Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кой знае нещо за черните бръмбарчета  
Автор Asen38 (непознат )
Публикувано20.06.08 21:52



Hallo, имам различни проблеми с лозичките ми и Кирето ми помага до колкото може.
Искам да попитам следното:
Една от моите лозички от години на ред не може да се опраши. Вчера забелязах че ресите и са пълни с черни малки бръмбарчета /подобни или са същите на тези които са по жълтите цветчета на рапицата/
Въпроса ми е , дали те са опасни за ресите и какво се прави с тях?
Мерси много





Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Asen38]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 18:08



Днес ходих в градината за да видя какво е направил вчера поройния дъжд и как са ресите.
Незнам дали така трябва да изглеждат, но да ни го опиша. На 80% от ресите са останали само пръчиците - няма цветове. А тези "рапицни въшки / бълхи/" те не изяждат ли и на рапицата цветовете? Защо само този сорт беше нападнат?
Май никой от вас не е запознат с този проблем.



Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Asen38]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 00:06



Да разясня проблема за неопрашаването на проблематичната ми лозичка, стигнах до ЗАКЛЮЧЕНИЕТО, че тези буболечки са причината - те изяждат цветовете на ресите! Сега ресите изглеждат на скелети.
За догодина съм вече предопреден и с голяма сигурност ще посрешна "хайванчетата" с химическата тояга.



Тема само бой ги оправя, данови [re: Asen38]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано03.07.08 11:10





нотхинг елсе маттерс

Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Asen38]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано04.07.08 06:36



Няма ли начин да ни "покажеш" тези бръмбърчета?
Наистина ми стана много любопитно и ще проверя в определителя.



Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: coccinella]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 00:57



ми не знам как. Иначе ще ме интересува как да се отърва от тях. Изядоха ми ресите / сега останаха като скелети/ и изчезнаха, като че ли никога не са съществували. Аз направих снимки и ги изпратих на една германска фирма "Baumschule" от която си купих калифорнски лози и едно бяло сладко New York - Lakemont.
Но и те не са наясно с гадинките - не са имали такива случаи, но тези бръмбарчета са си вредители и другата пролет ще ги посрешна с химикали!

Вие ги познавате - те обичат жълтия цвят и се намират през пролетта по полетата с рапица.

coccinella, с други думи аз мога в момента да изпратя тези снимки само на Киро, защото зная само неговия Email адрес.
А във форума не знам как се прикачват
Ама ще стане като "след дъжд - качулка".



Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Asen38]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано06.07.08 16:32



Прати ги на Киро с молба да ги качи.
А ти се регистрирай, за да можеш да ми ги пратиш на ЛС.



Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: coccinella]  
АвторAceн38 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 00:25



аз съм регистриран



Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Aceн38]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано07.07.08 21:28



Не ти личи ...



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Гeo, rpaф]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 22:20



Защо да не ми личи?





Тема Re: Кой знае нещо за черните бръмбарчетанови [re: Гeo, rpaф]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 08:38



Гео, разбрах какво казваш. Не знаех че има и друга регистрация /извинявам се/. Разбира се веднага се опитах, но не става, Aсен38 бил зает.
Така че докъто се науча как да го направя ми са вързани ръцете.

Или евентуално някой може да ме научи / ако иска/ как става. Съжелявам много.



Тема Re: чудна работанови [re: Asen38]  
Авторasen38 (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 14:10



Видях че на похабената лоза отново се появяват нови реси. Ще има ли още шанса да стане нещо или е вече много късно /при случай че не дойдат бръмбарите/ Времето е хладно до 19о и често вали дъжд.



Тема Re: чудна работанови [re: asen38]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 10:44



Братле, преди няколко години и аз имах такъв случай. Четох в една книга, че при продължителна и топла есен гроздето може да узрее. Оставих ресите, те се опрашиха, завързаха и гроздето придоби цвета за сорта си. Но остана кисело. С една дума не узря.
Сега видях, че един съсед има подобна ситуация, но по правите сортове. И той смятал да ги остава за проба. Ако искаш остави ги и ти и после сподели. Но според мен вече е късно. С една дума ще натовариш лозата напразно.
Поздрави!



Тема Re: чудна работанови [re: Дидo]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 18:28



OK , мерси много!





Тема точно, където живее тойнови [re: Дидo]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано21.07.08 09:45



есента е много ПРОДЪЛЖИТЕЛНА, но за топла- забравИ!


Асене, твоята лоза се чуди къде се намира и какво да прави:-)))
Да изкарва нови реси през август, клетата, все едно дали е американска или европейска, жал ми стяга сърцето!)))
Бях гледал, между другото, за някакъв свръхмераклия, гледаше някакъв бял сорт ЛОЗЕ , ама истинско лозе! В югозападна Англия, дето се вика, на един хвърлей камък от Бретань оттатък



Тема Re: точно, където живее тойнови [re: Дekcтъp]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 13:03



Ми какво да я правя?
Знаеш ли колко е хубава, колко е мощна, какви нежни листа си има? Югозападна Англия е топло и е влажно - Голфщрома помага.



Тема Re: точно, където живее тойнови [re: Asen38]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 11:57



Братле, ти си бил в добрата стара Англия, а аз си мислех, че си в континенталната част - Австрия или Германия. Както и да е.
И на най-рано зреещите сортове им трябват сто и кусур дни за да узреят. Съобрази се и още с това колко е дълга есента. Но според мен наистина вече е късно. Извинявай, но всичките ми съвети и споделен опит се отнасят за България и по-точно за Силистренско.
Поздрави!



Тема Re: точно, където живее тойнови [re: Дидo]  
АвторAsen38 (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 19:39



Драги Дидо, не си ме разбрал правилно. Това с югозападната Англия беше отговор за Дekcтъp , т.е. той ми спомена за някакъв негов познат които живеел там. Иначе си добре ориетиран.

Разбира се че съм благодарен абсолютно на всички ви - имах късмет че попаднах на компетентни, вежливи и приятни хора. Да знаеш записвам си ги тези неща!

В Силистра не съм бил - голяма жега е там, но имах добър приятел -силистрениц от времето на следването и армията. Сигурно и аз почти спадам към ДЕЛИОРМАНЦИТЕ - жената е от Разград - посоката е горе долу на северозапад!



Не само че не те извинявам за съветите ти, а съм ти и много задължен и безкрайно благодарен.
Живи и здрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.