Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 19.04.24 
Градове
   >> Видин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Видин или Плевен център на планов район?нови  
АвторTeмa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 15:33



Кажете кой ще бъде новия център на Северозападния район за планиране, след като към него прикачиха и Ловеч и Плевен?
Мисля, че с новия мост над Дунав Видин е с по-добри вазможности.



Тема Re: Видин или Плевен център на планов район?нови [re: Teмa]  
АвторBeлeв (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 20:48



И какво като "някога" ще има мост?
Той нито ще премести Видин в центъра , нито ще го направи по голям и проспериращ, Най-много да даде работа на няколко крайпътни заведения, жрици на любовта и още мангали - джебчии. "Далавера" за митничари няма, тъй като е вътрешна граница за ЕС.
Няма какво да се лъжем - не можем да се борим с Плевен.
Как не напреднал град като нашия ще стане икономически център за сметка на друг разраснал се повече, който вече влезе в нашият регион .Вярно Плевен не е София,Варна,Бургас,но хайде да си имаме уважението сръвнение между Плевен и Видин не може да има.



Тема Това е като Давид с/у Голиат [re: Beлeв]  
Авторsvilen (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 20:54



Според мен Плевен и сега си е център на икономическия район. Дали формално ще бъде център, или не, това едва ли е от голямо значине. И до момента правителството продължава да твърди, че подкрепя идеята Плевен да бъде център на новия икономически регион - каза го и Гагаузов през октомври и скоро може би ще има окончателно решение, положително за Плевен.Плевен вече има своята водеща роля в регион Мизия и е един от най-добре развиващите се градове в Северна България, наред с Варна и Русе.



Тема Re: Видин или Плевен център на планов район?нови [re: Teмa]  
Авторbranimir_d (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 20:56



Тази събота и неделя бях във Видин.Много се извинявам на видинчани,ама наистина ли мислите ,че е редно Видин да стане икономически център за сметка на Плевен?Аз по замрял град отдавна не бях виждал.Да нямате кафе на центъра което да е отвоврено в 10ч в неделя е малко не естествено.Да няма жив човек на същият този център също не е нормално и то в почивните дни.За магазините и за павилионите за цветя (наложи се да купувам) няма място за коментар.Може ли да вървиш 30 мин и с 300 зора да намериш павилион в който се продават 5 букета и това да е в събота в раният следобед.
Какво има във Видин което няма в Плевен???(това е риторичен въпрос)Може ли по пътя Е79 от Враца до Видин да срещнеш 3 коли?Това ли е важният път за Европа?Може ли все още на входа на Видин да седи надпис на български "На добър път в Европа "и "Добре дошла Европа"?Нали и ние сме в Европа или вие все още не сте?Да не говорим за това че голяма част от населението са власи(нямам нищо против тях имам много приятели сред тях).
Хаиде помислете реално и пак говорете.
За рейсовете и за влаковете трябва ли да говоря?За повечето градове се стига като се сменя поне два влака.А къде вие градския транспорт?Може би тук ще кажете че сте малък град и затова нямате,ами да това е истина,но не говори добре за Видин.Как не напреднал град ще стане икономически център за сметка на друг разраснал се повече.Вярно Плевен не е София,Варна,Бургас,но хайде да си имаме уважението сръвнение между Плевен и Видин неможе да има.
Имате история това е така.Имате и исторически обекти(част от който добре подържани),а нима в Плевен няма,май са даже повече.
Ще се радвам да успеете да ме оберите,че всичко това което съм видял не е вярно,но аз вярвам на очите си,а и имах възможността да си поговоря с хора от видин не толкова пристрастни като тези който пишат тук.
Да мислим трезво!!!



Тема къде сравнявате видин с плевен,бенови [re: Teмa]  
Авторkнeжaнckия (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 21:00



Човек, ти наистина ли гомислиш това???
Та Плевен е 3 пъти по-голям от Видин и 3 пъти по -напред от Видин.
Там има:
Билла1
Билла2
Кауфланд
Практикер
Технополис
Техномаркет
Технолукс
Представителства на Форд,Фолксваген,Рено,Тойота,БМВ и още много други.
10 години са пред вас.
ако ви изберат това ще бъде най-голямото недоразумение напоследък.





Тема решено е веченови [re: Teмa]  
Авторmilss (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 21:23



Темата е безмислена. Всичко е решено още октомври. Не го казвам аз, а министър и то в централен всекидневник. Какво друго да очакваме?





Тема Враца е най-логичния център на регионанови [re: milss]  
Автор DUST (член)
Публикувано16.01.07 16:27



Според мен, най-логично е за център на региона да бъде избран не Видин или Плевен, а именно Враца, който е естествения географски център на новия район, а и икономически е достатъчно добре развит.
В бъдеще, с изграждането на Дунав Мост 2 (Видин) и Дунав Мост 3 (Оряхово), градът ще се превърне и в един големите транспортни центрове на страната. Не подценявайте това обстоятелство. Тези мостове рано или късно ще станат факт и това ще допринесе Враца да стане кръстопът за международния трафик.
Не по-малко важно е и обстолятелството, че Враца притежава огромен потенциал в туризма. Това неминуемо ще допринесе в бъдеще за още по-огромни инвестии и в тази сфера. Всъщност те вече навлизат.



Тема ама избраха Видин прединови [re: DUST]  
АвторБдин (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:24



Като сте толкова добри Враца защо не успяхте да се преборите с нас преди години,а! Значи Видин е по-напред от Враца. И понеже оттогави ви е яд на нас сега ни оставяте сами в тази неровностойна борба и се кефите,че нямаме шанс.



Тема Re: ама избраха Видин прединови [re: Бдин]  
Автор DUST (член)
Публикувано16.01.07 22:45



Ха ха ха! Мислиш ли, че не си личи че си от Плевен. Ха ха ха!
Човека даже прякор Бдин си сложил ха ха ха. Утре с прякор Баба Вида ли ще пишеш?





Тема Re: ама избраха Видин прединови [re: DUST]  
Авторнacko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 14:34



Това, че Видин изобщо се споменава в тази "борба" с Плевен е само и единствено по стечение на обстоятелставата. Защото беше център на стария (негоден) регион.

Хора, опомнете се. Град Плевен е по-голям от цяла Видинска област. Дано всички български градове да са добре, не желая лошото на никого (най-малкото на Вдиин!!! Все пак - не може лидер на икономически регион да бъде най-изостаналият икономически град в България и един от най-малките облстни градове.

Елате в Плевен и сами се убедете къде сме ние и къде вие.

С уважение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.