Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: чел си закованата тема в Пиячитенови [re: Last Roman]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано30.08.08 20:07



Навремето , когато купешките вина се правеха от грозде , "Меча кръв" беше силно и тежко вино , и се пиеше със "вълче" мезе . Но само беше ...





Тема виж другата теманови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано30.08.08 23:54



Да, захарност 18 за Памида, особено на висока формировка(чашовидните скоро ще станат музейна рядкост

) си е съвсем обичайна и нормална.
Памидът, който обрах днес бе със захарност малко под 20- между 19.7 и 20.
Което за мен е оптимумът. Вероятно тоя сорт от времето на старите лозя не е вдигал такава захарност, а в края на август-ПЪЛЕН абсурд!
Това, което не просто ме радва, а изпълва с болезнено нетърпение е фактът, че Гъмзата е около 20-те. Малко над 20, ако трябва да бъда точен, но все пак ме дожаля да отбера по-голяма проба от няколко кила. Затова правя тая уговорка.
Иначе от тая група лозя, на Великия хълм Бачово, захарността при 34-35 градуса температура до идната събота и слънчево време и отлично запазена листна маса, няма как да не качи още минимум 2,5-3 на сто.
Вкарвам уважаемите господа от Ромски произход идната събота в Бачово.
Имам и едни лозя на отсрещния хълм- Арап. Там захарността е м/у 1.5 и 2 на сто под Бачовската винаги. Почвата е по-богата и не-песъчлива. Наричам го Малкия Плевен- толкова- два градуса е разликата в захарността на Гъмзата при мен и в Плевенско, при РДУ (равни други условия)-пише го независим източник, Пловдивския институт.
Та там вероятно ще изчакам докъм 12-13, макар, че няколко от прогнозните модели дават вече валежи след 9-10 септември.
Това е, очертава се рядко хубаво качество на реколтата.
Жалко само, че все още няма оличество, каквото, да речем ще има от догодина.
Но-да сме живи и здрави!



Тема сега иманови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.08.08 00:01



"боримечката"- ужасяващо, мерзко гнусен фалшификат на истинско вино, подигравка с идеята за това божествено питие въобще!
Както и всичко в пластмасовите бутилки по 2 литра, впрочем. Но купувачите са виновни дори повече от фалшификаторите, както и всички-заради консенсуса да не се говори нищо за всеобщата практика за се правят и продават такива...неща.
Както и да е.
Благодаря на шанса, че съм се родил на подходящото време и място, където мога да си произведа вино от всички световни сортове, както и много нашенски, които над 99 на сто от световните винари не са и опитвали.
Наздраве!





Тема 14,5 процентанови [re: hadjiyata]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.08.08 00:09



имах и аз на Гъмзата преди точно две години.)
При това с гроздобер към 4-5 ОКТОМВРИ


Сега ми се струва сън. Значи подобна захарност в Разградско или Софийско- иди дойди)
Обаче ТУК, на най, ама най-жестокото лозарско кътче северно от Балкана е прецедент, в това съм убеден.
Вярно, лозята замръзнаха над 90 на сто, лятото бе кофти, трягедия. В своя полза мога да кажа само, че повечето притежатели на лозя Гъмза изобщо не си направиха труда да се качат до лозята си за няколко чувала подобно грозде.
Учудващото бе, че направих твърде сносно вино, че дори и второ.
Букетът имаше захарност към 16 тогава(Букет- кръстоска от Пино Ноар и Мавруд) а Мерло в някои отлично гледани насаждения- почти 18.
Сега ми е бедна фантазията, ама наистина !
Ако не качи, особено братовчед му Каберне Совиньон, поне 25-26 до третата десетдневка на септември- викай ми Хасан



Тема Re: 14,5 процентанови [re: Kиpo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано31.08.08 08:59



Ако Аллаха реши да направи някоя магария ( например да излее някой дъжд или градушка преди гроздобер) , с най-голямо неудоволствие ще те преименувам на "Хасан" . Ще изкопаем някоя дамаджана старо вино да отбележим повода . Само дето на "Асан" не му се позволява да вкусва онази божествена гроздова течност , следователно и да гледа винени лози .

Но да си кажа честно , предпочитам да ударя едно младо качествено вино за здравето на "Киро" , отколкото един стар киселчок за здравето на "Асан"



Тема няма страшнонови [re: hadjiyata]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано02.09.08 12:06



до девети всичко е ОК-жеги и суша.
После иде хлад, но засега сериозни валежи няма на хоризонта, а някъде около и отвъд него.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.