Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Резитба на лозята.нови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано08.10.08 12:18



Тая седмица, колеги и пичове, смятам да сефтосам лозята с една есенна резитба, започвайки с половин, до един декар седмично, както дойде. Докогато и както позволява времето и свободните ми дни Ще режа мераклийски, с връзване, колчета където е нужно, чистене на всичко излишно и прочее.
Без да ме гонят срокове и брой почивни дни, до април е-хеее!:-))
Тъй че стискайте палци за нормална(поне) зима, без изгъзици под минус 15!:-)



В тая връзка искам да вметна, ако някой иска Гъмзови пръчки, за присаждане, вкореняване, мерак или поради някаква друга причина, да свирне.
Само уточнявам: Хубава Гъмза става , ама НАИСТИНА хубава, само в изолирани места на С. България, като извъм Лозовия Йерусалим(Новоселския ДГР, демек при мен) само в някои микрорайони около Сухиндол, Плеен дъге и...в общи линии това е!
Разбира се, тя ще успява и на други ниски, "лозарски" райони, но, както казваше един колега-любител с лозе в Разградско "Мани, имам и няколко главини Гъмза, ама на нея и трябва още едно лято, за да узрее"
Което и можете да прецените, опитвайки "Гъмзата" на който и да е винпром и НАИСТИНА Гъмзата, която правя аз.



Тема Re: Резитба на лозята.нови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано08.10.08 16:39



Кире, аз бих се сериозно интересувал за "Гъмзата" само че защо разбирам че тя е много капризна лоза? Значи на мен ще ми трябват сигурно две лета да узрее..

Прецени моля те дали и за мен ще стане / не за вино - нямам толкова корена/ но ако става за ядене, няма да е лошо да имам нещо българско. На снимката изглежда грозда мноооого страшно.

Ако смяташ че става, да видим дали ще мога да получа някакси 5 пръчки - "който не опитва, няма да има изглед за успех" т.е. ако не играеш тото, как ще спецелиш?


Кога се засаждат?



Тема забравИнови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано08.10.08 21:58




Освен, ако нямаш лозе в Андалусия, да речем.
Сериозно, оставИ капризността, асма за сърми си имаш



Тема Re: забравИнови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано09.10.08 00:00



Ти знаеш добре, че Андалузия е дълечко от мен.
Сърмите ги забрави, нямам време да ги завивам, нали затова ще ликвидирам "яловото бяло"- за мен е по добре да имам малко грозде за ядене. Тук килото е в момента 6 лв (от 2,00 - 2,99 €) то не въпрос за цената, но е и кисело.

Ама щом смяташ, че за мен Гъмзата заради климата ни няма да стане, какво да правя? Нищо, няма да мога да се фукам и ще гледам само снимките ви.





Тема тя на 90 на сто от територията ТУКнови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.10.08 09:09



няма да стане(говоря за нормални лозарски райони, не Доспат или Мусала!)
Камо ли там!

Нека бъдем реалисти!



Тема Re: тя на 90 на сто от територията ТУКнови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано09.10.08 10:15



ОК! Това е отговор, мерси. Разбрах те. Човек не може да има всичко, ще се задоволя с други сортове. Твоята снимка беше така предизвикателна





Тема Re: Резитба на лозята. [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.10.08 19:30



История на виноделието /на руски/:



Queen's only


Тема не е зле, но руските ти педалинови [re: Last Roman]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано14.10.08 10:55



не споменават нищо за Траките и техните вина)



Тема Re: не е зле, но руските ти педалинови [re: Дekcтъp]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.10.08 11:47



щото е проримски сайта.



Queen's only


Тема Re: Сега като всички режетенови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано16.10.08 15:00



и ви останат пръчки от някой хубав сорт, имате ли желание да ме зарадвате?
Стига съм се блъскал с моите два български сорта /единия е ялов/. Те стават - както Киро казва, само за сърми!
Аз така или иначе си купих от американските, но от нашите сортове нямам нищо - даже ви и завиждам като чета тук във форума



Тъй че се търсят с голямо удоволствие благодарители и благотворители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.