно ще цъфти с Гъмзата, но тя все пак е двугодишна нимфетка с 3-4 реси, тази година не е показателна...


За разлика от стадото на село, което пръска урдулешката, аз все още не съм пръскал, при свръхсухото, безвалежно и топло, почти горещо време досега нямаше смисъл. Все пак, за да предваря масовия цъфтеж и предотвратя поражения в следствие на очакваните от средата на седмицата дъждове, ще пръскам, според предварителните ми преценки, в петък, ако позволява времето, а ако не- в неделя или понеделник директно със системни фунгициди, вероятно Акробат + някакъв за оидиума(там изборът е богат).



Тема И така, пръсках снови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.06.09 08:53



комбинация от Акробат и Рубиган.
Второто пръскане смятам да направя с Шавит, който едновременно контролира Мана, Оидиум(системен) и влияе дори на сивото гниене, от което последните 2 години нямам поражения, но никой не може да гарантира, че тая година първата половина на септември няма да бъде дъждовна(по-скоро последните 2 години бяха щастлива случайност). Досега не съм го ползвал, ще видим.
Иначе насажденията са в много добро състояние, не съм видял и едно петънце мана, което за края на май си е прецедент и трябва да сме(да бъда, не знам как е в другите райони) благодарни на сухото време през май с под 50 на сто от нормата валежи.



Тема интересно наблюдениенови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.06.09 08:55



Цъфтежът при Памида, Гъмзата и Кабернето едва сега започва, има само единични съцветия, които са цъфнали, докато присадените миналата година Карапапаски и няколко лози Букет(Мавруд по Пино ноар) вече цъфтят масово.

Ноа(няколко лозички в двора) вече има малки зрънца с големината на грах.
Кардинал цъфти и прецъфтява, а Великата(оставил съм и само два грозда за мерак, че е на 2 години) цъфти в момента.

Редактирано от Kиpo на 02.06.09 08:59.



Тема NOA(beliq otel)нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.06.09 10:08







Тема лоза, присадена миналата година:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.06.09 10:10



(за жалост идваше трактора с пръскачката и трябваше да бягам, обещавам повече снимки следващата седмица)



Редактирано от Kиpo на 02.06.09 10:13.



Тема джунглата на заден планнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.06.09 10:12



е за съжаление лозето на комшията, което е зарязано на произвола(не го гледа) вече от няколко години, но-...това е положението.



Тема Re: джунглата на заден планнови [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано03.06.09 12:17



---Силна е лозата, на каква подложка е?Обаче, ако стъблото се привързва на този тел който се вижда, и нагоре има още редове тел, трябва да изчистиш тези леторасти, от тела надолу по стъблото, за да не нанасяш рани догодина на зряло, а сега ще зарастат без белези.--Искаш ли да се хванем на бас, че ще ти кажа какъв сорт е, без в момента и да имам понятие, но само ако е от старите сортове, не от новосъздадените.



Тема Кобер 5ББ е подложкатанови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.06.09 12:36




Сортът е Карапапас или Букет(първият е стар, вторият- нов), отгоре има още тел, мисля(на места подлежи на ремонт конструкцията).
Леторастите ги изчистих след снимката, разбира се



Тема п.с: загледах сенови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.06.09 12:39



Букет е 100%



Тема Re: п.с: загледах се [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано04.06.09 23:27



Точно когато ще започне цъфтежа, започна и "овчия студ" /казва се така защото животните са току що остригани и сега им е студено/ който ще трае до края на седмицата. Това обаче не пречи на лозичките да си ръстят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.