Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема IИ тукашните са остригани, с тая разликанови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.06.09 08:42



че не им е студено на 35 градуса





Тема Re: IИ тукашните са остригани, с тая разликанови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано05.06.09 10:32



Е Киро, всеки си е с климата. Ние пък нямаме страх с поливането на сливите.
Положителни и отрицателни номера.

Тези студове са обикновено ежегодишни и за това се наричат така. Но понякога тук е по горещо и от Видинския край, но това е рядкост, голяма рядкост.





Тема Re: п.с: загледах сенови [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано09.06.09 10:55



---Да, и според моята книжка "Определител на сортовете лози" гледайки листа, нещата сочат на там.Макър че, не е много меродавно, защото листа трябва да е завършил своето развитие, края на юли.Според листа и зърното безпогрешно се определя сорта.Така определих че имам лоза "Фетяска алба"-а изобщо не бях чувал за този сорт, и я присадих на "Мускат отонел", защото тази алба за нищо не става.Тази книжка е издадена през 1968г. когато сме имали силно лозарство.Но сорта Букет го има, значи не е толкова нов.Та даже е и "баща" на друг един сорт който аз харесвам -"Сторгозия".--Интересува ме кога почна да цъфти Памида при теб? Тук още не е почнал масовия му цъвтеж, питам за да зная колко дни съм назад от "по лозарските" райони?А този сорт го имам като еталон.Иначе разни други сортове даже и прецъвтяха.И като голям "специалист" направих първото пръскане сега в неделя на 07. 06. Никога не съм пръскал, толкова късно.Но сега няма признаци за мани.Абе имам чуството, че от както пръскам с "Верита" и лозите почнаха да са по- устойчиви на разни гадни гъбички!



Тема Re: п.с: загледах сенови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.06.09 11:41



При мен Памидът цъфти приблизително с Гъмзата или съвсем леко я изпреварва. Аз нямам памид в двора, а на полето не се качих в това лозе, в което имам 20-ина на сто Памид, така че предполагам е цъфтял масово преди 5-6 дни, началото на юни. Тая година не е много меродавна, обаче, въпреки моите очаквания, сериозното закъснение заради по-хладния март и начало на Април все още не е наваксано(почти).



Тема da, листата на Букета санови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.06.09 11:43



"средно аритметично" от тези на двата си родителски сортове: Величествения, назъбен Мавруд и много характерното с меки очертания и характерни горни врязове листа на Пино Ноар-а.





Тема Re: Лозя '2009, лозарска пролет:нови [re: Kиpo]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано15.06.09 08:53



При нас цъфтежа вече отмина и се оформиха чепките (освен някои заблудени ресички от мавруд или каберне, които прецъфтяват). Засега мани няма, растежа е добър, чепките са доста, ама при тая суша не се знае това добре ли е или зле (аз за мавруда и муската нямам проблем, че ми е в двора и мога да го поливам, ама това на полето ...). Пък и докато не се обере - не се знае какво ще изкараш.



Тема Re: п.с: загледах сенови [re: roroboro]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано15.06.09 09:04



Ако имаш желание - да взема да ти пратя някоя снимка да се пробваш да определиш 1 сорт ? Когато си купувах мавруда, 1 лоза се оказа някакъв примес и не знам какво е, но определено не е мавруд. Като гледах разни снимки на листа и описания - най-близко е до Руен, ама формата на листа е по-издължена при моя сорт.
Колкото до Веритата, бях чел в една статия (с леко рекламен характер вероятно), че алуминиевият фозетил (активното вещество във веритата) се натрупвал в лозите и не предизвиквал резистентност, ама по принцип аз подхождам леко недоверчиво към такива статии, дето се пише само за 1 фирма, докато не видя на практика. Но може и да има нещо вярно в това.



Тема Re: п.с: загледах сенови [re: Quellor]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано15.06.09 14:10



Случайно попаднах на този препарат, и ми хареса в началото защото е на гранули и като отварям пликчето и сипвам в мерката не направи "пух" и хубавата прах да ми влезе в очите и носа, освен това не задръства пръскачката. Използвам го някъде около 5г. (е въртя ги де, първото пръскане Верита, после друг, пак Верита)но през това време и годините бяха здрави, а не "маносани", така че наистина не е гаранция .За листа можеш да пратиш снимка някъде в началото на август, но ще трябват и някои размери и ако, не е по- нов сорт, и го има в моята книжка ще го хванем .10 дни съм след вас в цъфтежа (кота 570м).Не се коси за сушата август го дават дъждовен, което не е и хубаво де.А за сега влага сигурно има, щом има летораси по над 2м, па ако кара така до средата на юли, те ще станат над 4 какво ще ги правим, въжета ли ще плетем.



Тема Re: Лозя '2009, лозарска пролет:нови [re: Quellor]  
Автор tsvetkov (непознат )
Публикувано13.01.10 15:19



помогнете-желая да присадя лоза в черница-поразпитах всеки казва че е възможно-моля помогнете-как точно се прави ???????????????????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.