Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Овошна градина  
Автор 4e4aco (непознат )
Публикувано31.03.09 10:07



Новак съм в тази област имам около 2 декара стара люцерна[на 5г.] бих искал да засадя в/у нея овошки.Примерно- каисия,праскова,слива,вишна в равно съотношение като брои и да речем малко ябълка и круша.Дворът е в низина на около 50м. от река не е заливан при пълноводие.Въпросът ми е мога ли да засаждам направо, или да преоравам люцерната,на колко метра е наи добре да са дръвчетата едно от друго,и други важни неща за които не се сещам като лайк.Благодаря предварително.



Тема Re: Овошна градинанови [re: 4e4aco]  
Автор Zeus ((faber))
Публикувано01.04.09 20:44



В никакъв случай не преоравай люцерната. Засади дръвчетата на по около 7 м едно от друго. Поливай редовно и коси редовно люцерната по време на цъфтежа й.
Окосената маса трупай в редовете на дърветата. Така почистваш реда от плевели и увеличаваш невероятно почвеното плодородие. Възловата думичка е "поливай".



Тема Re: Овошна градинанови [re: 4e4aco]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано01.04.09 21:15



Чувал съм,че люцерната естествено наторявала местото.Образували се някакви гулйки в корените,които после се превръщали в тор.Но само така съм чувал?????



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: Овошна градинанови [re: boltik]  
Автор 4e4aco (непознат )
Публикувано02.04.09 21:59



Благодаря още веднъж,и аз мислех да засаждам върху люцерната но нали знаете много хора много акъли,пък тук виждам хора с опит и предполагам и ценз.За поливането нямам ядове герана е на 10м.А има ли значение коя до коя овошка е, и на тиа 2дка.ако засадя 50дръвчета щe са много ли.



Тема Re: Овошна градинанови [re: 4e4aco]  
Автор Zeus (faber)
Публикувано04.04.09 20:19



Мисля, че около 66 - 68 дръвчета можеш да засадиш на 2 дка. Тук има и по-големи капацитети от мен, може и те да кажат. Аз лично си садя моите дръвчета по-нагъсто, пък като пораснат ще му мисля.
Ако си решил да се занимаваш с индустриално овощарство, трябва всеки вид и всеки сорт да са ти на един ред, за да можеш като тръгнеш с трактора, да береш само един и същи сорт.
Що се отнася до редуването на овошките, аз бих ги разбъркал максимално. Защото по този начин ще озадача вредните бръмбари. А отдолу, като "подлес" бих засадил плодни и декоративни храсти - малини, цариградско грозде, касис, степна вишна, лоницера, йошта, японска дюла и пр. . Медоносните храсти привличат полезни насекоми, които кльопат вредните.



Тема Re: Овошна градинанови [re: Zeus]  
Автор drwma (непознат )
Публикувано07.04.09 20:26



Very thanks



Тема Re: Овошна градинанови [re: Zeus]  
Автор 4e4aco (непознат )
Публикувано11.04.09 09:07



Забравих една важна подробност,люцерната е до лозето което е около 300кв.м.-изложението е югозападно до него от североизток е къщата.Въпросът ми е ако овошките са много близо няма ли да задуша лозето по този начин,или да речем на колко метра трябва да отстоят дръвчетата от лозето за да не пречат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.