Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема проблем с винценови  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано19.12.08 10:35



нещо омешали хората, технологията. захар 10° , спирт 8° (19 °С). на вкус се усеща сладостта, и леко алкохола. според мен и по-гъсто от колкото трябва.
дет се вика, пооомощ



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема така, на прима вистанови [re: hladnika]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано19.12.08 11:08



вероятно повечето дрожди са се преселили в отвъдното...затопляне до 20 и няколко градуса, добавяне на съответното количество сухи винени дрожди(продават се вече по селскостоп. аптеки!), евентуално и фосфорна захранка(и тя там) и...ще стане там нещо.
Ако не-на ракия(след доферментирането).
А догодина им разпечатай съседната тема за виноправенето и няма да имат проблем.


П.С. : не е съседна, а е закована в "на пиячите", обърках клуба.
Иначе може да стане и без добавяне на дрожди, но за Гергьовден))))
При това с всички произтичащи опасности- оцетно вклисване, източване, оксидаза или млечнокисела ферментация...

GALENA MNOGO TE OBICAM OT VSIRCE JELAYA TI USPEH V2009GODINA CAO .

Редактирано от Дekcтъp на 19.12.08 11:12.



Тема Re: така, на прима вистанови [re: Дekcтъp]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано19.12.08 11:56



бе то уж четат, ама като не си технолог....
от кое са си отишли дрождите, имаш ли представа? дали не трябва да се долее вода?

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема нене:-) Аз също не съм технологнови [re: hladnika]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано19.12.08 12:50



и не желая да бъда, освен, ако не ми бъде наложено институционално:-)
Отишли са си, ако се е избистрило виното- нормално. Поне повечето. Остатъците, заедно с тартарати и всякаква сволоч се е утаила по дъното на съда.
Затова, дори да внесеш нови дрожди( а ако чакаш на оживелите стари, ти казах какви срокове, особено без затопляне на материала), трябва да им внесеш и храна за дрожди- в нея има необходимите количества фосфорни и азотни съединения, тъй като захарта в това...хм, "вино" е храна за тях, но им трябва и материал да зи изграждат мембраните и органелите, не само "папане":-)
И съм сигурен, че ще стане, макар и скептичен относно качествата на подобно измъчено вино...
И претоплянето до 22-25 градуса-задължително. Възобнови ли се веднъж ферментацията може и по-малко.

GALENA MNOGO TE OBICAM OT VSIRCE JELAYA TI USPEH V2009GODINA CAO .


Тема п.с.:нови [re: hladnika]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано19.12.08 12:55



Въпреки, че съм войнстващ рационалист, почвам вече да се питам дали няма някаква мистерия в това виноправене, мама му стара!
както оня пич в долната тема, дето се възмущава, че съм бил казал, че не ми е вкисвало вино!
Преди точно 10 години просто изчетох всичко на български в "Кирил и Методий" което е излязло на български и , спазвайки маниакална хигиена и самата технология, при това със съвсем любителски мерки, уреди и теглилки, стана елексир, винцето.
Наистина не разбирам защо толкова много хора имат проблем с това: задължително сулфитиране, хигиена, спазване на Т и "въздушен" режим и заквасване с културни дрожди. Това е, няма тайни!
Но без компромиси НИКАКВИ с гореизброеното!

GALENA MNOGO TE OBICAM OT VSIRCE JELAYA TI USPEH V2009GODINA CAO .


Тема а това "по-гъсто отколкото трябва"нови [re: hladnika]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано19.12.08 12:58



съм го пропуснал, лоша новина!)
Вероятно става дума за източване)
Лекува се сравнително лесно , със сулфитиране, амааа...след като стане виното, сега съвсем ще е. майката на дрождите)
Теоретично, при сулфитиране по време на самата ферментация, се стресирали и отделяли ударно количество алдехиди)))
Не съм проверявал на практика, но се доверявам на преценката на по-знаещите от мен, писали книжките.



GALENA MNOGO TE OBICAM OT VSIRCE JELAYA TI USPEH V2009GODINA CAO .

Тема нене:-) Аз съм технологнови [re: Дekcтъp]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано19.12.08 13:38



мой пропуск: виното е само течна фаза, т.е. няма люспи, семки и мъсТ. бистро сокче. значи ще трябва да го подхраниме...
Благодаря за бързата реакция, и нека нивга алдехид не синтезираш



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Дали слагатенови [re: Дekcтъp]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано19.12.08 23:04



Вие слагате ли в шарата за бялото вино т.е. през първата му седмица на смачканото грозде Сярендвуокис?



Тема Re: проблем с винценови [re: hladnika]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано21.12.08 17:45



Всеки може да се издъни с виното , особено с "втора цедка". Може да си сложил или много захар , или малко вода , или да не си затоплил джибрите (за началото на ферментациата) , или прекалено дълго да си поддържал висока температура ... причини много .
Така и така си оплескал технологията , и вместо да му баеш - я вземи и го свари на джиброва ракия .



Тема Re: проблем с винценови [re: hadjiyata]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано22.12.08 00:23



така така,
няма казан, ще го разредя след консултация с таблиците, и ще го ферментирам пак.

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.