Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой ще почва ли да реженови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.02.09 11:08



от южняците тия дни?





Тема Re: Някой ще почва ли да реженови [re: Kиpo]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано03.02.09 22:50



Киро,режеш ли през есента?Някъде прочетох,че май правиш някаква резитба ,но не си спомням точно каква.Я сподели,че ми е интересно ако е така,не е ли студеничко при теб през зимата за да поемеш този риск?



Тема Орязах към декар и половинанови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.02.09 09:59



миналата есен, през март, като се кача да продължа, ще докладвам какво е положението. Всъщност, когато позволи времето след 20 февруари.
Просто искам да орежа лично максимално количество от лозята си.



Тема Re: Някой ще почва ли да реже [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано04.02.09 20:12



За северняците ни е малко раничко . Е това не ни пречи другата събота да си зарежем и полеем лозите .



Тема о,нови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.02.09 22:24



аз, ако бях на село тия дни с 15-те градуса щях да отметна 300-400 квадрата:-)



Тема Re: о,нови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано06.02.09 20:35



Ако има кой да ми изхвърля пръчките и да го болят ръцете - и 800 мога да орежа .


Кога привързваш плодните пръчки и младите кордони - при резитба или изчакваш известно време ?



Тема По време на резитбанови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано10.02.09 10:24



Тая година е трета- след почти 90% измръзване преди 3 години в голяма част от лозята. Кордоните са на по 1-2 години, реално все още в процес на формиране, не всичко е идеално, както по учебниците и няма как да не ги привържа, поне тях. Иначе голяма част от телената конструкция(горните два реда) са за ремонт, така че гледам да осигуря стабилност поне на кордона, а леторастите - после(където има нужда).
Сега основна задача ми е торенето-преди резитбата дори. Или паралелно, само да мине очаквания студен период докъм 19-20-и този месец.





Тема Re: Някой ще почва ли да реженови [re: Kиpo]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано10.02.09 13:01



То кално още, какво рязане

. Е, на 01.02 зарязах и на 14 пак ще зарежа, ама ще изчакам да мине тоя студ сега и да поизсъхне малко. Пък и за няколко декара няма да имам проблеми и март да почна.
Ако имам време - превързването го правя по време на резитбата, ама ако съм зле с времето - оставям като свърша рязането и тогава минавам и превързвам всичко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.