Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема божа работая(дали са подходящи)нови [re: niki23st]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.02.09 23:01



по-скоро - да.
Изчакай 5-10 март и ако времето е топло-действай. И успех! Колкото и малък да е процентът на прихващаемост, пак е по-добре да опиташ, отколкото да бастисаш хубави вкоренени стари лози.





Тема Re: божа работая(дали са подходящи)нови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано23.02.09 13:38



Здравей Кире,
Едно въпросче.Съседа си продаде апартамента и новия собственик изряза асмата и сега ползува местото,като паркинг.От корена изби ластар.Лозата е хамбурски мискет от-хубавия сорт.Като узрее чак почернява.Въпросът ми е-мога ли да разкопая и да преместя лозата в моето място?Какво ще ме посъветаш?

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема можешнови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.02.09 13:57



Трябва да изровиш максимално количество здрави корени. При засаждането изкопаваш голяма яма, поне метър дълбока и сипращ хубава оборска тор на дъното, после засаждаш лозата , като първите 1-2 добре развити пъпки на младия летораст да са на или с една идея над нивото на земята.
Режеш на две очи и покриваш с купчинка рохка пръст отрязаното, да има 5-6 см отгоре.
След като тръгне напролет, пазиш от мана и оидиум , пръскаш всяка седмица:целта е максимален прираст и листна маса, няма да филизиш, янма да колтучиш. При самото засаждане, както и след поникване, поливаш яко и при всяка възможност.
Наесен се обади пак да видим дали и какво е станало и какво да правиш после.
Важно" От неделя започва затопляне, трябва да действаш до 5-10 март най-късно, инак остав аза есента. По принцип тая операция е по-успешна, ако се направи есенес, но-...
Друг вариант е да вкорениш само летораста и наесен да си го преместиш при теб като млада лоза, но вероятността някой да ти го прецака, настъпи или съсипе е голяма, тъй че действай по гореописания начин.



Тема Re: можешнови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано23.02.09 16:12



Ок.Благодаря за светкавичния отговор.Мисля още е утре да свъша тази работа.Ще подам снимки как върви работата.

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема САМОнови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.02.09 21:16



при положителна температура, корените са изключително чувствителни на минусови температури!!!!!



Тема въпросче?нови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано01.03.09 19:07



Кире този овощарски восък си го правите сами или го копувате готов?

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Тема az не съм ползвал такъв за лозитенови [re: boltik]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.03.09 22:45



по принцип направата му не е трудна, има и различни варианти, но съм иждал по специализираните магазини. Например онзи в двора на църквата на Женския пазар(за София)



Тема Re: az не съм ползвал такъв за лозитенови [re: Kиpo]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано02.03.09 22:25



Здравей Кире.Аз за пръв път ще се пробвам и ако намеря някои да ми покаже ще бъда много-благодарен.Оказа се че този наш роднина е отглеждал лозички за расад,но друг ги бил ашладисвал.Така,че пак съм в началото.Ако не е тайна какво се ползва замазка? Едно време ползваха и смола за асвалт.На липата и отела държи моя баша.Благодаря за ценните съвети.Чао за сега.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: Присаждане на зрялонови [re: Kиpo]  
Автор B_ackRam (.L...R.)
Публикувано05.03.09 20:19



Здравейте,
Аз съм Пешо, живея в с. Кралев дол, Пернишка област, надморска височина 775м.
Имам прилична овощна градина, с 35 плододаващи дървета и от 6-7 год. пролет който ми даде пръчки, след пролетната резидба на лозите, режа на три пъпки, две във земята, една от горе и вече имам 10 лозички от 3 до 7 год.
Направих асма 25 м2 , но се оказа че сортовете не са подбрани за нашия район.
Ще ви изпратя снимки, да имате представа за какво иде реч.
Две от лозите, най големите са отел и за тях искам съвет дали мога да ги ползвам
като подложки и да ги присадя на зряло.
Извинявам се за дългия пост, но все пак трябваше да се представя.
Предварително Ви благодаря, мисля че това е форума където ще получа най точна информация.


На този адрес :[ http://www.album.bg/mygarden/albums/73221] са снимките.



Тема за асмата........нови [re: B_ackRam]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано05.03.09 22:05



Ами от моето наблюдение и много запитвания към стари хора се оказа,че на асмата може да засадиш лози които издържат на по-ниски температури.Аз сам на 350метра-Г.Оряховица и имам големи проблеми с имръзването.Имам северно изложение.От стари хора съм чувал,че лозата иска южно изложение,водата да се отича,двоен хвърлец при копан и торчица.Повтарям се с Кирето да ме извини.
Успех.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.