Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мисля, че има нужда отнови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано10.05.08 10:30



такъв клуб, колкото и малко потенциални юзъри да би привлякъл.





Тема Re: Мисля, че има нужда отнови [re: Kиpo]  
Авторtrimimi (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 21:11



Мноооого добра идея !





Тема Питам веднага !нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано10.05.08 21:28



Петровките ми имат твърде много прорастъци. Трябва ли да ги поизчистя или да си ги оставя така - като куклички са



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема ей, не знамнови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.05.08 01:06



аз моите фиданки ги поокастрих с идея да оформя някакви корони.
Но ако бе лоза, първата година трябва да оформи максимална листна маса-асимилатите на листата осигуряват бързо коренообразуване и съответно- хранителен обем. Как стоят нещата при дръвчетата-нямам идея. Но рискувам-тия, които тръгнаха добре- оставих с по 3-5 подходчщо разположени леторасти-клончета. Тия, дето живеят на батерии( минали са ме явно с Вилямовките, една изсъхна, една стои зелена, ама не пуска никакви нови клонки, две тръгнаха с нежелание, и едва 1-2 се радват на живота и махат с листа. А да видиш в сравнение с тях двете кюстендилски сливи и ренглотата какви леторасти имат за няма месец! Сигурен съм, че догодина и ще цъфнат.
Та, измъчените круши не пипам- нека правят листа, другите филизя.





Тема Re: ей, не знамнови [re: Kиpo]  
Автор Voiran (непознат)
Публикувано11.05.08 22:39



На мен 8 от 20 кайсии ми изсъхнаха, а нектарините са ОК.





Тема аанови [re: Voiran]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано12.05.08 00:05



аз засадих само 1 кайсия, вижда ми се в отлична кондиция, ускорява растежа, оставил съм и 4 леторастчета за скелетни клони.
Преди 4 години засадих нектарина. Не знам какво и сторих, още със засаждането съфна и върза 2 нектаринки колкото голям орех. Сладки бяха като греозде-страхотия. Обаче лятото ме нямаше 1 месец и изсъхна, мамка му. Тая, дето я засадих сега е средна хубост, жива е, ама няма оня плам и ищах за живот, какъвто демонстрират кюстендилските сливи. Направо ме плашат, а ако догодина(подозирам!) с новите клони, които ще имат по 80-90 см поне големина, ще имат плод.
Срам ме е , но в овощарството съм бос, нямам време 1 книжка да прочета, докато с 80-90 на сто прихващаемост на присад на разцеп тая година на 250-260 лози вече съм един проекто-корифей в тая материя!





Тема бърз въпроснови [re: Kиpo]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано12.05.08 11:41



Какви дръвчета мога да засъдя на наклонен терен, хълмиста местност (над височина около 600) и западно изложение ?



Тема Re: бърз въпроснови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.05.08 20:24



кипариси.





Тема Не се бъзикай с човека, Романе !нови [re: Last Roman]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано12.05.08 22:51



Какви кипариси - лозе да насади, грозде да отгледа, вино да направи, па да ни покани ... ммм ?!?



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема всякакви))нови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано12.05.08 23:07



да не си се преместил към Драгалевци( София е на 598 м)






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.