Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Тема Откривам сезона  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.03.09 13:41



На по-масовата резитба в неделя. Жалко, че слънчевият и топъл (за Видин) ден ще е реално само един, едва ли ще съумея да мина повече от декар-декар и половина.
За следващата седмица, особено средата и, изгледите отново са лоши: тежки снегове, веявици и киши.





Тема Re: Откривам сезонанови [re: Kиpo]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано31.03.09 11:58



Дали е вярно - http://montana-dnes.com/modules.php?name=News&op=SeeNews&id=2688 ?



Тема НЕ Е вярнонови [re: nikolayyy]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.04.09 23:20



Госпожата демонстрира активност, за да оправдае съществуването на безсмислената си търтейска службица.
1. тоя лаф за канцерогенните американски и хибридни сортове циркулира от десетилетия. Смяташ ли, че в американските щати по поречията на Мисисипи и Мисури техните вманиачени санитарни власти биха позволили производството точно на такива вина(от американски и хибридни сортове), ако в него имаше и зрънце истина? А там то върви с пълна сила, вервай ми.
2. Да даде уважаемата гуспойца медицинска статистика за честотата на съответните заболявания: примерно а/сред пиячите на отел от Видинско
б/сред консуматорите на "великия" Памид от пазарджишко(дето в горещи години вдига чутовните 19% захарност на висока формировка)
ц/сред трезвениците, при равни други условия. Може па да ме убеди.
3. Идиотските(не харесвам лисичия аромат на цялата им американска семка-за протокола!) хибриди и американки бяха почти насила внедрени в северозапада от комунягите, отнели лозята на хората и оставили им по 300-400 квадрата за "лично" ползване. Много ясно, че ще садят такива, вместо много по-трудоемкитеи малко раждащи хубави европейски сортове!! В къщата на прадядо ми, лека му пръст, не се влизаше в НИКОЯ зима с по-малко от 1500-2000 литра вино!
Напоследък, обаче, в истинските лозарски райони тези насаждения постепенно отпадат поради просто по-хубавия вкус на истинските вина от наши, европейски и средиземноморски сортове. Всъщност точно по това ще познаете кой е истински лозар: дали ви хвали някое вино, което "мирише на ягоди и не се пръска"- ако го прави, значи е измислен любител.
И все пак, тая латерна за канцерогенността вече толкова ми е писнала на...КОСЕРА

, че на тъпата патка мога да и тегля една, без извинение!
Ако някой иска да смуче гнусно лисиче вино-нека го прави, няма да го откажат с тия измислени и недоказани глупости!

Редактирано от Kиpo на 01.04.09 23:24.



Тема Re: НЕ Е вярнонови [re: Kиpo]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано02.04.09 08:44



Благодаря за изчерпателния отговор, хер Киро! От близо месец активно чета в нета всевъзможни материали, посветени на лозарство и овощарство и смятам, че успях да понатрупам някакъв санитарен минимум от познания. Тази година за първи път рязах асмите, лозето и овошките в двора на родителите си, воден по-скоро от интуиция, отколкото от сериозни познания. Вашият клуб вече съм го изчел основно ;). В периода 1982-1984 учих във Видин и с ужас си спомням досадната есенна бригада в Ново село и неизпълнимата за мен норма от 35 кофи грозде/ден. Ще се радвам на по-оживени дискусии в клуба. Ето и моите въпроси:
1. Какво трябва да е разстоянието между два циментови кола?
2. Трябва ли лозата да има изправено стъбло, чиято листна маса да се развива от кота 1 метър, както се вижда на тази снимка - http://www.pamidovo.com/images/pamidovo_valley7.jpg

. Каква трябва да е дебелината на стъблото, което представлява само безлистната част? Кога и дали въобще се маха дървената подпора, за която е закрепено стъблото?
3. Кое е за предпочитане - единична тел, на която се връзва стъблото в хода на растежа или двуредна тел, на която да се захваща с мустачките си самата лоза, както се вижда на снимката?
4. С какво се връзва стъблото на лозата - канап, сезал етц.; здрав ли е възела или разхлабен и какво представлява?
5. На каква височина се прекършва върха на лозата?
6. Кога се извършва първото за годината пръскане на лозето и асмите и с какъв за предпочитане препарат? Пръскате ли тревата в съседство до лозето с хербицид срещу плевели?
Киро, в подкрепа на думите ти за качествата на европейското грозде, давам линк към интервю, в което е разгледана темата http://www.vinoto.com/display.php?show_article=34&open_article=142



Тема Re: НЕ Е вярнонови [re: nikolayyy]  
Автор engel2 ()
Публикувано02.04.09 10:50



Ало, тази тема също ме интересуваше. Тогава се свързах с специалисти от Плевенския институт:

Hallo Г-н ............,
Следното прочетох:
В червеното вино от сорта OTELLO се намират така както и в други анализирани вина /като Regent u Rondoe/ Petunidin-3,5-Diglucoside und Malvidi-3,5-Diglucoside
В други червени вина се намират /т.е. съдържат/ Anthocyane, но най вече Malvidin-3-Monoglucoside

Говори се, че Malvidin-3-Monoglucosid, също и Malvidin-3,5-Diclucosid са Anthocyane и по този начин се признават като Antioxydantiumр което казва, че са против рак и против страдания като сърдечно заболяване
и нестабилност на кръвообръщенито.
Точно заради това желая да ви попитам още веднъж да ми обясните каакво да се разбира под kancerogenno.

