Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема изкореняване на лозянови  
Авторeвpoпeeц (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 22:26



Казаха ми за решение на евросъюза да обещети всеки,който изкорени лозовите си насаждения с до 650евро!Вярно ли е това?



Тема Re: Не знам,нови [re: eвpoпeeц]  
Автор mak8526 (непознат)
Публикувано12.08.08 23:27



някъде четох нещо подобно.Само че кой е луд да си изкоренява лозята,ако са в добро състояние?Ние ги възстановяваме,за изкореняване и дума не може да става.И то за някакви си 650 евро.



Тема балъци винаги ще се намерятнови [re: eвpoпeeц]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано13.08.08 00:34



650 Е=1300 лв
1дка= 600-1000 кг/дка по 1.00-1.20 лв/кг ГРОЗДЕ.
=200л ракия по 8 лв/литър


=500 литра вино поо...4 лв/литър(туй за 1(една) година.
Ъъъ...какво казах в началото...? А, балъци. Винаги ще има

Редактирано от Дekcтъp на 13.08.08 00:35.



Тема Re: балъци винаги ще се намерятнови [re: Дekcтъp]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.08.08 20:59



Сметките ти ще са горе-долу верни , ако има кой да ти извършва безплатно всички агротехнически мероприятия , безплатно да ти събере и обработи продукцията , да намериш безплатна захар и казанджията за своя сметка да ти свари ракията .


По принцип цената от 1300 лева донякъде покриват разходите за изграждането на 1 декар ново лозе на телена конструкция .
Но както каза - балъци винаги ще има



Тема покриват ги труднонови [re: hadjiyata]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано13.08.08 21:16



а новото лозе е благодат, но след 4-5 години)
дотогава- стискане на палци)
Все пак, ако наистина лозето е съсипано, наистина е по-добре да се изкорени и презасади-факт!
А разходите по-горе, при добра организация и агротехника не надвишават 30 на сто от печалбата. Грубо, закръглено.


А и зависи от ...маркетинга.
Дали ще налееш зле направено вино и ще му искаш по 3-4 лв/литър или ще му сложиш фамилния герб на бутилката и ще я продадеш за ...6-7-8 лв.
И ЗАБЕЛЕЖИ! Клиентът ще е доволен, защото пие елексир!)



Тема Re: покриват ги труднонови [re: Дekcтъp]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.08.08 21:38



Съгласен съм с теб .
Лично аз си пия домашно произведеното вино и ракия , споделям ги с приятели и опитвам от техните изби . Виното от бутилка не може да се сравни със току-що наточеното от бъчвата , нали ? Особено ако в мазата има няколко няколко чатала домашно произведен суджук .


А купешката ракия с етикет "гарантиран произход" си е направо парцуца . Тя е за балъците .
Но двата лева акциз за елексир си е жив грабеж



Тема честно да си призная [re: hadjiyata]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано13.08.08 22:11



да- прав си ! Но се чудя как нашите дегенеративни бокуци-нар, представители премахнаха акциза на виното- просто не е логично- на фона на останалата им законодателна дейност! Разбери ме правилно- това е единствено вярното решение, но се чудя как взеха- единствен път- правилното решение.


Да. Събота ще мина през Врачеш - ще преговарям за няколко нови бурета за реколта '08
Стискай палци.
Пич, който му се работи-работи.
И ти го знаеш. Другите псуват някой, дето им е крив.
Наздраве. Тая вечер съм на Березовка на Немиров(жега, а бяло собствено нямам. Ама за последна година)



Тема Re: честно да си признаянови [re: Дekcтъp]  
Авторeвpoпeeц (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 22:54



Историята е следната...Имам 20декара,които съм дал на арендатор.Оказва се,4е той не ги гледа от 3години,за което аз не съм уведомен,а от тази година ми отказва да плаща рента.Оказва се още,4е той си взема субсидии за тях и т.н. далаверата си върви.Леля ми е агроном и след като видя лозята,каза 4е пла4ат за нови.Сега 4ух за това,за което ви питам и смятам ,4е ако има такъв вариант,ще ми бъде от полза.Та за това,ако някой знае нещо по въпроса ,ще му бъда много благодарен!



Тема Re: Отишли са си,нови [re: eвpoпeeц]  
Автор mak8526 (непознат)
Публикувано13.08.08 23:23



трудно ми е да повярвам,че лозя,необработвани 3г. могат да възкръснат.Та 20-те дка са заминали окончателно според мен.Колкото до плащането,мисля,че дори да го има в такъв вид,ставаше въпрос за действащи лозя,не за занемарени.Едва ли някой би дал пари за примерно 50 дка лозя,които от 20г. само ги знаеш къде са били.Не съм експерт,така,че ако науча нещо конкретно,ще драсна.



Тема Re: 1300 левчета малко трудно ще покрият,нови [re: hadjiyata]  
Автор mak8526 (непознат)
Публикувано13.08.08 23:41



разходите за един декар ново лозе,ако го правиш със света/както му е реда,де/.Аз извършвам сам агротехническите мероприятия,сам събирам и обработвам реколтата,купувам си захар и имам собствен казан.И трябва да ти кажа,че няма да си изкореня лозето и за 1300 евро,смятай как излиза.Тя затова и домашната ракия вече подмина 10 лв,и доста повече ще стане и пак ще се купува,имайки се в предвид какви "отлежали" се продават в търговската мрежа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.