Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 12.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Дай им още няколко днинови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.05.09 12:02



Оставяш и двата до следващата пролет, при което вече режеш единия на 2 очи(за резервен, в случай на бъдещо измръзване на главния), а другия формираш. Това е съвета на книжките:)
Лично аз режа изцяло втория, тъй като се получава нежелано завишаване от година на година, а и честно казано, така го усещам, но ти следвай съвета на литературата.





Тема качвап първо снимката някъденови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.05.09 12:03



после копираш адреса и го даваш в линк. Идеята е скоро да можем да качваме директно тук снимките, но да видим кога ще стане...



Тема Кире,нови [re: Kиpo]  
Автор engel2 ()
Публикувано08.05.09 13:51



Кире, какво да се разбира: "качвап първо снимката някъде после копираш адреса и го даваш в линк"?

Извинявай че така примитивно те питам, но вярвай ми - нямам представа за системите в България.



Значи следното, аз имам вече снимки в компютара си и искам да ги покажа на теб, на друг и пр. Разбирам че не може така както е пращане по EMail, следователно ми остава само възможността някой да ме "води като първокласник" - направи това, направи онова. Неприятна история, но е полезна.

Това ми хареса много , както те попитаха със снимки и можеш конкректно да посъветваш. Бомба е!



Тема А верно ли е?нови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано08.05.09 16:02



Верно ли е че ако някое ново филистче, което по невнимание се отчекне и ако веднага се зарови в земята, било възможно да се хване?



Тема Re: А верно ли е?нови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.05.09 22:44



не



Тема виж във "Въпроси и помощ"нови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.05.09 22:44



обяснявано е десетки пъти.



Тема ReАЛБУМнови [re: engel2]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано09.05.09 01:39



НАПРАВИ СИ ПЪРВО АЛБУМ В,,СНИМКА БГ,,
ПОСЛЕ КОПИРАш СНИМКАТА С
,,COPY IMAGE LOKATION,,
СЛЕД ТОВА ЦЪКАш НА IMG
И ПОСТАВЯАш СНИМКАТА М/У
[image]тук[/image]
ПРОБВАЙ.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема Re: Дай им още няколко днинови [re: Kиpo]  
Автор dido1966 (непознат)
Публикувано10.05.09 14:15



Кабернето мисля да го формирам високостъблено около 110-120см.Киро,и при високостъбленото ли се препоръчва оставянето на резервен летораст?Сякаш по снимките не съм забелязвал покрай главината друг...Но аз съм некомпетентен,признавам

.Засега оставих по два,пък ще видя после.



Тема Re: Дай им още няколко днинови [re: dido1966]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.05.09 10:26



Не, само за асмите

и то в някои литератури



Тема Re: Дай им още няколко днинови [re: dido1966]  
Автор Quellor (SupremeOpressor)
Публикувано11.05.09 12:52



По принцип резервният летораст се препоръчва да се остави като защита при измръзване на лозата и след формиране на рамената се премахва, като дори и при измръзване, на мястото, където е бил резервния летораст ще има спящи пъпки около отреза, които биха могли и да се събудят при определени условия. Това се препоръчва особено при не особено студоустойчивите сортове. Специално кабернето е доста студоустойчив, т.ч. ако следващата година пъпките са ти наред - можеш да махнеш единия летораст. Друго особност на кабернето е, че поне аз доколкото съм чел, това е сорта, който поема най-голямо натоварване откъм пъпки. Докато по литературата за другите сортове препоръчват до 40-45 пъпки при резитба (в зависимост от формировката), за кабернето съм срещал натоварване до 60 пъпки. Т.ч. високостъбленото му отглеждане (както си се ориентирал) е почти задължително, за да може да има приличен добив. Иначе виното вади цвят и гъстота един път (колкото и да съм фен на мавруда, цвета му изглежда като разредено розово на фона на кабернето), обаче малко трудно се прави (поне за мен и ми е болна тема

). При мавруда ферментацията свършва за 5-7-10 дена и няма врене после, няма чудо, при кабернето се точи месец, че и отгоре (е не бурно, ама си ври по малко). Тази година ще се пробвам само със купени дрожди и 100% от необходимото количество, да видим дали ще има ефект.
Успех !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.