Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема абе имам едно наум за предстоящата зиманови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.09.08 10:29



а технически е невъзможно да орежа сам 40 и кусур декара. Напролет се справих едва с десетина, едното бе горяло и на практика резитбата му се състоеше в съкращаване на пръчките до малко след телта и премахване на излишните, другото го купих орязано. Не знам. Ще диверсифицирам риска. Ще реща половината. В края на краищата това, относно намаляването на студоустойчивостта, освен като невъзможност за по-дълга резитба след частично измръзване, не е толкова меродавно.



Тема есеннанови [re: Asen38]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.09.08 10:30



най-важното, доколкото си спомням от теорията е, отрезът да минава през горната диафрагма над последната плодна пъпка, не 1-2 см над нея. Ама ти режи смело, къде под минус десет насред океана??





Тема Re: абе имам едно наум за предстоящата зиманови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано26.09.08 11:02



Моето лозе е 1,2 декара , тъста ми има 0,3 , от време на време помагам на приятели . При резитба на свое лозе мога да обърна "внимание" на всяка лоза като й приложа необходимата формировка , натоварване и подмладяване с перспектива 2-3 години напред .
При 40 и кусур декара нещата стоят по съвсем друг начин . Наемния "резач" не се вълнува от тези перспестиви и си кълца както му скимне .
Ако искаш при есенната резитба го "натовари" малко повече , а ще корегираш при резитба "на зелено" .



Тема точно така ще сторянови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.09.08 11:27



особено барабар с обилното торене, което ще приложа в част поне от насажденията.
Точно там е проблема, че ако "тичам" из лозите, ще го подстрижа за седмица. Номерът е, особено младото, горялото миналата година, да формирам "индивидуално" като теб всяка лоза. Още повече, че там има голяма перспектива, тия 7 декара са наистина на добро място, замръзванията зиме са по-малковероятни, мисля да го направя 'за картичка", а ако имам възможност до 2 години да си направя "опорна точка" там: без липсващи лози, по възможност с напояване и мрежа за градушка, за да си имам ГАРАНТИРАН минимум от 5-10 тона грозде






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.