Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хироооо, вапцах я !!!  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано28.05.08 17:24



Ябочетата ми целите въшлясаха

... какво да правя ???

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема споконови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.05.08 23:06



нали не са ти въшлясали...други неща!))
Бягай в първата селскостоп. аптека и се довери на средствата на съвременната химия, заеби народните мъдрости. Смърт за гадините!



Тема Re: Хироооо, вапцах я !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано29.05.08 13:07



Ябочета какво значи?Може би ябълки

,а?
Какви са въшките - черни, зелени? Какъв е процента нападнати леторасти?
Кога се появиха - преди или след цъфтежа?
Хайде дай малко повече инфо...



Тема дръж ни в течениенови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано30.05.08 10:49



Как е ябълчето? И си сЕди дОма тоя уийкенд, да не те целне някоя светкавица по любимите ти баири!)



Тема Re: споконови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано30.05.08 17:59



Абе маани ги другите неща, за там ша търся друг клъб

... бягам в сс-аптека ... Ще те държа на течение

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Ябочета = ябълки !!!нови [re: coccinella]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано30.05.08 18:05



Зелени, нагъсто разположени по връхчетата на младите клонки, така че листенцата са се подвили навътре като артритни :((( ...
% ... боже, ами те самите фиданки са на 2-3 години ... още нямат цвят ... какво друго да обяснявам ?



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Аз съм ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано30.05.08 18:09



... министър на гръмотевиците, ако искаш да знаеш

... та мисля да скокна до Бовска Скакля тази неделя. Ако искаш, ще ти хвана една светкавица и ще ти я донеса да ти свети в тъмните нощи зимъска ...

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: дръж ни в течениенови [re: Kиpo]  
Автор Muшeл (от съпротивата)
Публикувано30.05.08 18:34



Охоооо, как съм го не видяла този клуб досега , нали съм блейка :)) сериозно ли ще има светкавици тази неделя . имам намерение да ходя по баирите да нагледам кайсийките.



Тема Re: Ябочета = ябълки !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано31.05.08 09:31



Какво стана с ябочетата

?
Какво ти предложиха в аптеката?
Питах за подробности, защото при производство на ябълки, третирането с препарати трябва да бъде икономически оправдано и за това съществува един термин ПИВ /праг на икономическа вредност/. Т.е. ако за теб ябълките са бизнес третираш с препарат не само когато имаш нападение, но и когато това нападение е над ПИВ. За лична консумация и ограничен брой дръвчета можеш да си третираш когато и колкото искаш.



Тема Re: дръж ни в течениенови [re: Muшeл]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.06.08 01:17



Да, ще има почти в цялата страна. От понеделник-само в София

и югозапада.



Тема Едното дърво е много зле !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано02.06.08 21:12



Споделих проблема с няколко съседи и единия да вземе да го напръска в събота с разреден препарат за миене на съдове, ама МНОГО, направо го е изкъпал

... Сега повечето листа са покафенели и засъхнали и ми се реве като го гледам ... Става дума за тризъбеца Петрели, той е най-силен и едър, но дали ще оцелее ??? ... Хиро, кажи ми, че ще оцелее ... моля ...

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема ми аз хубаво ще ти кажа, аманови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.06.08 09:20



дали наистина тъй ще стане-времето ще покаже. Ти го тори за всеки случай мощно, с на-п-ка тор, оборска, угнила горска, поливай и според мен има шанс за него(нея)!)


На мен Кондаревката, дето по неведоми пътища се е третирала с 2.4 Д взе да се оправя, та камо ли тая яка петровка от някакви умрели буби!
И хОди питай в магазин за такива неща, КАЗАХ ти, остави бабешките изгъзици!! Сапунена вода! Пфу!

Редактирано от Kиpo на 03.06.08 09:22.



Тема Ама не аз, бе човек !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано03.06.08 22:51



Аз чинно отидох в Сортови семена на Сточна гара, купих си една мъндзърка шишичка с нещо против листни въшки, което ми препоръча жената зад щанда и когато го разтворих според описанието и отидох да третирам Петрели ... о, ужас !!!

... Човека е искал да помогне и се чувстваше много виновен ... Абе станалото - станало, дано успея да спася дръвчето !!!

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема da. В тая държава всенови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.06.08 09:03



"някой иска да помогне")))





Тема Re: Хироооо, вапцах я !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано05.06.08 23:03



Мисля си, че от листните въшки по-лесно може да се отървете, но от брашнестата мана - просто невъзможно!!!! От миналата година се боря с тая гадост по ябълката ми и по трендафила, но и тази година всичко е побеляло. Пръсках предзимно,зимпро,ранно-пролетно,след пролетно и т.н., но никакъв ефект. Сега пак пръскам но не виждав ефект. А купувам най-новите препарати,които има в агро-аптеките....





Тема и каква очакваш да е файдатанови [re: Snuffy]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано06.06.08 09:32



при тая конкретно болест, като и пръскаш отлично хибернираните"зазимени" зимни спори с 14-20 дневни(период на действие) препарати?


Лично аз се справям и винаги съм се справял с маната по моите лозя. Спазвайки няколко основни правила:
1. Без паника
2.без предоверяване на " спецове" с или без ценз
3. Внимателно обмисляне и действие след консултация с няколко източника на кои препарати може да се очаква, че е изградила резистентност тазгодишната раса, което (3) не може без (4)- четене на всяка достъпна литература и статийки по въпроса.
а, и 5.- НИКАКВО съобразяване със стадото! " аз пръскам на 24 май, аз пръсках втори път, висчки правят така" и прочее.

