Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ако ти се занимава- пробвайнови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано11.03.09 21:05



Ами това се получи Кире днеска.Остава да чакам.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема тованови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.03.09 23:05



преместените ли са..?



Тема Re: асмичката е готованови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано14.03.09 10:40



Eeee драги boltik, много страшна конструкция.

Сигурно е паднала не само голяма игра, но и доста работа. Браво, хубаво си я измайсторил!

Само не личи как си я подрязъл. Аз моите /които са много по малки от твоята/ ги укастрих много душманската, През миналото лято бях 6 седмици на път и тя си беше направила толкова листна маса, че гроздовете останаха в сянка.
Понеже Отела за мен не ми върши никакава работа, не става за нищо друго освен за сянка, едната лоза я кастрирах съввсем късо - до дебелото стъбло и ако загине, ще я махна. На Отела му е само това хубавото, че е за мързеливи хора като мен - нямаш грижи покрай него, малко режеш, малко накъсваш, малко завързваш, направиш 2 - 3 пъти сърми и го оставяш на косовете и другите птички да му се радват.

От Ради имам нови пръчки и да видим какво ще се хване, аз се надявам да съм късметлия! Аз съм му много задължен. Така че притежавам и български лози. Нали за това пуснах и тази тема - за да се информирам. Поне сега имам вече един добър български сорт!
Попитай го дали не може да ти даде от пловдивските си лози, сорта е бил много хубав!
Та желая ти голямо удоволствие и достатъчна реколта.
Живи и здрави!



Тема Хвана ме страхнови [re: Asen38]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано17.03.09 17:17



Май че се поуплаших днес. Отидохме да подготвим отрязаните клончета от дърветата и пръчките от лозите за компост т.е. да ги пуснем през машината да ги накълца. След това като разгледох лозичките, бай се уплаших. Американскит сортове Лакимонт и Ванеса са вече тръгнали и сълзят. Дори и първите пъпки са вече навлажнени, защото пръчките не са хоризонтално завързани, а си стоят виртикално. Та ме е страх ако засъхне смолата върху пъпките ще ги "циментира" и сигурно няма да могат да се развият.
Знам ли какво да се направи с тях - измиват ли се, как да се почистят? Кой може да ме посъветва?

Днес сe затопли за първи път до 10 o. В четвъртък ще падне още веднъж сняг и чау на зимата.





Тема Не бой се Асенчо!нови [re: Asen38]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано17.03.09 19:19



Здравей Асенчо.Преди години,като работех в Щутгарт пролета идваше почети месец по-рано.Така е сега и в Чехия.Що е за зародиша не се плаши.Смолата от вътре на навънка е много-крехка.Моли се само да се прихване това нещичко.Спомни си тревата как повдига асфалта и го напуква.Погледни тук и по-точно в последната статия.
]Re: Присаждане на зряло [re: B_ackRam]



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Редактирано от boltik на 17.03.09 19:21.



Тема Re: Не бой се Асенчо!нови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано18.03.09 05:38



Hallo boltik, пак ме успокояваш. Да се надяваме че силата на пъпката ще е достатъчна. Тези лозички са вече хванати, те са укоренени и щом соковете вървят, значи че издържаха на студовете и дългата зима.


Разбира се че се моля да се хванят пръчките от Ради, но те са добре зарити, дори и бяха за месец покрити, защото идваше едно миещо се мече (Waschbaer) да си зарива хванатите риби в пресно разрохкавата пръст. Какво да правиш - натура е.
Верно е, че вегитацията на Юга се се развива усезателно по рано.
Приятен ден!



Тема Re: Не бой се Асенчо!нови [re: Asen38]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано18.03.09 05:53



Hallo boltik, забравих да ти напиша, че тази ценна книжка я имам и съм я чел /но и забравил/. Ще я прегледам отново.
А за моя "Lakimont " се изненадах, че е първата лозичка която тръгна заедно с "Vanessa" - първи откриха пролетта! Догодина ще ги режа още по рано.
Ciao





Тема Re: Не бой се Асенчо!нови [re: Asen38]  
Автор Slunze ()
Публикувано18.03.09 19:59



най-добрите сортове грозде са тезо които се адаптират към промените на времето и ги има показани в

БГ - Социална мрежа на българските фермери

Каквото правите, правете го с Любов

Тема Boltik, виж туканови [re: boltik]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано18.03.09 22:47



дали това може да те интересува:

http://www.lwg.bayern.de/gartenakademie/infoschriften/obst/12647/

Все пак си живял в Щутгарт и няма да имаш проблеми.

A Slunze, не мога да намеря това което го предлагаш.
Ciao





Тема Re: Не бой се Асенчо!нови [re: Slunze]  
Автор engel2 ()
Публикувано26.03.09 10:41



Какво смяташ с
показани в фермер БГ

И аз не можах да намеря нищо. Кажи къде да гледам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.