Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Трябва ми някоя по-расова смокинянови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.10.08 09:20



някаква идея?





Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокинянови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано09.10.08 10:10



Киро, може ли от семчиците да се захване смокинята? Има ли сезон за един експеримент. Аз ще си направя кефа и ще ги сложа в една саксия. Ако станат,
ще ти изпратя една.
Просто съм "завистлив", такива грамадни и тъмно сини са - не съм ги теглил, но имат диаметър от 4,5 - 5 и дори до 6 см са и са вкусни. Всеки плод струва между 0,29 и 0,60€.
Моите дръвчета са български и плодовете са сладки, но са дребнички.



Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокинянови [re: Asen38]  
Автор mainata_vi_dir (новак)
Публикувано19.10.08 20:13



Повечето от вас имат криворазбрани представи за качествата на плодовете. Смокините за които говориш, най-вероятно са генно модифицирани. Такъв плод не става за ядене. Не става дори за храна на добитъка. В Библията, мисля че беше в книгата "Левит", Мойсей дава напътствия към юдейското простолюдие: "Не засявай нивата си със семе от два рода". Което преведено на съвременен български език означава: "не засявай хибриди и не ги използвай за храна". Работата е там, че подобни "измислени" растителни организми не осигуряват на човешкия организъм необходимата му енергия, необходимите вибрации, които са необходими за нормалното делене на човешките клетки. Мойсей е бил жрец от най-висок ранг и прекрасно е знаел кое е добро за здравето на човешкия организъм. Целта му е била да изгради от евреите една супер раса, която да господства над останалите хора. Неевреите е можело да ядат всякакви боклуци, но не и евреите. Пак в "Левит" се изброяват видовете храни, които евреите могат и трябва да приемат.

Генно модифицираният организъм е своего рода насилствен хибрид между растения от близки или далечни родове. Най-често далечни. Има дори и такива, които включват и животински гени всебе си.

Веднъж си купих такива смокини и повече никога не повторих. Бяха отвратителни на вкус. Просто не приличаха на смокини. От тогава не купувам плод, който не прилича на себе си.
Съветвам ви да "изберете българското". Тъй както са дребни, нашенските смокини, тъй са концентрирали в себе си всичката сладост на света. А пък са и безкрайно по-полезни от "измислените".
Всяка година си вкоренявам резници от най-различни екземпляри смокини, но преди 2-3 години реших да си купя готово растение от Холандия. Беше в лъскава опаковка, безумно скъпо и с големи плодове (на картинката). Засадих го заедно с една друга българска смокиня. Резултатът беше 10 на 0 в полза на българската. Българската смокиня си плодоноси и си узрява в София, докато холандската се напъва, но никога не успява да узрее тук. Все едно я нямам.

Смокинята се размножава по всички възможни начини - семенно и вегетативно - от летен резник, от зимен резник, от издънка, от отводка и както още ви хрумне. При вегетативно размножаване започва да плодоноси още на първата година - плодове се появяват още по вкоренените резници. В началото трябва да й се даде добър старт - плодородна почва, поливане, защита през зимата. В по-късна възраст може да се остави да се развива сама, без наша помощ.



Тема Ти май си малко тъп.нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано19.10.08 21:59



Първо-майната му на Моисей и скапания ти господ.
2. Всички прекрасни ябълки, круши, грозде, сортове на по стотина, 200, че и повече години, с големи размери, са генномогифицирани, но чрез естествен подбор и многогодишен, къртовски труд на поколения мераклии, на които аз само свалям шапка.
Няма да губя повече време с теб- бягай да си пишеш задръстениите в окултните и религиозни клубове, тук не е място за това. Мракобесни книжлета и еднообразно зазубреноцитиране на текстове от мъртви по рождение четивца- НЕ ТУК! Аре!!



Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокинянови [re: mainata_vi_dir]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано19.10.08 23:22



Господин "професор", който не знае, започна веднага да филосовства. За да не съм така радикален като колегата под теб, мога да те посъветвам: не говори за неща, които не познаваш. Аз не се смятам за добиче и много ми харесаха. Моите българските са все още много дребни и ЗЕЛЕНИ - неузряли!
Ако не си ме разбрал, как ще искам да ги посаждам, ако не са ми били вкусни.

Съветвам ви да "изберете българското". Тъй както са дребни, нашенските смокини, тъй са концентрирали в себе си всичката сладост на света. А пък са и безкрайно по-полезни от "измислените

Шовенизъмът е много често доста смешна работа!


Може би не знаеш че по цялата теретория покрай Средиземно Море ИМА СМОКИНИ. Извинявай много и не ми се сърди. Съжелявам че имаш неприятен и несполучлив опит с небългарски смокини.

С голямо удоволствие ти благодаря за информацията, че и със семки става размножаването й. Това е ценното за мен.



Тема Re: Ти май си малко тъп.нови [re: Дekcтъp]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано21.10.08 09:50



2. Всички прекрасни ябълки, круши, грозде, сортове на по стотина, 200, че и повече години, с големи размери, са генномогифицирани, но чрез естествен подбор и многогодишен, къртовски труд на поколения мераклии, на които аз само свалям шапка.

Това не го казвай пред учени хора да не ти се смеят. Всички тези сортове са спонтанно получени от семенни растения или от пъпкови мутации. Къртовският труд започва от мераклии като Тимирязев, Мичурин, Лутер Бърбенк и др. Преди това в двора на всяка българска къща са растяли ябълки, круши и пр. плодни дървета получени от СЕМЕНА. Взети от комшията или донесени от съседните села. Респективно всяко едно такова дърво е било отделен сорт. Изброените по горе учени започват целенасочена хибридизация - близкородствена или далечно родствена. На тях и аз свалям шапка.
Генното инженерство няма нищо общо с изреченото до тук.



Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокинянови [re: Asen38]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано21.10.08 09:53



Шовенизъмът е много често доста смешна работа!

Драги ми Асенчо. Личи си , че си новак. Тук не става въпрос за шовЕнизъм, а става въпрос за аклиматизация на даден вид или сорт.
Пробвай да засадиш смокини от Средиземноморието в София и после ела и сподели резултата.



Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокиня [re: mainata_vi_dir]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано21.10.08 11:24



Драги Майничка,
Може би не съм новак, а само че ние пишем за различни неща. Аз пиша за странната където съм и затова моята българска смокиня е дребна и още неузряла. Затова не бих казал и не притендирам кой плод е най добрия, така както колегата обяснява и доста настойчиво ни съветва. Също не бих говорил лошо за нещата които ни познавам и за това питам и питам и не се срамувам за това. Точно за това изказването на колегата ми пролича доста "патриотично"! Иначе ми е все едно.

Тъй че както писах, съм очарован от гигантските смокини които си купувам и от които си взех семчици и щом ставало, ще ги засадя. И ако стане нещо, ще изпратя и на Кирето.



Тема добренови [re: mainata_vi_dir]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.10.08 12:30



прав си за висчко, с хора като теб не се спори.





Тема Re: Трябва ми някоя по-расова смокинянови [re: Kиpo]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано11.11.08 23:05



расова смокиня дърво не мога да ти осигуря , но би ли ми обяснил как се реже смокиня - кои клони да режа . казаха ми че смокините се режели като се оберат плодовете . е обрах ги- сега кои клони да махна, има едно които са най-долу по земята , по тях също имаше доста смокини, но ми пречат и искам да ги махна .

докато ми се смееш , може да ми обясниш как се реже смокиня.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.