Леко встрани от темата: В началото на май, виждайки за 1-и път толкова масирано нападение на акари по младите листа, и волевото успокояване на 10-секундната паника и ярост, отидох, снабдих се с най-изгодния икономически акарицид и след 2 дни пръсках, барабар с фунгицидите.
Отивайки след 10 дни, със задоволство и мед на сърцето забелязах, че по новите листа няма и помен от поражения от акарите, а петна от мана има само в романтичните ми спомени отпреди няколко години като начинаещ лозар
Тъй че-без отчаяние и фатализъм!



Тема Кире, Петрели май се оправя, братле !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано10.06.08 22:59



Някои от листата просто изсъхват, но самото дърво мисля, че ще оцелее

... Донесоха ми от село оборска тор, освен това няколко пъти "изкъпах" цялата фиданка с чиста вода (като за целта си купих една смешна жълта лейка), третирах с въпросния препарат от аптеката и сега всеки ден като се прибирам от работа търча да си наглеждам болника ... А другите две ябочета са си съвсем добре, но за съжаление за тях не ми остана тор ... Айде стига, че ти губя ценното време с мойте проблеми, сполай за добрите напътствия !!! ... И пак ще те тормозя, да не мислиш, че си се отървал

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Кире, Петрели май се оправя, братле !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано11.06.08 12:50



Ммм, надявам се оборския тор да е бил добре угнил.
И по принцип се слага на есен.



Тема какво пречи да се слага и сега?нови [re: coccinella]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.06.08 13:10



Слагай, не я слушай!))(за географа)


Но с МНОГО вода.



Тема Освен дъждовете ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано11.06.08 19:48



... аз пак си поливам (е, по-малко от преди), защото под тънкия слой постна земя има всевъзможни строителни отпадъци - бетон, железа, камъни ... всякакъв боклук, останал след построяването на блока ...



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: какво пречи да се слага и сега?нови [re: Kиpo]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано12.06.08 12:55




В оборският тор хранителните вещества са в бавно подвижни съединения, за разграждането на които трябва по-голямо количество вода и по-продължително време. Поради тази причина се препоръчва да се прилага през късната есен, когато по-ниските температури няма да позволят нов тласък на вегетативното развитие.
Не ме слушай, дръвчетата са си твои.



Тема Не знам)нови [re: coccinella]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано13.06.08 08:53



Аз си торя лозичките( в къщи) на общо основание и просто в началото на август прекратявам поливките, за да имат време да узреят пръчките до края на вегетацията.
Колкото до лозята навън, там торя до май, тъй като не се знае какви и КОГА валежи ще ги вкарат навътре, само заораването не стига, трябва нещо над 20-25 л/кв.м


Но има и една съществена подробност- аз имам МНОГО лека, пропусклива песъчлива почва. При нея дори есенното торене е наполовина нахалос-лесноразтворимите съединения "заминават на вятъра" в голямата си част.
Всичко е въпрос на преценка. Момата си има акъл, да реши сама!

Редактирано от Kиpo на 13.06.08 08:54.



Тема Хиро, приятелю, много благодаря ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано13.06.08 21:19



... за определението "момата", осветли ми ежедневието

... Казвай ми го често и пред много хора !!!

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Всичко е наред вече !!!нови [re: coccinella]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано20.06.08 22:29



Както предположи ти, coccinella, оборския тор в комбинация с високите температури и обилното поливане от дядо Господ и от мен, дадоха "нов тласък на вегетативното развитие". С други думи покараха нови кълнове, развиха се весели листенца, почистих засъхналите и сега Петрели е като нов



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема да, тия петровки са много железни.нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.06.08 12:08



Начело в списъка ми на такива растения, барабар с някои сортове лози и кюстендилските сливи.





Тема Re: да, тия петровки са много железни.нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано02.12.08 21:27



Сигурно са железни срещу всякаква друга гад, с изключение на човека, Хиро ... Счупиха ми Петрели ! Ей така, безсмислено и безпричинно, просто фиданката е пречупена на 40см от земята. Вярваш ли ми - ревнах си като за човек, като видях. Напсувах мръсно и безадресно и реших нищо повече да не правя за блока. Това са пет входа, с по седем етажа, с по три апартамента, по трима да живеят в апартамент - към 300 души се събират. И аз, сигур щот съм луда за връзване, копам лехи с цветя, садя дървета, поливам като изоглавена ... за да дойде някой лумпен и да унищожи живо същество ей тъй на, заради самото унищожение

... Ще се пръсна от бяс мамка му ...

Защо има толкова малоумници по тая земя ...

Редактирано от Гeo, rpaф на 02.12.08 21:29.



Тема напролет ще тръгне пак,нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано02.12.08 21:53



но вероятно пак ще я пречупят. Не тъжи, техният биологичен вид със сигурност ще надживее нашия...усмихни се. Странно, знаеш ли, тъкмо днес си мислех за теб и да те попитам как е тризъбецът.





Тема Ако тръгне пак напролет, ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано03.12.08 22:58



... трябва да ми кажеш как да му оформя пак така коронката - с две или три разклонения от едно място.

Знаеш ли, дървото здраво се е вкоренило и вероятно ще оцелее и ще продължа да му се радвам. Обаче много ме заболя заради вандалската идиотия на някой имбецил, разума ми отказва да си обясни и разбере смисъла на такъв акт - виждаш дърво и го чупиш ... не, не пак ме хващат лудите. Сигурно, ако го бях видяла, щях да му посегна и аз



... Enjoy !!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.