Радвам се че сте специалист и ако желаете може да ми └отворите очите в тази насока.
Прави ли се в България вино от Отело и как.

Много поздрави

Тези неща ги прочетох тук: www.dpfd.de/Publikationen/daten/symp10_Bub.pdf u www.gdch.de/strukturen/fg/lm/ag/wein/wein
Също така и в: www.uni-karlsruhe.de


Kakvo da vi kaja g-n .....,
... vaprosa e malko sporen v nauchnite sredi... nashite profesori tuka v Bulgaria sa na mnenie che e kancerogenen malvidina... az sam zavarshil v Bulgaria i taka sa me uchili :) Teorii mnogo... razvivat se postoianno.... nali znaete che edno vreme preparata DDT se e smiatal za lecheben, kapali sa decata s nego... v posledstivie se e okazalo che e edno ot nai kancerogennite nesta...

Eto vi nesto ot saiuza na enolozite: http://www.wineforum-bg.net/viewtopic.php?p=158&sid=079949e145e338ec63ce4ce6b757d0ce


Та по този начин може да се каже : науката казва едно, а пък народа смята нещо друго. Така че е доста успорвано. За това нека всеки да си прави това каквото си иска.
На Отела му е практичното това, че не се пръска и е лесно за поддъжане.





Тема Re: НЕ Е вярнонови [re: nikolayyy]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.04.09 13:03



1. Ще ти кажа точно другата седмица, но 6 метра, мисля. Все пак, зависи и от колците.
2. Зависи от формировката-1 метър се води средна такава, компромис между студове(опасност при по-ниски формировки) и добра захарност(пада с покачването поради по-ниските температури нагоре). Лозето от снимката е истинска радост за окото, да им е живо и да им хиляди на стопаните!
3. Аз предпочитам двуредната, спестява доста работа, но и цената и -...
4. Аз връзвам с текстилни лентички, а напоследък, при недостиг- с естествен(!) сезал- малко е по-скъп от полиетиленовите боклуци, но поне доказано гние след 2-3 години. Тук трябва компромис между трайност и гниене, за д ане прекълца лозата в най-хубавите и години, когато дебелее. Всяка пролет така или иначе ще проверяваш при резитба дали и кое е за смяна(вързанките). Моят принцип е максимум труд сега, за да се сведе до минимум намесата в лозята през лятото. Да е декар-да му баеш всеки уикенд, но при няколко десетки това няма как да стане, а работниците са кът.
4. Не разбирам какво точно имаш предвид- при оформянето на кордона на лозата, или на самите зелени леторасти лете? Аз леторастите не ги пипам, а лозата-според случая. Ако ратсящата пръчка е силна- прищипваш, когато достигне 10-15 см под телта, за да направиш от двата появили се от горните летни пъптки леторасти кордон на една и съща въсраст. Лично аз я оставям да си расте и после избирам за противоположната страна на кордона такъв от следващата година. По-малко трудоемко е, а за жалост недостатъците на различната възраст на двете страни на кордона отстъпват пред този довод. А и не е толкова фатално.
5. Най-добре е да се пръска срещу акари още във фаза "коронка"- до седмица след покарването на пъпките, дали не беше и бутон още. Във всеки случай, бих те насочил към специалист в твоя район, това може да се окаже излишно. При всички случаи през 1-та половина на май трябва да пръскаш срещу мана и оидиум, не е зле да туриш и инсектицид, майната им на буби всякакви!

Важното е да осигурим комфорт на растението, предпазвайки го, когато е най-уязвимо. А после, ако се случи горещо лято, то се пази само и се отплаща.

Редактирано от Kиpo на 02.04.09 13:11.



Тема Re: НЕ Е вярнонови [re: Kиpo]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано02.04.09 13:30



Благодаря за отговорите, посети тоя уникален сайт - http://vine.com.ua/, има дори и онлайн магазин на http://www.shop-vine.com/. При нас май няма проблем с акари, ще пръскам само срещу мана и т.н. В главата ми се върти щурата идея да връзвам с ивици от стари видеокасети, лентата е уникално здрава и да ги защипвам с телбод, идеята ми дойде от http://www.shop-vine.com/product/instrument-dlja-podvjazki/ .

Редактирано от nikolayyy на 02.04.09 13:32.



Тема не е лошо като идея))нови [re: nikolayyy]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано02.04.09 14:16








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.