Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: разбира сенови [re: Quellor]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано11.11.08 21:46



Quellor, това е много ценна информация. И твоите съвети ги копирах и закачих в папката. Благодаря ти много. Попитах защото ме е жал отрязаните пръчки да се хвърлят в огъня. Поне да засея 3,4 за подаръци.

Както вече писах, температурата ни е много нестабилна. Още до обяд спадна от 15о на 8,5о това са за 3 часа наднаха 6 градуса. Радвам се че поне вчера успях една американска лоза "Vanessa" - големи гроздове с розави и сладки зърна и унгарската "Suzi" -с кехребарено жълти зърна, също десертно грозде да ги засея и приготвя за зимуване.

Още не съм сигурен какво да правя с тях : пергола, шпалиер или самостоятелни лози. Имам сега по две от тях, а също така и New Yорк "Лаки Монт" което е безсеменно сладко грозде. Както виждате, ориентирах се в сортове за пресна консумация, защото за винарство съм неспособен а и вината тук са много добри. Има и десетки различни грапи, така че като получа от време на време нещо от Пещера или карловска анасонлиика съм си много доволен!





Тема Точно, нямам какво да добавянови [re: Quellor]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.11.08 21:50




Като, ако избере есенното, означава напролет въпросните 20 см да се изтънят до пролетните няколко см, за да може младият летораст да пробие пръстта.
макар, че при него, с изключените свирепи континентални студове зимата, може и да затръпа пролетно от есента)
Лично аз, за да е спокоен сънят ми, все пак бих загрибил хубаво, въпреки всичко.



Тема Re: Точно, нямам какво да добавянови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано12.11.08 23:47



Ало,
днес "бастрадисах " старата асма. Беше задължително. Жал ми е за гроздето но има птици и на тях ще им е вкусно.
Така, с един приятел изтеглихме и нови стоманени / нераждеики/ "телове" и така перголата ще е за 20 години бетон.

Ще заседя и 10-на пръчки за подаръци по този начин по който Киро и Quellor ме посъветваха. Утре ще подготвя и още няколко за да ги дам така и те да си ги посаждат. Днес купих 140литра компост - две торби- горе долу са 40 кгр и с тях ще направя добро легло за пръчките.



Тема Re: От кога се режинови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.11.08 21:38



Ако си решил да кълцаш на поразия : най-много да съсипеш лозата .
Ако искаш напролет започни подготовка за промяна на формировката и я завърши на третата резитба (2011г.) .



Тема Re: От кога се режинови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано22.11.08 19:17



Сега и България побеля. Колкото и да съм направил поразия, все пак спасих асмата т.е. навреме я поочиских от излишната зелена - листа и нови пръчки, затова и опънах здрави нераждейки.
Как изглежда при вас? Обрано ли е вече гроздето?



Тема Re: От кога се режинови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.11.08 18:37



Тук дъртите пияндурници още в края на август стягат бъчвите и до 10.09 си обират лозята . И останалите се подлъгват , и берат гроздето недоузряло . Аз от нема и къде бера с последните (към 20-25. 09) защото или косърите ще ми го опоскат , или някой чобанин ще отърве стадото в лозето .
Все още времето около Варна е меко , растенията си заспиват нормално и не се налага обрулване на листната маса .



Тема моето е обрано още на 9-15нови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.11.08 21:13



септември. Иначе "България" не е побеляла, побелели са само част от високите полета на Западна Бг, във Видин така и на падна под 4-5 през деня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.