Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема страхотна информация!нови [re: Mapия]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.08.08 00:14



Ех, да съм знаел навремето...)
Сега вече разполагам с един огромен орех, който ражда дребосъци. Вярно, плътни , но...все пак сърце не ми дава да го режа, макар, че ми е минавало през главата.
Ще взема и аз да опитам това на границата на едното лозе. Имам един приятел с орехи в Казанлъшко. Орехите му раждат някакви огромни орехи, които се чупят с пръсти, а вътре- здрави, вкусни и рехави.



Тема Re: Нещо си се забъркал.нови [re: Дekcтъp]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано10.09.08 22:20



Буре,оригиналния тип барик,225литра,суперкачество,износ за Франция,със сертификат,термична обработка,галванизирани обръчи и 12 месеца гаранция струва 350лв.Аз си купувам всяка година минимум по 3 и досега такава фантасмагорична цена никога не е съществувала.Не се коси,ама некой те е изпързалял и ти си хванал.Явно не си ходил до там,иначе щеше да знаеш,че реалната цена е около 3 пъти по-ниска.И пишете верни неща,че и други люде четем,хей.



Тема 270нови [re: tatasisiivi]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано10.09.08 23:57



взех едно, не за мен.
Аз не се пързалям лесно, имам добро сцепление.


И понеже не смятам, че "ние сме първите лозари в Европа"(не се смятам за древен трак(иец), обаче и на йота не бих се съгласил, че трябва да ближа ташаците на намаханите французи със самочувствие, че все още са Велика сила, не виждам причина да избера 225, само защото това е някакъв наложен измислен, макар и общоприет стандарт.
500 е едно хубаво число, половин тон, може да се мият и от сам човек и излизат доста по-изгодно- в момента ги вземам на 80 ст. на литър обем.
И янма как да си купя бурета, без да ида дотам. Но ОК, вероятно знаеш по-добре от мен. Както е нормално в България.
Хаже а ниеце даъ.



Тема Re: Брей,много си докачлив,професионалисте.нови [re: Дekcтъp]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано11.09.08 12:53



Ако си прочел внимателно,ще видиш,че говоря,че няма цена 2,30евро на литър за буре тип барик.Колкото до ползването на българските-че ползвай си,затова има избор.Виждам,че когато някой ти напише нещо,което си сбъркал,и ставаш много раздразнителен.Не е лошо да разбереш,че много други българи умеят да правят добро вино,така,че не се стягай чак толкоз.





Тема помоЩнови [re: Kиpo]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано11.09.08 16:22



съседа ми подаде иск да отрежа 4ереШата 4е му падали листа в двора.
горкото дърво е на 13 години и високо 3 метра. адвоката ми каза 4е ако беШе на пове4е от 20 години иска е невалиден. но Щом съм го посадила до оградата а не на 3 метра от нея... отиде дървото. имам ли Шанс да го преместя, Ще преживее ли горкото и в кой месец да го направя. хиляди благодарности.



Тема Re: помоЩнови [re: simonetta]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.09.08 16:57



отлагай делото 7 години.

Queen's only



Тема Re: Брей,много си докачлив,професионалисте.нови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.09.08 17:16



Нямам претенции. Предпочитам експириънсд юзър.
Първите се занимават с това да произведат от 1 тон материал 20 тона "вино" или ако може само с боя, малко спирт и есенция от Франция. Лошо няма, както се вижда, овцете си купуват.
Сега виж: Аз нямам и НИКАКВИ претенции относно цената на твоите бъчви. Ако ми кажеш, че си ги купил за 10 лева едната, само ще повдигна вежди и няма да коментирам нищо. Ако кажеш, че за 1000 или 5 - отново ще реша, че става дума за нещо специално, но при всички положения няма да подложа на съмнение твоите майсторски способности на винар, търговец или любовник. Нито, в изречение, пълно с правописни грешки, ще се опитам да "иронизирам" твоя професионализъм.
Тъй че- наздраве там
Я здесь- не при чем.



Тема наесен, след листопаданови [re: simonetta]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.09.08 17:21



помня чисто теоретично едно описание на процедурата, запомних я, тъй като и на мен ще ми се наложи да емстя до 1-2 години една много хубавя дюлка, макар и поради други причини.
Трябва да изкопаеш възможно най-много, правилно разпределени и дълги корени здрави.
По тях ще съобразиш и ямата, която ще изкопаеш- с тор на дъното, хубаво поливане напролет и цялата лседваща година и дано оцелее...





Тема така. а сега вижнови [re: tatasisiivi]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.09.08 17:47




Аз няма да коментирам нищо, само ще кажа, че една цена от почти 4 евро за литър(раздели 700 на 220) е ПОВЕЧЕ от 2 евро.
А твоята е по-ниска.
Сега ми кажи ЗАЩО да няма такава цена.
Улеснение: има лев и нещо за литър, има 3 и 50 ЕВРО за литър.
Въпрос на качество, доставчик, производител.
И да видим кой умее да си признава грешките.



Тема Re: Отказвам се да споря,явно не приемаш чуждонови [re: Kиpo]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано11.09.08 19:39



мнение.Колкото за есенцията,вярно,повечето правят така.Имам изба,която разширявам постепенно.Правя между 8000-8500литра на година..ОТ ГРОЗДЕ,ПРАВЯ ВИНО.Няма второ,няма трето.Правя едно вино,следващата партида отива за ракия.Сега разбираш ли защо ти казвам,че няма такава цена на буретата?Или ще ти го кажа по друг начин-за 12 поредни години аз такава висока цена не съм виждал при врачешчани,а и не съм чувал.Колкото до грешките-е,не всеки може да пише правилно,ако това е грешка,признавам я.И ако случайно си забелязал,не съм поставял под съмнение качествата ти на винар.Така,че споко-ако си се почувствал засегнат,съжалявям.Наздраве и от мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.