Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Сорт ВЕЛИКАнови  
Автор spasss ()
Публикувано20.05.08 11:44



Търся Лозички сорт ВЕЛИКА. Някой има ли информация зо този сорт и откъде може да се купи?



Тема az имамнови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.05.08 10:44



Засадих го миналата година, сега съм оставил 3 летораста, единият ще формирам на кордон високо, за асма, а с другите два ще направя няколко вкоренени на собствен корен, лозички.
Но не мога да ти предложа присадена лоза, а собствен корен винаги е рисковано извън Лозовия йерусалим(Видинско

_) и малкото други места с над 65-70 на сто пясъчна фракция.
Колкото до самата лозичка, купих я миналата година от Женския пазар и я засадих полу на шега на 15 май чак. Само че яко поливане и торене цяло лято и направи прираст над 2 метра и половина, от които 1,5 метра узря до края на вегетацията.
Сега тръгнаха десетина летораста, от които аз оставих малко хазартно цели три, но наистина съм чувал суперлативи за тоя сорт, от сорта на това, че барабар с Кардинал-а били едни от най-хубавите десертни сортове.



Тема сетих се, че имам снимка от миналата година:нови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.05.08 11:33







Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: spasss]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано23.05.08 15:33



Този сорт е селекция на ИЗС "Образцов чифлик" - Русе. Телефона е 082/820 802. Имат договор с няколко разсадника, но не знам точно кои.



Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: spasss]  
Автор spasss ()
Публикувано26.05.08 10:35



Благодоря за бързата и навременна информация. Мисля, че ще се доверя на Образцов чифлик, с пазарите е малко опасно. Не че ще се минеш с 3-4 лева за лозичка, по-скоро кофти е да чакаш 3-4 години да излезе ВЕЛИКА, а то да се окаже някаква кой знае каква пръчка.



Тема е, зависи)нови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.05.08 11:57



Може две, ДОРИ една- моята догодина 100% ще има плод, тя можеше още тая, но разумът ми надделя над любопитството, иначе заложените след 3-4 пъпка миналата година 100 на сто щяха да имат реси. Все пак предпочетох да не я насилвам, а да формирам хубаво стебло за догодина





Тема Re: е, зависи)нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.05.08 12:00



Да, На мен познати във Видин масово ми се оплакват от автентичността на лозите, продавани там, но пък единствената лоза, която купих там преди 4-5 години ( Кардинал), се оказа не само автентична, а и от много добър клон- в момента е заела вече над 10-ина квадрата, макар, че аз определено леко я пресилвам като формировка- освен хоризонталната площ горе, оформям и нещо като арка отстрани, непрекъснато ме врънкат за резници от миналата година комшиите_)))



Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: coccinella]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 21:06



Единият от разсадниците е на "Ценко - 95" гр. Бяла Русенско. Другияг е в с. Мечка, пак Русенско. В понеделник може да кача и телефони. При мен лично не се получи прихващането миналата година и сега пробвам пак. Знаете каква жега беше, а на лозето поливам трудно и малко. При нас /Силистренско, с. Добротица/ има масив от този сорт и собственикът е доволен.



Тема Re: е, зависи)нови [re: Kиpo]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 18:24



И аз искам да ти попитам за Пръчка/резица/.
Какво е изключителното на този сорт?



Тема Re: е, зависи)нови [re: Asen38]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 22:03



Това е най-едроплодният сорт грозде. Създаден е от проф. Иван Тодоров. Зърното е като плод на синя слива. Като големина и цвят. Резник не мога да ти дам, но виж в Образцов чифлик Русенско, може да си вземеш вкоренени лозички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.