Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Орех  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано21.08.08 23:49



Здравейте,
Искам да си посадя орех(и), как да си направя фиданки?
Абе как да си засадя дръвче орех?
Благодаря

Aquila non capit muscas


Тема Re: Орехнови [re: bravoGogo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано22.08.08 09:28



Или си купи марков, или си засади - покълват си без проблем.
Първия случай ще е по-краткоживеещ, 60-ина години, а засадения ще си живее и над 200:-)
Обаче орехите на първите са големи ПОЧТИ

колкото топките ми, докато семеначетата... божа работа!



Тема Re: Орехнови [re: Kиpo]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано22.08.08 10:00



И като добавим колко години им трябват докато започнат да плододават... /за семеначетата говоря/



Тема Re: Орехнови [re: coccinella]  
АвторgogoBravo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 22:07



Колко?! не вярвам да са повече от 15-20... Щото съм виждал орех на 60 години...бая голямо дърво е и дава много орехи... между 3 и 5 големи чувала в зависимост от годината... всъщност плодовете нямат значение. Мен ме кефи дървото орех като цяло....затова искам да си посадя няколко.


А ти колко точкова си , не уточняваш



Тема Re: Както виждам,нови [re: Kиpo]  
Автор mak8526 (непознат)
Публикувано22.08.08 23:31



този клуб е на път да бъде изчерпан.Някои хора си дават мнението,колкото да кажат нещо-но дали е правилно или е на място,никой не го е грижа.Някой трябваше да даде информация за бурета от Врачеш-благодаря за нея,вече ходих и си спазарих.Та ще потърся други места,където наистина запалени овощари и лозари да решаваме реални проблеми.А не да си чешем езиците,за което допринесох и АЗ.На създателя на клуба желая успех,не съм душманин на никого,но темите,които тук се разискват,не виждам как РЕАЛНО биха помогнали на някого,освен ако не е пълен лаик в тази област.Колкото повече се пита,е по-добре,поне винаги съм изповядвал това схващане,постоянно нещо може да се научи.Последната,въпросна тема,е губене на време,да не кажа нещо по-силно,затова от мен-ДОТУК.Успех на всички.



Тема действай смелонови [re: gogoBravo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.08.08 09:15



Моят-почти 30 годишен, е точно семеначе.





Тема Re: А кога?нови [re: Kиpo]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано23.08.08 21:59



По кое време трябва да се засадят орехчетата...колко време да ги гледам в саксията...? то май друго няма

Aquila non capit muscas


Тема какво бих направил аз на твое място:нови [re: bravoGogo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано24.08.08 00:07



Бих подбрал 5-6 по-едри и здрави ореха и бих ги засадил
Когато тръгнат- поливане и гледане, напролет- на открито.
Уточнявам: говоря съвсем умозрително. Наистина бих се радвал да ти даде съвет някой по- изкушен, но мисля, че в краен случай и с моя ще се оправиш.
Нека ти разкажа за моя. С баба ми, лека и пръст, обичах да ходя насам-натам, като си бях по ваканциите на село.
Историята на ореха ми е следната: бях втори клас, когато на едно бунище до селото видях едно орехче(очевидно бе орех, не бих объркал характерните му сложни листенца) с 2-3 листа, двадесетина сантиметра високо. Издърпах го и на едното му коренче висеше орехът, от когото бе изникнал.
Стана ми адски жал и съвестно и го взех, а като се прибрахме го засадих в единия край на двора, имаше една малка ниша с някакво диво мечо грозде там.
Годините изглежда са били други- помня, че го полях не повече от 1-2 пъти, но явно е било достатъчно. Сега съм убеден, че би изсъхнал.
Сега е 20-ина метров огромен, дРЪТ орех в разцвета на силите си.
Орехите, които ражда, са някакви средноголеми, доста плътни и хубави.
Мислех да го заменя с някакво друго по-полезно или модно дърво, но сърце не ми дава.
Това си е МОЯТ орех


КАто стана дума, на едно съвсем немислимо място имам хубава тригодишна фиданка, орехова. тоя път съвсем самостоятелно изникнала.
Ако искаш, ще ти я дам наесен, там наистина няма как да я оставя.



Тема ще поплачем дружнонови [re: mak8526]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано24.08.08 01:08



във връзка с твоето бъдещо отсъствие.
Знаеш ли, за почти 15 години в тоя НЕТ тоя тип поведение ми е не просто познат, а ВТРЪСНАЛ.
Затова, като видя накой с такива реакции, губя всякаква толерантност, дори да ми е бил симпатичен преди туй.
ОК-прав ти път. Светът няма да свърши нито с теб, нито с мен, Хасан, Иван, или Кура ми Янко.
Разбирам те: искаш на човека да отговори някой мастит познавач, с дати, часове, номера на разсадници и снимки.
Но преди да се появи такъв, по-добре да му отговори някой лаик като мен с някакъв поне минимален опит. Така след няколко години ще си имаме на тая Земя едно ново орехче и няколко човека: той и близки негови, които ще се радват, което няма да е налице, ако някой го обезкуражи, или не му отговори никой.
Толкова, пич.
А, последно. Ако искаш НИКАКВИ офтопици (нищо извън тематиката на клуба)- 0ма няколко десетки други форуми в БГ нет пространството - точно такива. Ялови, без никакво упоменаване на топки от биологичен преносен и всякакъв друг вид, както и каквото и да е извън съответната тематика.


Има, примерно, автомобилни форуми, където можеш да срещнеш стотици безсловесни твари, които могат цял живот да разправят как "дръпнали" някого на светофара или как те са най-великите агрономи, но САМО това и нищо друго...!
Прав ти път.
И соррри за топките. Ама- налице са.
Орехчетата.
А. Барик- първо качество- 2.30 евро на литър
500 литра- .80-1.20 лв/литър
70-100 литра-130 лв/л 2 качество.
Мидл термообработка, за червени вина.
ПО няколко бройки.
За десетина и повече може да договориш и по-ниски цени.
Вчера получих инфото. Не обичан Витиня, минавам оттам в краен случай, като тоя. Инак да бях споделил преди седмица.



Тема Re: Орехнови [re: bravoGogo]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 18:20



Ще Ви кажа как процедирахме ние със засаждането на орехите ни.Това,което зная за ореха е ,че се сади за внуци .Та така съпругът ми донесе в една кесия орехи,които бяха много хубави.Мека черупка и много хубава ядка.Засадихме 5 от тях в кофички от кисело мляко с изрязано дъно и ги положихме в земята,поляхме ги и позатрупахме с почва.Помня,че беше 24.12.2004г.Коледа,но нямаше сняг.На пролет изникнаха 2.Изместихме ги на мястото,където бяхме решили че ще бъдат.Съпругът ми изкопа хубави дупки,в които наля вода и след като попи засади орехчетата.Направи им защита да не ги стъпче някой.И така 2007г. едното даде 10 ореха, които са досущ като засаденият.Тази година има повече,но другият пак няма.Иначе си оформиха много хубави коронки и са доста височки.Много им се радваме.Ще пиша и още един начин, но след няколко дена.Със здраве.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.